Pattinama is Speler van de Week Vader maakt zich weinig zorgen over route naar Tokio 10-ball: verdediging is net zo belangrijk als de aanval 13 GOES Bij het Goes Open wordt in het hoofdtoernooi io-ball gespeeld. Dat is de moeilijkste spelvorm bij het poolen. Hierbij is het de bedoeling dat de tien ge nummerde ballen op volgorde worden weg gespeeld. Dus eerst de t, dan de 2.Bij elke beurt moet de speler aangeven in welke pot hij de bal zal laten ploffen. Gaat hij ergens anders in, dan telt hij niet. Ook als met ge luk andere ballen gepot worden, tellen die niet. Wie de tiende bal erin tikt, wint de 'rack'. „Bij io-ball zit er geen geluk in het spel", zegt Goesenaar Marcel Mouwen. „Het gaat in tegenstelling tot het 9-ball, waarin mee vallers wel meetellen, om de kunst de bal len er op de berekende manier erin te sto ten. Maar je moet niet alleen de kunst van het aanvallen verstaan. Je hebt van die ka mikazepiloten die heel veel risico in hun spel leggen en elke bal koste wat het kost willen potten. Die liggen vaak snel uit een toernooi. Je moet namelijk ook kunnen ver dedigen. Je moet de witte bal zo slecht mo gelijk weg kunnen leggen voor je tegenstan der als je ziet dat je zelf geen goede kans hebt." VLISSINGEN Hontenisse mag zich deze week de Club van de Week noemen. Het panel van de Zeeuwse voetbalawards gaf de Zeeuws-Vlaamse zondag-vierde klasser de meeste punten. Hoek-aanvaller Josimar Pattinama is de Speler van de Week en Ro gier Veenstra van Zeelandia Mid delburg de beste trainer. Oostka- pelle-speelster Amy Hiemstra is de Speelster van de Week. Voor Hontenisse was het een bij zonder weekeinde. De ploeg kwam op een 4-0-achterstand bij IJzendijke, won met 4-5 door een goal in blessuretijd en pakte door de resultaten op de andere velden ook nog de eerste-periodetitel. Pattinama blonk zaterdag uit bij Hoek tegen Argon (3-2-zege). De spits deed dit niet door te scoren, maar was juist belangrijk als aan gever. Zeelandia Middelburg won zon dag weer eens, met 4-0 van Made- se Boys, en dat met de debuteren de Veenstra op de bank. Hij kan dus terugkijken op een prima vuurdoop. Hiemstra blonk zater dag uit bij het nog ongeslagen Oostkapelle, waar ze een belangrij ke schakel is. Afgelopen week werd al bekend dat Tim Heemskerk per 1 januari moet stoppen als bondscoach. Hij wordt opgevolgd door Gerben de Knegt, die ook bondscoach bij het veldrijden is. Vader: „Omdat Ne derland het niet zo goed heeft ge daan bij de laatste edities van de Olympische Spelen gaat het bud get omlaag. Er is daardoor geen geld meer voor een aparte bonds coach voor ons. Ik val vanaf vol gend jaar bij de grote toernooien dus onder Gerben." Die kent hij goed. De Knegt is namelijk al jaren betrokken bij het talentenprogramma van de KNWU in Sittard. Heemskerk voert daarbij echter de regie. Hij schrijft de trainingsprogramma's en stippelt de koers uit. Vader: „Als het aan Tim en mij ligt, blijft hij dat na 1 januari ook nog doen. En als het aan Gerben ligt ook. Maar het is nog niet bekend wat de bond met ons wil." Maar Vader, die dit jaar achtste werd op het wereldkampioen schap voor beloftes, weet ook dat het programma niet alleen door Er is geen geld meer voor een aparte bondscoach voor ons de KNWU gefinancierd wordt. Ook de provincie Limburg zorgt voor ondersteuning. „Ik maak me dus niet heel veel zorgen", zegt de Middelburger. „Maar er is wel kans dat het niet allemaal bij het zelfde blijft." Downhill-lessen De mountainbiker is net terug van een trainingsstage in Spanje. Hij volgde daar vorige week down hill-lessen bij Oscar Saiz, een grootheid op dat gebied. „Dat was heel erg leerzaam. Hij zag in één oogopslag wat we technisch nog beter kunnen doen. We hebben ook huiswerk meegekregen voor deze winter." Vader zal de komende twee maanden vijf veldritten gaan rij den. Het Nederlands kampioen schap van 8 januari geldt als piek moment. Daarna richt hij zich weer volledig op het mountainbi- ken. dinsdag 1 november 2016 van cafésport voorbij De finale van de zesde editie van het Goes Open was zondag pas na middernacht klaar. De 23-jarige Ivo Aarts versloeg daarin de 45-jarige Fransman Stephan Cohen met 8-4. Marcel Mouwen had vrede met zijn uitschakeling tijdens Goes Open 2016. „Ik kom nu net niet bij de laatste zestien. Maar heb je gezien welke spelers hier rondlopen? Allemaal topjon- gens uit Nederland, België, Frankrijk en Ierland." FOTO MARCELLE DAVIDSE Josimar Pattinama. FOTO SJAAK VAN DER SALM Sportkoepel NOC*NSF en de wielerbond KNWU gaan minder geld steken in het mountainbi- ken. Dat zou gevolgen kunnen hebben voor de twintigjarige Milan Vader, de Middelburger die in Sittard toewerkt naar de Olympische Spelen in Tokio. „Het is nog onzeker hoe het gaat lopen", zegt hij. „Maar er is altijd wel een weg naar Tokio te bewandelen." Roeland van Vliet Sittard Milan Vader A Milan Vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74