Lening huis weer afgelost 17 Dansers. 8 Spotlights. 1 Droom! E 17 Han Busker is unaniem voorgedragen als nieuwe leider van de FNV. In een exclusief interview zegt hij: „Ik ga voor winnen." „Hij is een gedreven man die enorme stappen heeft gemaakt met de vakbond. Dat was goed en nodig. Ik ben anders, ik zoek meer naar verbinding. Ik ben ie mand die de tijd neemt om ieder een erbij te betrekken. En ik denk heel erg vanuit de leden. Zo heb ik het altijd gedaan. Ook als voor zitter van de NPB, de politie bond." „Bij de politie hebben we eerst tientallen bijeenkomsten gehad: wat vinden de agenten belang rijk? En dat was niet altijd geld tij dens de reorganisatie waarin van alle korpsen één werd gemaakt. Bij die gesprekken hoort de vraag hoe ver je wilt gaan. Je kunt als onderhandelaar niet pas naar je le den lopen als het stroef gaat. Soms moet het even botsen, met minder bonnen of geen politie bij een voetbalwedstrijd. Dat hoort erbij." „Wij zijn van niemand. We zijn geen politieke partij. Ik vind acti visme geen vies woord. Je moet soms actief worden om zaken ge daan te krijgen. Dat zien we bij onze zesduizend jonge leden voor het minimumjeugdloon. We zien het in het vervoer, in het on derwijs." „Ik werd meteen lid toen ik bij de marechaussee de poort binnen liep. Toen ik in de jaren 90 op Schiphol werkte, waren er proble men met onze uitrusting en dienstroosters. Daar heb ik ge leerd dat je zonder bond, zonder goede organisatie, niets voor el kaar krijgt. Dat was nadat de colle ga's mij naar voren hadden ge duwd. Zo is het gaan lopen." „Ik ben deze zomer niet van de politiebond naar het FNV-be- stuur gekomen omdat ik zo nodig voorzitter wilde worden. Ik was er niet op uit. Opeens begon ie dereen naar mij te kijken. Daar moest ik echt even goed over na denken. En er met thuis, mijn be langrijkste ruggensteun, over pra ten. De unanieme voordracht is een grote eer." WIE „In het leger en als agent werk je voor de maatschappij. Dat is hier ook zo. Ik kan niet tegen onrecht. Dat had ik al als kind. Het ging er thuis over. Mijn vader was leger officier én vakbondslid." „Ik voel mij meer thuis in de schaftkeet." „De markt moet worden geregu leerd. Mensen zijn geen werkne mer meer, maar kostenpost. Dat moet stoppen. De wortel van het probleem zit niet bij het loon. Het is de doorgeschoten markt werking. Dat zeggen werkgevers inmiddels ook." „Verschillende werkgevers vin den het ook een groot probleem. Kleinere bedrijven als toeleveran ciers van multinationals hebben hetzelfde probleem. Die moeten elk jaar opnieuw voor een lagere prijs leveren, bijvoorbeeld aan Albert Heijn. Of neem Air Fran- ce-KLM. Daar staan de lonen on der druk, omdat het bedrijf onder druk staat van de prijsvechters. Maar als je op het niveau zit van Ryanair, duikt er daarna wel weer een ander bedrijf onder. Die race naar de bodem moet stoppen. We moeten concurreren op kwali teit en niet op loon. Anders win nen alleen de multinationals." „Als er te weinig werk is door de digitalisering en de robotisering, dan moeten we ook kijken naar herverdeling, zoals via verkorting van de werkweek. Hoe dan ook, het moet weer gaan over mensen en niet over centen. Een nieuw evenwicht tussen werkgevers en werknemers is nodig." „Veel mensen maken zich zorgen over de toekomst. Die mensen zoeken we vaker op. We hebben nu ruim een miljoen leden. Dat zijn er over vier jaar méér. Ik ga voor winnen." Uit de Hypotheekbarometer van het Bureau Krediet Registratie (BKR) blijkt dat nog 107.310 huis houdens kampen met problemen. Dat betekent een afname met 3.156 ten opzichte van zes maan den eerder. In april dit jaar bracht het BKR ook al naar buiten dat het aantal wanbetalers was ge daald. Volgens het bureau zet de posi tieve ontwikkeling 'definitief door. Op jaarbasis gaat het om een daling van 5 procent. „Het begint op een structureel herstel te lij ken", meent Peter van den Bosch, directeur van BKR. Sinds de crisis in 2008 is het aan tal mensen met een betalingsach terstand op hun hypotheek ruim verdriedubbeld. Tijdens de piek in juli 2015 zaten ruim 113.000 men sen in de problemen. Volgens het BKR speelt de hui dige economische tijd 'uiteraard' een rol bij de afname van het aan tal wanbetalers. Zo daalt het aan tal werklozen en staan minder huizen 'onder water'. Ook is het banken er veel aan gelegen om klanten met een betalingsachter stand op de hypotheek te helpen bij het vinden van een oplossing. KORTING ^ifriitii Bestel uw tickets op pzc.nl/chorusline Tickets vanaf 31,60 dinsdag 1 november 2016 Bart van Eldert Sandra Phlippen Woerden Na Ton Heerts wil de FNV nu weer een oud-militair. Bent u anders? Die kennen we van 239 dagen staken. Dus u bent van de activistische SP-koers? Hoe werd deze militair en agent vakbondsman? En bent u nu weer naar voren geduwd? Waarom heeft u 'ja' gezegd? Han Busker (56) werkte na zijn opleiding tot alge meen opsporingsambtenaar voor de marechaussee bij de Amsterdamse politie en op Schiphol. Hij was voorzitter van de bond van marechaussees, de politiebond en sinds juni heeft hij in het FNV-bestuur de por tefeuille Zorg en Pensioenen. Hij is getrouwd en heeft zoons van 26 en 22. De unanieme voordracht maakt Han Busker nog niet tot voorzitter. Elk FNV-lid kan zich tot 2 november melden. Mogelijk hebben zich al ande ren gemeld, maar dat is alleen bekend bij de commissie die toetst of de geïnteresseerden aan de functie-eisen voldoen. In december worden de kandi daten bekendgemaakt. De FNV-leden kiezen tus sen 1 februari en 9 maart vol gend jaar online de nieuwe voorzitter. In de profielschets staat dat u zich zowel bij de koning als in de schaftkeet thuis moet voelen. Wat zijn uw idealen? Werkgevers zijn het nu al met u eens? Meer banen kunt u niet maken in deze tijd van robots. De FNV verliest wel leden. TIEL Het aantal huiseigenaren dat kampt met betalingsachter standen op hun hypotheek is in het afgelopen halfjaar verder ge daald. nment presenteert: November 2016 t/m april 2017 Diverse Locaties Prijzen zijn excl. servicekosten. zeventien jonge toptalenten en hun strijd om een podiumplek. Kijk en luister bij hun audities en ontdek de persoonlijke verhalen. Dansen op topniveau en vele wereldhits in een met prijzen overladen succesmusical! Volg mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81