Vol in de sprint voor de giraffes Badr Hari slaat rivaal graag tot moes fcl 12 NI Badr Hari treft Rico Verhoeven, de huidige wereldkampioen kickboxen, op 10 december in de ring. Het gaat vooral om de eer. Ik ga hem op 10 december total loss slaan en klaar is kees Wie op zondagochtend zijn weke lijkse rondje door de Drentse bos sen fietst, ziet hooguit een haas of een eekhoorn, met een beetje ge luk een ree. Dat heeft Gerben Mos (24) uit Havelte vaak genoeg mee gemaakt. Wanneer je ineens achtervolgd wordt door een giraffe, weet zelfs een doorgewinterde mountainbi ker als Mos even niet wat te doen. Het gebeurde twee weken gele den, tijdens de Cape Pioneer in Zuid-Afrika, een zevendaagse tour tocht. Mos: „Plotseling begon de renner achter me te schreeuwen. Boven ons cirkelde al een tijd een helikopter. We zaten net in een af daling, maar ik keek toch even ach terom. Toen zag ik die giraffe lo pen. Links voor me liepen er nog twee. Ze schrokken van de heli. De piloot zoekt die beesten op voor het perfecte shot. De dieren werden opgejaagd en raakten hele maal van slag." De schrik zat er goed in bij Mos en zijn ploeggenoot Bram Rood. De achtervolging duurde kort, het dier vloog al snel de wildernis in. „Ik dacht echt: die trapt me van mijn fiets af. Mijn hartslag ging naar tweehonderd. Dit maak ik nooit meer mee." Eenmaal over de finish keek Mos nuchter terug op het bloed stollende avontuur. „Anderen maakten het groter dan ik. Maar la ter ging er een foto rond op aller lei internetsites, het was een enor me happening." De helikopter, die de hele dag beelden van de tourtocht aan het schieten was, had het moment vastgelegd. Voor Mos een mooi plaatje voor in de bewaardoos. „Vorig jaar deed ik ook mee, maar toen zagen we niet meer dan een schildpad en wat bavianen." Het liefst is Mos volgend jaar weer van de partij. „Drenthe is leuk, de Veluwe ook. Maar rijden door Zuid-Afrika is het allermooi ste wat er is. En nee, die giraffe be let me niet nog een keer te gaan." Hij was weer de vlotgebekte, zelf verzekerde kickbokser die hij al tijd is: Badr Hari. Wie anders dan hij stal de show op de persconfe rentie in de Heineken Music Hall gisteren, in aanloop naar 'het ge vecht dat iedereen wil zien' te gen wereldkampioen Rico Ver hoeven. „Ik ga hem 10 december total loss slaan en klaar is kees", zei Badr, bijna nonchalant. In het Duitse Oberhausen staan ze dan tegenover elkaar. Niet om een titel, vooral om pres tige. Om de grootste te kunnen zijn. Rico is dat nu, Badr was het ooit en wil het nog één keer la ten zien. Provocerend richtte Badr zich tot Rico: „Hoeveel gevechten heb jij op knock out gewonnen?" Ri co zweeg. „Nou, net zoveel als dat hij praat." En zo ging hij maar door, Badr, dan weer boos kijkend, dan weer grappend. Bij voorbeeld als een journalist met twee foto's van Badr in de hand vroeg: „Hoe krijg je je lichaam in een halfjaar zo fit? Dat willen we allemaal." Lachend zei Badr: „Hang jij die foto's thuis boven je bed?" Aardig En Rico Verhoeven (27) zat daar maar. Al sinds 2013 wereldkampi oen en in het wereldje bekend als de 'king of kickboxing'. Maar bijna geen vraag van de tiental len journalisten was voor hem. Hij is ook zo aardig, saai bijna. „Ik ben blij dat Badr zelfver trouwen heeft. Dan neemt hij het tenminste serieus. We zullen 10 december zien wat het bete kent." Badr Hari (31) kon een gaap am per inhouden. Hij is een kick bokslegende. Maar zijn toppresta ties liggen al zeven jaar achter hem. Sinds 2012 is hij vooral be kend van mishandelingen, de re latie die hij met Estelle Cruijff had en zijn opzichtige vriend schappen met Cristiano Ronaldo en de Tsjetsjeense dictator Kady- rov. Ondertussen duurt zijn juridi- sche strijd tegen zeven maanden cel die hij nog moet uitzitten, voort. Al gaat het gevecht 10 de cember in Oberhausen niet om een titel, bij een nederlaag ein digt zijn kickbokscarrière even treurig als zijn imago. Maar over mogelijk verlies wil hij niet eens praten. Wél over zijn loopbaan: „Dit gevecht tegen Rico kan een mooie afsluiting van mijn carrière zijn. Maar als Rico straks om een re-match smeekt, gun ik hem die mis schien wel. Het vlammetje blijft branden. Ik heb liefde voor de sport. Ik sla graag mensen in el kaar." Lachend herstelde hij zich: „In de ring dan. Daar laat ik het voorlopig bij." Boos kijken Waarna het tijd was voor de sta redown. Voorhoofden tegen el kaar. En boos kijken. En ineens liep Badr weg. Boe-geroep uit de zaal: „Laf aard!" Plots was Rico de ster: „Dit zegt genoeg over zijn klasse. Ik heb respect, hij niet. Hij wil er blijkbaar een strijd good guy-bad guy van maken. Prima. Het kick boksen kan wel een good guy ge bruiken." Terwijl de pers zich om Rico verdrong, verdween Badr. Hij traint nu in Nederland, maar woont in Marokko. Misschien komt hij na 10 december wel nooit meer terug. Behalve voor die celstraf dan. woensdag 2 november 2016 Fietsje door de Zuid-Afrikaanse omgeving, zie je ineens een giraf fe op een paar meter afstand. „Mijn hartslag ging naar twee honderd", zegt mountainbiker Gerben Mos uit Havelte na zijn hachelijke avontuur. Jurriën Schuiringa Havelte Victor Schildkamp Amsterdam Badr Hari Badr Hari (foto) en Rico Ver hoeven geven een persconfe rentie voorafgaand aan het kickboksevenement Glory Colli sion. FOTO OLAF KRAAK/ANP Mountainbiker Mos: „Plotseling begon de renner achter me te schreeuwen. We zaten net in een afdaling, maar ik keek toch achterom. Toen zag ik die giraffe lopen. Mijn hartslag ging naar tweehonderd." eigen fotos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13