Vals Haatimam komt nergens binnen molenaar^ €500 Het ideale bed voor 50-plussers 6 NI OZCAN AKYOL tot Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column Hoewel Geert Wilders heeft besloten dat hij niet op het proces tegen hem zal verschijnen, bemoeit hij zich al wel via verschillende kanalen met de frame in de media. We moeten in het land geloven dat dit een politieke rechtszaak is, een rekeningetje dat de elite ver effent met de PW en iedereen die dezelfde denkbeelden erop nahoudt. Rechts is fout, links is goed. In de open brief die dit weekend in deze krant stond, werd door Wilders gezegd dat zijn uitspra ken tegenwicht in het parlement verdienen, en niet in een rechts zaal, waar hij in het beklaagdenbankj e verantwoording moet afleggen, met het risico op een straf. Hoogleraar Tom Zwart, een van Wil ders' deskundigen, zegt in een ander opi niestuk zelfs dat de PW-voorman 'als volksvertegenwoordi ger het gedachtegoed van hon derdduizenden kiezers represen teert. Het Openbaar Ministerie lijkt geen aanstalten te maken om hen allemaal te vervolgen. Dat is verstandig, maar waarom moet Wilders dan wel voor het hekje verschijnen?' Dat lijkt me evident: Wilders wordt niet vervolgd vanwege zijn politieke opvattingen, maar om dat hij met twee specifieke uitspraken, waaronder 'minder, minder', moge lijk een hele bevolkings groep heeft beledigd en gediscrimineerd. Het is aan de rechters om uit te maken of hij hiermee een wettelijke grens heeft overschreden. Het is vals en doorzich tig om nu te suggere ren dat hij louter wordt berecht doordat alle anderen niets heb ben met zijn conserva tieve en xenofobe ideeën. Als die toespeling correct was, zou het Openbaar Ministerie meteen alle rechtse politici kunnen vervol gen. En daar zijn er nogal veel van tegenwoordig. De werkelijkheid is: als iemand van GroenLinks ergens in een af geladen cafeetje, omringd door claqueurs en meelopers, dezelfde uitspraak had gedaan, was hij evengoed opgeroepen om zich voor een rechter te melden voor tekst en uitleg. Wat trouwens ook niet helpt, is dat de leider van de PVV giste ren twitterde: 'Nederland heeft een mega Marokkanenprobleem. Daarover zwijgen is laf. 43 pro cent van de Nederlands wil min der Marokkanen.' Ook hier maakt hij geen onderscheid tus sen criminele Marokkanen en de genen die gewoon een deugdza me burger willen zijn. Het wordt al met al een interessant proces. Ik heb er zin in. Wilders wordt niet vervolgd vanwege zijn politieke opvattingen Het is de tweede keer sinds 2014 dat het bestuur een haatimam de deur weigert. In dat jaar werd de haatprediker Fawaz Jneid ge weerd. Beide imams zouden hun krach ten willen bundelen voor de stich ting van een eigen moskee. Waar Amaouch nu verblijft, is onduide lijk. Mogelijk heeft hij onderdak gevonden bij familie in Veenen- daal. De Marokkaan Amaouch, die door een huwelijk met een Neder landse tevens Nederlands staats burger is, werd vorige week België uitgezet. De regering in de hoofdstad Brussel noemt hem 'een gevaar voor de samenleving' en 'gif voor moslimjongeren omdat hij terro risme verheerlijkt'. Amaouch leefde tien jaar lang in Verviers. De stad met ruim 55.000 inwoners in de provincie Luik staat te boek als 'een broei nest van de jihad'. De haatimam was er zeer actief in extremis tische kringen. Hij zou ten minste drie jongeren er mede toe hebben aangezet om naar Syrië te gaan. In Verviers werd vorig jaar een terreurcel opgerold. Leden van die cel hebben tot zestien jaar gevan genisstraf gekregen. Amaouch zou ten minste drie jongeren er mede toe hebben aangezet om naar Syrië te gaan Deze zomer zorgde een zoon van de haatimam voor grote opwin ding in België. In een video op YouTube, opgenomen in de stra ten van Verviers, roept hij ieder een op 'alle christenen en afvalli gen' te doden. Amaouch jr sprak later van een 'foutje'. Hij zou zich alleen heb ben gericht tot sjiieten, onder wie de alawieten van het Syrische regi me. V LEEFTIJDS- j x KORTING* 7 I Vanaf €2495,- Bijna iedere 50-plusser ervaart wel één of meer ongemakken die het slaapcomfort verstoren. Denk daarbij aan gevoelige gewrichten, rugpijn, rusteloze benen en nachtelijk zweten. Molenaar heeft bedden en matrassen die speciaal zijn ontwikkeld voor 50-plussers. Afgestemd op ieders unieke lichaamsbouw en gezondheidssituatie. Voorzien van slimme opties, zoals elektrische verstelbaarheid in alle richtingen en uitstapverlichting. Benieuwd wat dit voor u betekent? Onze slaap-adviseurs komen graag bij u thuis voor een advies op maat. Maak nu een afspraak of kom langs in één van onze winkels. dinsdag 1 november 2016 @OzcanAkyol Haatimam El Alami Amaouch vindt alleen dichte deuren. Na de uitzetting door België is hij ook niet meer welkom bij zijn 'oude' moskee, de salafistische As-Soennah moskee in Den Haag. Hans van Zon Den Haag/Verviers LANGER THUIS WONEN *€5 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een compleet slaap- systeem. Actie loopt t/m 27 november. Schouder-, lende- en heupzone op maat Makkelijk opstaan y Warmte- en vochtregulerend Maatwerk drukverdeling en veerkracht v< Levensloop modulaire opties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7