WHaa™ rh kBQ 4*T HEEL KONIJN 1 kg 5.50 '{VARKENSHAASJES hkb%3® RUNDERBIEFSTUK wsffi® KIPPENVLEUGELS 2kg&® Speeltuin Yerseke wijkt voor bouw garageboxen BEVELANDEN EN THOLEN 7 Verkeerspleinen moeten knelpunten rond spoor Goes oplossen De gemeente hoopt met het nieuwe plan met hetzelfde geld meerdere vliegen in een klap te kunnen slaan. I RUNDERKOGEL VARKENSLAPPEN y W) H.O.H. -1 1 BIEFSTUK ljij iiu GEHAKT Cho UIHJPI éSUffiÈh G0ES 1 KIJK 0P MAROS.NL OF ZEELANDBARBECUE.NL oortschrijdend inzicht. Je zou kunnen stellen dat daar sprake van is geweest bij de verkeers- deskundigen van de gemeente Goes. Niet één grote en miljoenen kostende metamor fose van de rotonde Poelplein (Van Hertumweg-Fokker- straat-Fruitlaan), maar twee nieu we rotondes moeten de verkeers knelpunten aan de zuid- en noord kant van het spoor ter hoogte van de Van Hertumweg oplossen. Het Poelplein blijft zoals het nu is, wel worden twee van de vier fietsoversteken eruit gehaald ten faveure van de veiligheid en door stroming. Een stukje verderop, in het Stationspark, komt ook een ro tonde die zowel aansluit op de hui dige Van Hertumweg om de be drijven te ontsluiten als op het tra cé onder het spoor door. Dit bleek gisteren uit de presen tatie van de schetsplannen aan be drijven en inwoners. Lang was het de bedoeling het Poelplein te on dertunnelen voor fietsers en dat zou vanuit veiligheidsoogpunt ook het beste zijn, zei verkeers kundige Joep Stortelder. Maar het zou miljoenen kosten om de daar aanwezige kabels en leidingen te verleggen. Bovendien is de ver keersintensiteit er niet dusdanig dat tunnels voor fietsers noodzake lijk zijn. Enig minpunt van het VERKEERSSITUATIE NU plan is volgens het college dat er op termijn in de ochtendspits 'ac ceptabele wachttijden' zijn voor automobilisten omdat de fietsers gelijkvloers blijven. De aanpak van het Poelplein hangt samen met het aan te leg gen spoorviaduct ten oosten van de Van Hertumweg en de nieuwe aansluitingen op de A58, de twee infrastructurele monsterklussen die de komende jaren worden uit gevoerd. Punt was dat over de defi nitieve aanpak van het Poelplein (gelijkvloers of ongelijkvloers) pas een besluit kan worden genomen na de aanbesteding van het werk aan de aansluitingen A58, zodat Met de aanleg van twee extra rotondes moet de doorstroming en veiligheid verbeteren beter in beeld is hoeveel geld er nog over is. Een kleine zeven mil joen, blijkt uit het voorstel van B en W aan de gemeenteraad. Door ervoor te kiezen niet alle euro's in een superdeluxe Poelplein te stop pen, blijft geld over om ook de si tuatie voor het stadskantoor (de kruising Barentszstraat-M.A. De Ruyterlaan) aan te pakken. Wat het college betreft, komt ook daar een rotonde, iets ten zuiden van de kruising. Die moet enerzijds het verkeer wat onder het spoor vandaan komt in goede banen lei den en anderzijds zorgen dat fiets- res vanuit het centrum en de Ba- rentszstraat nog met enig fatsoen kunnen oversteken. Automobilis ten vanuit de Barentszstraat kun nen straks niet meer direct linksaf de De Ruyterlaan oprijden, maar moeten eerst rechtsaf via de roton de. Die komt deels op het parkeer terrein van de Jumbo te liggen en in het gunstigste geval wijken ook de drie woningen aan de Barents zstraat. De parkeerplekken wor den gecompenseerd op het huidi ge parkeerterrein parallel aan het spoor. Voordeel is dat de aanleg op zichzelf staand kan worden uit gevoerd zonder dat het veel hin der oplevert. Dat geldt ook voor de aanleg van de andere twee ro tondes aan de zuidkant van het spoor. Het kan allemaal een stuk sneller, hoewel de planning van het spoorviaduct (naar verwach ting najaar 2019 gereed) wel lei dend is. En de gemeenteraad moet nog akkoord gaan, waar schijnlijk in december. Jarenlang speelden er kinderen, straks kunnen Yersekenaren hun auto er overdekt parkeren. Rei- merswaal wil een 'overbodige' speeltuin aan de Dahlialaan voor 50.000 euro verkopen aan een ondernemer die er garageboxen wil bouwen. Het speeltuintje aan het begin van de Dahlialaan was niet heel populair bij kinderen. Daarom besloot de gemeente eerder dit jaar dat het beter opgedoekt kon worden. De oude speeltoestellen zijn inmiddels al opgeruimd. Onlangs meldde zich een ko per voor de grond. Een bedrijf uit Kruiningen wil er garage boxen realiseren. Wethouder Jaap Sinke vindt dat een goede bestemming. „De grond ligt ingeklemd tussen de bebouwing en in die buurt is er behoefte aan garages." De initia tiefnemer moet wel zelf met een voorstel komen om de bestem ming te wijzigen en ook finan cieel opdraaien voor de bijko mende kosten. De opbrengst van de verkoop van de 581 vierkante meter grond aan de Dahlialaan wil de gemeente Reimerswaal gebrui ken om andere speeltuinen in Yerseke op te knappen. dinsdag 1 november 2016 Rotonde is het toverwoord Luc Oggel Poelplein Poelplein Fietspaden Nieuwe weg Tiaps4news.eom/@Andes Joeri Wisse Yerseke ifi Reclames geldig t/m zaterdag 1 Groothandelskorting 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden I Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70