Ziekenhuizen werken samen tegen kanker EUWS 11 €62,- p.p. €27,50 p.p. Bij elke patiënt wordt gekeken waar deze het beste kan wor den geholpen: in het eigen zie kenhuis of juist elders. Dit moet zorgen dat de patiënt al tijd de beste zorg krijgt die mo gelijk is, ongeacht welk zieken huis hij is binnengestapt. Het Erasmus MC Kanker In stituut is het enige academi sche ziekenhuis in het netwerk waarvoor een intentieverkla ring is getekend. Dit betekent evenwel niet dat patiënten al tijd naar het Erasmus MC wor den gestuurd. De ziekenhuizen maken sa men afspraken over welke soort kanker waar het beste be handeld kan worden. Dichtbij als het kan, verder weg als het moet, is het credo. Er worden afspraken gemaakt, bijvoor beeld over protocollen, om te zorgen dat een patiënt makke lijk van het ene naar het andere ziekenhuis kan verkassen. Onder de ziekenhuizen die meedoen zijn, naast ziekenhui zen in de regio Rotterdam, on der meer het Beatrix Zieken huis, Jeroen Bosch Ziekenhuis, Admiraal De Ruyter Zieken huis, Amphia Ziekenhuis en Eli- sabeth-TweeSteden. Specialisten van de verschil lende ziekenhuizen zitten sa men in teams. Die bepalen bij voorbeeld na een diagnose van blaaskanker welke behandeling het beste is voor de patiënt. Het credo: dichterbij als het kan, verder weg als het moet Het voordeel van de samen werking is verder dat er meer patiënten mee kunnen doen aan wetenschappelijk onder zoek, ook diegene die buiten het Erasmus MC een behande ling krijgen. Onderzoekers heb ben hierdoor eerder voldoende gegevens om conclusies te trek ken. Dit zou het makkelijker maken om te innoveren, bij voorbeeld met nieuwe behande lingen. Daar heeft de patiënt uiteindelijk ook voordeel van. Rapporten voedsel en zorg openbaar 'Alcohol duurder, minder slijters' Drukste spits van het jaar Drie maanden geleden lachte Lau ra H. blij naar de tv-camera. Ze was net samen met haar twee jon ge kinderen ontsnapt uit het kali faat en eindelijk in de veilige han den van Koerdische strijders. In een tv-interview voor een lokale zender vertelde ze hoe ze door haar man was gedwongen naar IS in Syrië te gaan. En hoe blij ze was er weer weg te zijn. Gisteren zat Laura (20) uit Leid- schendam voor de rechtbank in Rotterdam. Omdat het Openbaar Ministerie niet zomaar gelooft dat ze uit dat kalifaat 'ontsnapt' is. „We gaan uit van het zwartste scenario. Misschien is ze hier wel met een plan", zei officier van jus titie Carla Hofstee. Zij verwees naar drie Francaiscs die in sep tember uit naam van IS een aan slag wilden plegen in Parijs. Laura verscheen gisteren voor het eerst voor de rechter. Het OM verdenkt haar van lidmaatschap van IS. De zaak werd nog niet in houdelijk behandeld. Er zat een hele andere Laura dan de vrouw die haar verhaal deed voor de tv. Weg waren haar hoofddoek en lange jurk. Nu: kor te, zwarte krullen, broek, strak shirt met een jasje en een sjaaltje. Laura is niet islamitisch meer. Ze eet ook weer varkensvlees. Maar een verklaring over haar verblijf in de streng religieuze is lamitische staat én over haar ont snapping heeft ze nog niet afge legd. Haar advocaat zegt dat dat beter is. Justitie denkt vooralsnog dat Laura september vorig jaar 'heel bewust naar Syrië ging' en niet meegesleurd is door haar man. Zo nam ze vlak voor vertrek 2.000 euro op en kocht ze spullen bij een outdoorwinkel. „In een app-gesprek met haar vader, twee weken na aankomst in Syrië, zegt ze dat het een bewuste keuze was. 'We leven hier voor Allah.' Laura H. zwoor de islam af. illustratie petra urban Na twee maanden verandert haar toon. „Dan zegt ze in getapte ge sprekken dat ze spijt heeft en te rug wil naar Nederland." Dat lukt half juli. Vlak nadat haar vader een flink geldbedrag heeft gestort op een Engelse bankrekening. Na een paar weken laten haar Koerdi sche 'bevrijders' haar vertrekken. Het OM ziet twee scenario's: Laura is een naïeve, beïnvloedba re vrouw die inderdaad graag te rug wilde óf ze is een vrouw die terug is met een opdracht en haar geloof heeft afgezworen om 'on der de radar te blijven'. H. blijft voorlopig vastzitten. Ze wordt voor psychiatrisch on derzoek overgeplaatst naar het Pieter Baan Centrum. www.westcordhotels.nl/feestdagen of bel 0900-777 1117 (lokaal tarief) •f Beste prijsgarantie woensdag 2 november 2016 Zestien ziekenhuizen in de re gio van Rotterdam tot Den Bosch werken samen aan be tere zorg voor kankerpatiën ten. Adrianne de Koning Rotterdam DEN HAAG AMSTERDAM De prijs van alcohol moet om hoog en het aantal plekken waar drank gekocht kan wor den omlaag. Dat schrijven elf organisaties die ageren tegen de gevolgen van alcoholge bruik in een Alcoholmanifest. Ook zou er niet langer reclame voor drank mogen worden ge maakt. De afgelopen jaren is er volgens de organisaties winst geboekt met het terug dringen van het gebruik van drank door jongeren. Het is echter niet gelukt om het 'bin- gedrinken' (veel drinken in kor te tijd) onder jeugd te vermin deren. Daarom willen ze actie van minister Schippers (foto) en staatssecretaris Van Rijn. ALMERE De avondspits van gisteren is de drukste spits van het jaar geworden. Door lichte regen, natte wegen en ongevallen stond er tegen 17.30 uur ruim 800 kilometer file, meldde de ANWB. Het oude record van 2016 werd gevestigd op 23 mei. Toen stond er 757 kilome ter file. Vooral richting Utrecht, op de A2 (vanuit Amsterdam) en A27 (vanuit Almere) was het gisteren 'bar en boos'. Rond Amsterdam was ook veel vertraging door ongeval len. Juist gisteren maakte de ANWB bekend dat het aantal files vorige maand met 12 pro cent is toegenomen vergele ken met oktober 2015. De inspectiediensten voor voedsel en zorg kunnen hun rapporten voortaan eenvoudi ger openbaar maken. Niet ge heimhouding, maar openbaar heid is de regel. Consumenten kunnen daardoor de komende jaren nagaan of hun horeca- maaltijd, boodschappen of ge zondheidszorg wel aan de ei sen voldoen. De Eerste Kamer stemde gisteren in met een wij ziging van de wet, waardoor de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, de Inspectie voor de Gezondheidszorg en de Inspectie Jeugdzorg zich niet langer in bochten hoeven wringen om onderzoeksgege vens naar buiten te brengen. Gevlucht uit IS of vrouw met missie? In juli dook Syriëganger Laura H. opeens op in Irak. Ontsnapt uit handen van IS. Maar het OM vreest dat ze hier is met een op dracht van die terreurgroep. Ook al heeft ze de islam afge zworen. Cyril Rosman Rotterdam Uitwaaien op het Wad, luxe genieten in een bruisende stad of tot rust komen op de Veluwe. HOTELARRANGEMENT KERSTBRUNCH/DINER VANAF VANAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12