effeweg.nl GRIJP UW KANS! BOEK NU! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 12 NI In alle 29 verpleeghuizen van zorgorganisatie Careyn is de zorg zó slecht, dat de inspectie haar dwingt om verbeteringen door te voeren. •- '==fp". rTi:iUwf! Ontdek de Alpen per panoravnatrein Unieke bus- en treinreis door de Zwitserse Alpen De Inspectie voor de Ge zondheidszorg bracht gistermiddag een geac tualiseerde zwarte lijst naar buiten. Van de elf verpleeghuizen die afgelopen zomer als de slechtst presterende zorginstel lingen uit de bus kwamen, zijn er nog vijf over: Careyn, Humanitas, Laurens, Beweging 3.0 en Warande. Careyn is de meest zorgwekkende uitschieter op de nieuwe lijst. Alle 29 verpleeghuizen in Utrecht, Zuid-Hol land en Brabant zijn gisteren onder curatele geplaatst. Het is al zeker twee jaar mis bij de organisatie, die circa 2.400 bewoners verzorgt. De In spectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) ging veelvuldig op bezoek, maar de verbeterplannen hebben vol gens haar 'te langzaam of zelfs geen resultaat' opgeleverd. Op de meeste locaties zijn te wei nig (hoogopgeleide) medewerkers. Het ziekteverzuim is hoog, er is spra ke van tijdgebrek en overbelasting, en cliëntdossiers zijn een zooitje. Ca reyn zet bovendien te vaak invallers en flexwerkers van een te laag niveau in, zo blijkt uit het inspectierapport. Volgens de toezichthouder zijn deze medewerkers niet opgewassen tegen de zware cliëntenzorg. Een vooraanstaande leidinggeven de, wiens naam en functie bekend is op de redactie, herkent al deze kri tiek. Zelfs met bijscholing, waar Ca reyn nu 14 miljoen voor uittrekt, blijft het niveau van verzorgenden volgens hem te laag. „De meeste me dewerkers hebben niveau 2. Als je dat een niveau hoger tilt, kunnen ze de bewoners misschien wel wassen, de tanden poetsen of op de wc zet ten, maar kunnen zij de onrust weg nemen van bewoners? Zien zij wan neer een bewoner uitgedroogd is? Of het verschil tussen een hyper en een hypo?" Een beetje gezelligheid ziet hij amper nog in de verpleeghuizen. „Van macrameeën tot bingo; er is Het is een klerezooi. Wasmanden met vuile was, afdelingen ruiken naar pis geen tijd meer voor activiteitenbege leiding. Medewerkers rennen zich de benen onder hun lijf vandaan om ie dereen te verzorgen en de boel schoon te maken." Dat laatste schiet er bij de meeste verpleeghuizen van Careyn in, weet hij. „Het is een klere zooi. Je ziet wasmanden staan met vuile was, de afdelingen ruiken naar pis." Ook in een rapport van Waar digheid en Trots (een plan uit 2015 om de ouderenzorg te verbeteren, red.) van januari dit jaar wordt deze kritiek onderschreven. Op één afde ling was zoveel rommel dat er na schoonmaakwerk 14 containers met vuil werden afgevoerd. Dan zijn er nog de misstanden, die deze krant eerder beschreef, in on der meer verpleeghuis Tamarinde in Utrecht. Op één van de afdelingen was het douchewater zo heet dat de bewoners brandwonden konden op lopen. Ook werd er slordig omge gaan met medicijnen. De houdbaar heidsdatum was geregeld onbekend en er werd niet altijd gecontroleerd of bewoners de juiste middelen had den gekregen. Een woordvoerder van Careyn rea geert gepikeerd op de kritiek uit ei gen kring. „Er wordt hier een pijnlijk beeld geschetst van een onbeschrijf lijke puinhoop. Dat bestrijd ik ten zeerste", zegt hij. „Het klopt wel dat medewerkers zich uit de naad ren nen en we doen er alles aan om de zorg te verbeteren." Careyn krijgt nu een zogenoemde 'aanwijzing' opgelegd. Is de zorg bin nen zes maanden niet verbeterd, kan de inspectie een geldboete opleggen of het bestuur dwingen om haar voorgestelde maatregelen uit te voe ren. Careyn is de enige en eerste in stelling op de zwarte lijst waar een speciaal interventieteam wordt inge vlogen om de klus te klaren. Accommodatie beoordeling 8 DAGEN VANAF: EïWiW Alleen bij Effeweg.nl: VERTREKDATA EN PRIJZEN 8 DAAGSE BUS- EN TREINREIS dinsdag 1 november 2016 Zorginstelling onder curatele Hanneke van Houwelingen Den Haag Diverse vestigingen van Careyn, die op de zwarte lijst staat bij In spectie. FOTO'S ANP. THIERRY SCHUT EN RUUD VOEST Leidinggevende Careyn (anoniem) 11 INCLUSIEF treinritten Mont Blanc Express en Glacier Express! Gaat u mee naar de hoogste toppen van Europa? Ontdek via deze reis het Alpenlandschap van Zwitserland per panorama- trein. Stap in de Mont Blanc Express en in de Glacier Express en beleef een van de mooiste treinreizen ter wereld met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. Daarnaast bezoeken we de stad Bern, de Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Geniet van prachtige uitzichten die u niet snel vergeet! DAG 1 Heenreis We vertrekken naar ons overnachtingshotel in Zuid-Duitsland. DAG 2 Brig Via Basel rijden we naar de Zwitserse Alpen. Rond de middag arriveren we in Brig waar we vijf nachten verblijven, 's Middags kunt u de oude binnenstad met patriciërshuizen bezichtigen, 's Avonds maakt u met de Simplon Express een stadsrondrit door het centrum van Brig. DAG 3 Treinrit Glacier Express We maken een treinreis met de Glacier Express. Per panorama wagon ziet u het schitterende Alpenlandschap. De reis eindigt in Disentis. Vanuit hier rijden we met de trein naar Brig. DAG 4 Treintje Tasch - Zermatt en Matterhorn Maak kennis met de besneeuwde berg Matterhorn. We rijden via de bergen naar Tasch met als eindpunt Zermatt. DAG 5 Treinrit Mont Blanc Express Vandaag maken we een rondrit met de Mont Blanc Express. DAG 6 Aletschgletsjer Geniet van het uitzicht op de Aletschgletsjer. In het bergdorpje Fiesch kunt u met een gondel- en cabinelift naar de Eggishorn. DAG 7 Vertrek Brig en bezoek Bern We bezoeken vandaag Bern. U overnacht in Zuid-Duitsland. DAG 8 Terugreis Vandaag maken we ons op voor de terugreis. In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt overeen restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. Op elke verdieping bevindt zich een minibar. 6 janVERTREKGARANTIE€469, 13 janVERTREKGARANTIE499, 20 jan499, 27 jan529, 3 febVERTREKGARANTIE529, 10'en539, 18.25 febVERTREKGARANTIE559, 3, 17 mrt529, 10, 24mrtVERTREKGARANTIE 529, 31 mrt549, 7, 14, 22 apr569, 29 aprVERTREKGARANTIE589, 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express incl. lunchpakket Treinrit van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Bij Effeweg.nl aanbetaling niet verplicht! (Lvi/ ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78