Evert is de koning te rijk na interview met Maxima 10 NI «3 De setting van het bezoek van Maxima en Willem-Alexander aan West-Australië zal het koningspaar zijn bevallen: een prestigieuze paardenrace die het land verbindt. Ella laat een boer, zet haar kroontje recht en gaat verder waar ze mee bezig was: drinken e heet Ella, is 24, draagt een zomerjurk je dat korter is dan haar naam en ze I drinkt. Vooral wijn, ge woon uit de fles. Alles op de ren baan Ascot Racecourse in Perth veinst klasse, maar in werkelijk heid is hier een ongekend baccha naal aan de gang. Op de eerste dinsdag van no vember ligt heel Australië een paar minuten stil, als 24 paarden om de Melbourne Cup draven. Ook in de andere grote steden, zo als hier in Perth, trekken tiendui zenden mensen naar de plaatselij ke drafbaan om op schermen naar de wedstrijd in Melbourne te kij ken, te flaneren in kostuums, rok ken en jurken (van heel ordinair tot heel chic en alles er tussenin), maar vooral om een immense hoe veelheid alcohol weg te werken. Vandaag heeft Ella een gouden kroontje op haar hoofd gezet, om dat de koningin komt. Dat vinden ze mooi op Ascot, koninklijk be zoek op de hoogtijdag - zoals de Windsors in het verre Groot-Brit- tannië The Royal Ascot Races be zoeken. Koningin Maxima is uiter aard geheel dressed to the occasion. Schouders bedekt, rok tot over de knieën en een hoed met een dui zelingwekkende diameter. Willem-Alexander en Maxima sluiten hun bezoek aan West-Au stralië (vandaag zijn ze in Can berra en Sydney) af in een setting die ze zal bevallen: hoe sport een heel land kan verbinden en dan ook nog dankzij de door de ko ninklijke familie zo geliefde paar den. Bij de dieren die op de ren baan in Perth rondlopen blijft het koningspaar wijselijk uit de buurt, onstuimig als ze rond wedstrijden kunnen reageren. Willem-Alexan der en Maxima kijken hun ogen uit: van een afstandje naar de paar denrace, naar de kolderieke tafere len om zich heen (voor de middag is begonnen vallen sommige be zoekers al laveloos omver) en op een scherm in de vip-ruimte naar de beelden uit Melbourne. Daar schuilt het enige minpuntje van de tweede dag van het staats bezoek aan Australië: het paard Al- mandin wint the race that stops the nation en niet de grote favoriet met startnummer 7: the Big Oran ge. Dat was wel heel leuk geweest voor Willem-Alexander en Maxi ma van Oranje-Nassau. Achter hen laat Ella een rollen de boer, zet haar kroontje recht en gaat ze verder met waar ze al druk mee bezig was: drinken. journa, woensdag 2 november 2016 Ihoeden en heel veel drank Het koningspaar ontmoette in Perth paardeneigenaren, trainers en jockeys, foto robin utrecht Jeroen Schmale Perth Ex-dakloze Evert van den Brink (53) interviewde Maxi ma een uur lang voor het Straatjournaal. Menig journa list kan er alleen maar van dromen. Michelle Sakkers Haarlem Op de redactie van het Straat- journaal in Haarlem was er van daag champagne en gebak, van wege het exclusieve nummer met koningin Maxima op de voor pagina. Het stralende middel punt op kantoor was de man die haar mocht interviewen: Evert van den Brink. De straatkrantverkoper was acht jaar dakloos, maar woont in middels begeleid in een eigen huis. Om zijn schulden af te beta len en sociale contacten op te doen, verkoopt hij het Straatjour naal. Dat bracht hem naar de ko ningin, die expert is op gebied van sparen en financiën. „Mede daarom hebben we voor Evert gekozen", zegt hoofdre dacteur Floor de Booys. Mis schien nog wel het belangrijkste was zijn interviewtalent. „Evert is heel relaxt en staat als een huis. Hem blaasje niet zomaar omver. Hij zou de Amerikaanse president nog kunnen intervie wen." Die inschatting bleek juist, want nerveus was Evert niet echt. Ge wapend met een lijst vragen mocht hij op het terras van Villa Maxima en straatkrantverkoper Evert van den Brink. De ko ningin kocht dit nummer van hem. foto gwendelyn luijk Eikenhorst de koningin maar liefst een uur interviewen. „Ik was heel enthousiast en liet al les gewoon over me heenko men. Vooraf had ik tegen mezelf gezegd: het komt allemaal goed." Hij noemt het de mooiste dag uit zijn carrière. „Maxima was hart stikke lief voor me. Het is een he le charmante vrouw en ze lacht heel veel. Het leukste was dat ze tijdens het fotomoment zei: kom maar een beetje dichterbij staan. Ik eet je niet op! Dit heb ik in de pocket. Er kan mij in het le ven niks meer gebeuren. Ik heb een mooi interview achtergela ten." De verkoper verwacht dat veel mensen het exclusieve nummer willen hebben. Het is bijzonder dat Maxima zich een uur lang laat interviewen, en dat ook nog eens in haar eigen tuin. Zelf gaat Evert ook de straat op als verkoper van het krantje. De interviewer zal vooral op zijn vas te plek bij de Albert Heijn in Ber gen te vinden zijn. En daar ver wacht hij nog lang te zijn. „Zo lang het mogelijk is nog wel. Ik vind het heerlijk zo onder de mensen." De verwachting is dat de daklo zenkrant goede zaken zal doen door de verkoop van de bijzon dere editie. Toen het Utrechtse Straatnieuws paus Franciscus had geïnterviewd, gingen er 16.000 exemplaren 'over de toonbank'. Daarmee was het pausnummer compleet uitver kocht. Normaal gesproken ver kopen de straatverkopers zo'n 5.000-6.000 nummers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11