OM: Politie kan WhatsApp van de Galaxy S7 niet uitlezen Celstraf voor bedreiging ex en stelen koikarpers ZEELAND 11 Komend weekend laatste publieke rondvaarten vanuit Antwerpen Zuiderburen De stekker gaat uit de Flandria-rederij. Zelfs Studio 100, bekend van Samson en Gert én meidenband K3, is er niet geslaagd de oude dame weer tot leven te brengen. en schok was het niet eens, de bekendma king van Studio too dat het bedrijf eind mei volgend jaar stopt met de exploitatie van de Flandria- rondvaartboten. Het zat er al een tijdje aan te komen. Toch roept de beslissing weemoedige gevoelens op. Flandria is niet zomaar iets, de rederij is - of beter gezegd was - een icoon van de Antwerpse ha ven. „Het zegt nogal wat, hé", stelt René Verbeeck van collega-concur rent Jan Plezier Rondvaarten, „dat zelfs Studio too er niet is in ge slaagd Flandria nieuw leven in te blazen. Studio too - met tv-per- soonlijkheid Gert Verhulst als kop stuk - is een grote jongen. Maar ja, als je je schepen niet aanpast aan de tijd, niet voldoende onder houdt, dan houdt het onvermijde lijk een keer op." De Flandria-rederij, in 1922 op gericht door Eugène van Marcke, beleefde in de jaren vijftig en zes tig haar hoogtijdagen. Vele be roemdheden, van de Britse konin gin Elisabeth, de Noorse koning Olav tot keizer Hailé Sélassié van Ethiopië, stapten aan boord van één van de witte rondvaartboten en leerden zo de Antwerpse ha ven kennen. Flandia was er ook voor het 'gewone volk'. De belang stelling voor rondvaarten was lang groot, ook voor tripjes over de Westerschelde tot in Vlissin- gen. Het was altijd feest als de Flandria in de Koopmanshaven aankwam en een grote 'lading' Bel gen over de binnenstad uitzwerm de. De horeca voer er wel bij. In 2003 ging het bedrijf failliet, de Antwerpse bootlieden- en ha venloodsenorganisatie Brabo nam de schepen over. Die zijn nog in handen van Brabo die ze verhuurt aan Studio 100. „Mensen hebben veel meer ontspanningsmogelijk heden gekregen", verklaart com mercieel directeur Koen De Groof van Brabo dat het zelfs Studio 100 niet lukte 'de oude dame' winstge vend te maken. Hoe het nu verder zal gaan, is nog niet bekend. De laatste publie- ke rondvaarten zijn het komend weekend, zie de website van Flandria (flandria.nu). De intocht van Sinterklaas gebeurt 19 novem ber nog met een Flandriaschip en de overgang van 2016 naar 2017, van oud op nieuw, kan aan boord worden gevierd. Vervolgens kun nen de schepen nog tot eind mei worden gehuurd voor feesten en partijen. Opeens is de interesse voor de Flandria-rondvaarten groot. Velen willen nog eens meemaken hoe het is op een Flandria te varen. De oude roem trekt, maar is niet ge noeg gebleken om op te blijven te ren. Brabo-directeur De Groof meldt dat de schepen te koop worden ge steld. Een aantal verkennende ge sprekken is al gevoerd. Brabo zal in elk geval niet zelf de exploitatie ter hand nemen. Jan Plezier Rondvaarten heeft in teresse voor overname van de naam Flandria, maar niet voor de schepen. Het zijn stuk voor stuk 'oudjes', uit 1953,1965,1967 en 1968. „Dat hoeft niets te zeggen bij goed onderhoud", tekent Ver beeck van Jan Plezier Rondvaar ten aan. Hij richtte Jan Plezier twintig jaar geleden op en zegt er een goede boterham aan te kun nen verdienen. Hij heeft het vak geleerd bij Flandria. Het verschei den van de rederij doet dan ook hem pijn, zoals iedere rechtgeaar de Antwerpenaar. De politie kan geen WhatsAppbe- richten op een Samsung Galaxy S7 uitlezen. Dat bleek gisteren tij dens een tussentijdse rechtszaak tegen een 37-jarige man die via in ternet minderjarige jongens heeft benaderd voor seks. Raadsman K. Welvaart beklaag de zich bij de rechtbank dat in het strafdossier alleen maar enkele screenshots zitten van WhatsAp- pberichten. Hij vindt dat de recht bank daardoor geen goed beeld krijgt van wat zijn cliënt, M. van der B, allemaal heeft 'besproken' met een Vlissingse jongen. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk antwoordde dat de politie niet in staat is die berich ten allemaal samen uit te lezen. „Daar hebben ze de software niet voor." Daarom, aldus de officier, zijn van de belangrijkste delen van de 'gesprekken' foto's ge maakt en die zijn opgenomen in het dossier. Volgens hem is het niet te doen om van alle 'gesprek ken' foto's te maken. „Dan gaat hem om vele duizenden foto's." Welvaart pleitte er ook voor om het voorarrest van de verdachte te schorsen. Volgens hem zit zijn cliënt nu zes maanden vast en kan hij zich nu niet goed voorbe reiden op zijn proces dat begin ja nuari dient. Suijkerbuijk verzette zich met succes tegen de schor sing. Volgens hem is nog steeds niet duidelijk hoeveel jongens de man heeft benaderd. „Hij heeft in Nederland, Duitsland en België jongens benaderd." MIDDELBURG De 35-jarige Aar denburger P. D. heeft voor onder meer bedreiging van zijn ex en de diefstal van koikarpers een gevan genisstraf van 180 dagen gekregen. Daarvan zijn 166 dagen voorwaar delijk. Ook heeft de man een taak straf van 240 uur gekregen. De rechtbank in Middelburg leg de die strafmaat gisteren op aan de Zeeuws-Vlaming. Daarnaast moet de Aardenburger een schade vergoeding van duizend euro beta len. Tegen D. was een gevangenis straf van acht maanden geëist. Bij een woordenwisseling met zijn toenmalige partner dreigde zij hun dochtertje mee te nemen. D. op zijn beurt dreigde haar om het leven te brengen als de vrouw de daad bij het woord zou voegen. Hetzelfde jaar, in 2013, stal hij enkele koikarpers uit een vijver in Breskens. Daarnaast stal hij in Aal ter in België drie wallaby's. Verder vond de politie bij het doorzoeken van de woning van de man uit Zeeuws-Vlaanderen vuur wapens, amfetamine, hasj en lsd-zegels. dinsdag 1 november 2016 Op oude roem teren is niet genoeg gebleken voor vermaarde Flandria Harmen van der Werf De Flandria 1, bouwjaar 1965, aan de Scheldekaai in Antwerpen, fotoadrivandewege In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: De befaamde Flandria- rederij stopt. Emile Calon Middelburg IJl Pil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95