Gemeenten hopen nog op geld kabelbelasting ZEELAND 9 849 euro aan gemeentelijke las ten. Dat is nog 17 euro meer dan in Vlissingen. Bij de vergelijking van gemeen ten wordt vaak gekeken naar de woonlasten van meerpersoons- huishoudens met koopwoningen. Bij huurders en alleenstaanden zien de ranglijsten er vaak net wat anders uit. Voor eenpersoons huishoudens met een huurwo ning, bijvoorbeeld, blijft Goes - zoals het er nu naar uitziet - on danks een stevige stijging nipt de goedkoopste gemeente, gevolgd door Borsele en Veere. Hulst en Sluis blijven in die categorie de duurste gemeenten. Alleenstaan de huurders zijn komend jaar in Zeeland gemiddeld ruim zes euro duurder uit. Singles blijven relatief veel beta len. De totale woonlasten zijn vaak slechts een fractie lager dan die van - al dan niet grote - gezin nen. In Vlissingen betaalt een al leenstaande zelfs hetzelfde als an dere huishoudens. Het is nog maar zeer de vraag of de Zeeuwse ge meenten ook volgend jaar nog kabelbelasting kunnen hef fen. Toch blijven diverse gemeen ten rekenen op deze inkomsten. Daarmee lopen ze het risico dat er een gat in hun begroting wordt geslagen. Kabelbelasting wordt opgelegd aan bedrijven die leidingen en ka bels in de grond hebben liggen. In Zeeland gaat dat vooral om wa terbedrijf Evides en netwerkbe drijf Enduris. De gemeenten in casseren gezamenlijk ruim negen miljoen euro per jaar. Hulst voerde eind 2014 als eer ste Zeeuwse gemeente de taks in. De andere twaalf hebben met in gang van dit jaar dat voorbeeld ge volgd. Dat doen ze om de vermin derde winstuitkering van energie bedrijf Delta op te vangen, maar ook omdat de belasting die Hulst oplegt, gevolgen heeft voor alle Zeeuwen. Enduris verdeelt de re kening namelijk over alle aanslui tingen in Zeeland. Minister Ronald Plasterk wil de kabeltaks afschaffen. Er geldt een overgangstermijn van tien jaar, tot 2027. Gemeenten die pas dit jaar voor het eerst de belasting heffen, komen niet voor de over gangsregeling in aanmerking. Dat zou betekenen dat alle Zeeuwse gemeenten, met uitzondering van Hulst, al volgend jaar de in komsten mislopen. Landelijk zijn 38 gemeenten hierdoor gedupeerd. Gezamenlijk proberen ze de Tweede Kamer te bewegen de overgangsregeling in stand te houden. Niet alle Zeeuwse gemeenten lijken zich zorgen te maken. Ze Alle gemeenten, behalve Hulst, dreigen al volgend jaar de inkomsten mis te lopen hebben de inkomsten gewoon in hun begroting opgenomen. „De verwachting is dat deze heffing nog de komende tien jaar kan worden geheven", schrijft Middel burg onbekommerd. Anderen zijn voorzichtiger. Rei- merswaal stelt voor 'pas op de plaats te maken over de beste ding van deze middelen'. Schou- wen-Duiveland en Goes ramen helemaal geen inkomsten meer. Terneuzen doet dat wel, maar zet het geld voorlopig opzij. Tholen voorziet 'een grote financiële im pact op onze (meerjaren)begro- ting', maar houdt vertrouwen in een 'gunstige afloop'. Borsele, Hulst en Kapelle heb ben de inkomsten nog wel in de begroting staan, maar geven een voorbehoud aan. De overige ge meenten zwijgen in hun begro ting over de kabelbelasting. PZC ONLINE Downunder @Outpostio #Brandweer met 59 jr met pen sioen. Zwaar werk. Terecht. #Politie met 67 jr en 3 mnd. Zwaar werk. Onterecht Tholen 2016 €738,- Middelburg 2016 €672,- Terneuzen 2016 €696, Borsele 2016 €730,- Kapelle 2016 €754, Reimerswaal Vlissingen 2016 €802,- Schouwen-Duiveland dinsdag 1 november 2016 wijt aan de gemeente INSTAGRAM Dat Zeeland een mooie provin cie is, weten we natuurlijk al lang. Maar wie de foto's op In- stagram bekijkt die zijn ge- tagd met #pzcfoto valt van de ene verbazing in de andere: wat heeft onze provincie toch veel mooie plaatsen! De vijf tien mooiste foto's van okto ber hebben wij voor u verza meld. pzc.nl/oktoberinstagram TWITTER Brandweerlieden hoeven toch niet tot hun 62ste door te werken. De gemeenten wilden de pensioenleeftijd ver hogen, maar dat vond het brandweerpersoneel vanwege het zware en gevaar lijke werk niet verantwoord. De pensioengerechtigde leef tijd is vastgesteld op 59 jaar. VIDEO Het wemelt van de ratten in en rond de vijver bij woonzorg centrum De Blide in Terneu zen. Ondanks een voerverbod blijven mensen eten strooien voor de eenden en daarmee trekken ze ook ratten aan. 'De verbodsborden vallen te wei nig op', is een veelgehoorde reactie. Ondertussen maken omwonenden zich zorgen. Be kijk de video op: pzc.nl/video ONLINE TOP 5 1. Personeel in zorg laat griep prik links liggen 2. Honderden Zeeuwse huis houdens financieel afhankelijk van kerken 3. Zierikzeese Janine ziet dochter terug dankzij Robert ten Brink 4. Portugees vangt onder maatse zeebaarzen in Vlissin gen 5. Eneco koopt wind- en zon- activiteiten van energiebedrijf Delta Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie Bronnen: Conceptbegrotingen gemeenten COELO Beeld: Thinkstock Kapelle Sluis Reimerswaal Goes Borsele Terneuzen Vlissingen Schouwen- Duiveland Noord- Beveland 2017 €748, 2017 €684, 2017 €717,- 2017 €730, 2017 €761,- 2017 €832,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93