Pgb-aan vraag is tijdrovend Van 1.039 aangiftes tot en met 17 oktober 2015 naar 506 dit jaar Volgens de politie wordt Zeeland veiliger. Niet alleen zijn er minder woninginbraken. Ook het aantal overvallen en berovingen neemt af Poolbiljarten is sport voor jong en oud, dus ook voor de zevenjarige Jullian Telehala Lokale lasten stijgen ook komend jaar weer voor bijna alle Zeeuwen m 299 aan VJtw' VJ toetaaW v. Oe ne aevriee'rv\.e X Hanny Dingemanse is uren kwijt aan het regelen van het persoonsgebonden budget (pgb) voor haar zoon Danny. mZEELAND5 Het aantal woninginbraken in Zee land is in een jaar tijd gehalveerd. Vorig jaar werden er rot en met 17 oktober 1.039 aangiftes gedaan. Dit jaar zijn het er 506, zegt poli tiechef Ronald Weydema. „Zee land wordt veiliger." Ook het aantal overvallen en straatroven is fors afgenomen. Van 22 naar 13 en 31 naar 23. Wey dema: „Over de hele linie gaat het goed." Ook lukt het de politie de meeste overvallen op te lossen. „In bijna alle gevallen pakken we de daders." Alleen al in januari van dit jaar werd de politie geconfronteerd met vijf overvallen. Daarna ging het telkens om één tot twee per maand. April, juni en juli werd er zelf geen enkele aangifte van een over val gedaan. Weydema zegt dat de daling van het aantal misdrijven geen reden is achterover te leu nen. „De donkere dagen zijn weer aangebroken zodat de kans dat er wordt ingebroken weer toe neemt." Slim rechercheren is volgens hem noodzakelijk om de crimine len de pas af te snijden. Maar ook snelheid is volgens de politiechef geboden. Zo zet de po litie momenteel ook lokfietsen in om fietsendieven op te sporen. „Recent is dat nog gelukt in Krui- ningen." Die fiets stond, kort nadat hij was gestolen, al te koop op Markt plaats en er was ook al een koper. „Door snel in te grijpen konden we de dader pakken", laat Weyde ma weten. In dat geval ging het De daling van het aantal misdrijven is geen reden achterover te leunen om iemand die al vaker fietsen had gestolen. Recent is ook een inbreker aan gehouden die in Goes in een wo ning onder meer een telefoon had gestolen. Aan de hand van de gege vens van die telefoon kon de poli tie de inbreker en een heler in Til burg aanhouden en de gestolen spullen terugvinden Om nog beter te weten waar de politie in actie moet komen om het criminelen moeilijk te maken zijn recent vier inspecteurs aange steld, zegt Weydema. Zij moeten de verschillende teams op basis van alle beschikbare cijfers aanstu ren. Verder wijst de politiechef op de steeds betere betere samenwer king met andere overheden in de strijd tegen de criminaliteit. Vol gens Weydema lopen er meerdere onderzoeken die op het punt staan te worden afgerond. dinsdag 1 november 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 12 ZEELAND 8 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Inbreker op z'n retour Emile Calon Middelburg Ronald Weydema, politiechef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85