Caribbean Cruises 3 Eerste procesdag tegen PW-voorman geeft kolderiek inkijkje Wilders' minder Marokkanen- uitspraak maakte veel los, maar bij de PVV is er destijds niet al te lang over nagedacht. 'En nu knijpt hij ertussenuit' Aangifte tegen president Wilders In de rechtbank van Schiphol kwamen gisteren uit de ge tuigenverklaringen allerlei smeuïge details naar boven over de controversiële speech op die verkiezingsavond, twee jaar geleden, in het Haagse café De Tijd. Zo vertelden PW-medewerkers dat Wilders en een clubje intimi de toespraak pas op diezelfde verkiezingsavond in de fractiekamer in elkaar flansten. Het doel: een 'zo sterk mogelijke speech', met 'nieuwswaarde'. Dat het publiek als antwoord 'minder, minder' moest scande ren, was ook een lastminutebe- sluit. Een van de getuigen, PVV-medewerker Floris van Zon neveld, vermeldde dat hij nog twee keer belde met collega's in café De Tijd om duidelijk te ma ken wat er vóór de camera's moest gebeuren. Er waren namelijk zor gen dat het publiek niet actief mee zou doen. Geen moment kwam een mogelijk juridisch staartje ter sprake. Kolderiek detail uit het dossier: een van de PVY-medewerkers, Chayenne van de Water, was in de veronderstelling dat het om een heel andere bevolkingsgroep ging. „Ik dacht nog: hé, meer of minder Indianen?" Dat verschillende medewerkers uit de school hebben geklapt, is bijzonder. De PW-fractie geldt als zeer gesloten. Kamerleden die die bij het bedenken van de speech aanwezig waren, zoals Mar tin Bosma en Barry Madlener, zijn overigens niet gehoord. Volgens een woordvoerder van het OM was er al 'een goed beeld'. Wil ders heeft er bij de rijksrecherche niks over willen zeggen. De PW-leider nam de woorden al een week vóór de verkiezings avond in een tv-reportage in de mond. De allereerste aangifte volg de dan ook al vóór de avond in ca fé De Tijd. Een Marokkaanse fruit- verkoper van de markt had deze reportage via Uitzending Gemist gezien, en stapte naar de politie. „Ik voelde me gekrenkt", verklaar de hij, „Wilders kan tegenwoordig alles zeggen: het moet een keer af gelopen zijn." Volgens persofficier Alexandra Oswald kan het voor de strafeis ze ker uitmaken of de politicus 'spon taan of welbewust' met de tekst op de proppen kwam. De politiek leider wordt onder andere ver volgd voor 'opzettelijke beledi ging' van een groep mensen we gens hun ras. In het proces dat zo'n drie weken duurt, nemen Paul Cliteur (rechtsgeleerde/filo soof) en Tom Zwart (expert in mensenrechten) het deze week nog voor Wilders op. Daarna komen het OM en Wil ders' advocaat Geert-Jan Knoops aan het woord. De uitspraak is op 9 december. ERGERNIS ONTHUTSEND Zeecruises Inclusief vlucht, hotel transfers Ga naar Kras.nl/curacao-cruises or bel 0900-96 dinsdag 1 november 2016 Tobias den Hartog Eefje Oomen Schiphol Alles voor een tv-moment Advocaat Gert Jan Knoops staat de pers te woord bij de rechtbank voorafgaand aan de zaak Wilders. foto koen van weel/anp Dat Wilders uit protest tegen het proces wegblijft van de rechtbank, wekt ergernis bij het Openbaar Ministerie. De politicus is immers wel aan het woord geweest tijdens voorbe reidende zittingen. „Nu het voor het echie is, knijpt hij er tussenuit", zei officier van justi tie Sabina van der Kallen. Toch zag justitie ervan af om de rechter te vragen Wilders te dwingen om te komen. De rechter zelf zei dat het Wilders 'vrij' stond om per twitter vra gen te beantwoorden die voor bij kwamen. Dat liet de PVV'er na, maar hij stuurde wel twee ts als '43% van de Nederlan ders wil minder Marokkanen'. Er lagen stapels voor gedrukte aangiftefor mulieren tegen Geert Wilders in de moskee, bij buurthui zen, en zelfs bij een handvol islamitische slagers. Moskeeën en zelfs burgemees ters, waaronder die van Nijmegen, riepen op om aangifte te doen. Omdat de poli tie chaos vreesde bij de bureaus, drukten agenten kant-en-kla re formulieren af. In gemeente de Ronde Venen stond zelfs de motivatie al op het formulier, meer dan een handtekening was niet meer nodig. In totaal kwamen er 6.474 aangiftes bin nen. Gisteren ont stond een onthut send beeld van hoe het ging met een deel daarvan. Zo was er een man die aan gifte wilde doen te gen 'president Wil ders', zodat deze 'niet groter zou wor den'. Anderen dach ten dat het ging om verkiezingen, of dat zij aangifte moesten doen van de politie. „Die hielpen bij het zetten van kruisjes." Boek nü bij Kras een heerlijke, compleet verzorgde Caribbean cruise en ontdek komende zomer de Nederlandse Antillen, Panama en Colombia. Gemak: slechts één keer uw koffer uitpakken Compleet: inclusief vlucht, hotelnacht en transfers Uniek: inclusief alle drankjes aan boord Veel zien: Curasao, Bonaire, Aruba, Panama en Colombia All Inclusive cruise per MS Zenith**** Vertrek vanaf Curasao Persoonlijke service Gezellige sfeer aan boord Entertainment voor jong en oud Mediterraanse keuken Veelzijdig vaarprogramma Vertrek: mei t/m oktober 2017 Strandverlenging Curasao 12/14/15/16 dagen Bij Kras is dit natuurlijk ook mogelijk voor deze Caribbean Cruise! Geniet van extra nachten op Curasao in sfeervol Boutique Hotel 't Klooster in Willemstad op basis van logies of wat dacht u van Sunscape Curagao Resort, Spa Casino, de ultieme strandlocatie op basis van All Inclusive. Diverse hotels en reisduren mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4