SCORER O Top drie is goalloos 12 ZEELANE POOLEN GOES OPEN 2016 A Bouzambou scoort tegen Servië Tewari met spoed onder het mes De Bree geplaatst voor open NK 47/2 ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou heeft zijn doelpunt meege pikt in het oefenduel van het Nederlands zaalvoetbalteam met Servië. De Vlissinger tekende gisteravond met nog zeven minu ten op de klok voor de 1-2. Vier minuten la ter kwam het thuisland langszij en bepaal de de ploeg de eindstand op 2-2. Bouzambou, speler van FT Antwerpen en VC Vlissingen (foto), begon in het eerste blok, samen met doelman Peter Rozenheek, Tevfik Ceyar, Jamal El Ghannouti en Zaid El Morabiti. Vandaag speelt Oranje om 19.00 uur op nieuw tegen Servië. KRACHTSPORT De Vlissingse krachtsporter Romario Tewa ri, die zondag moest opgeven tijdens de Sterkste Man van Nederland-finale omdat hij geblesseerd raakte, heeft een pees in zijn bovenarm gescheurd. Hij moet met spoed geopereerd worden. Op het moment dat hij zich blesseerde, stond Tewari tweede in het klassement. Zijn achterstand bedroeg twee punten. Hij had dus nog kans om de titel te winnen. Tewari streed zondag voor de derde keer mee om de titel Sterkste Man van Neder land. Twee jaar geleden werd de 26-jarige Vlissinger vijfde en afgelopen jaar eindigde hij op de tweede plek. Tijdens de nationale voorwedstrijden voor het eerste open Nederlands kampioenschap ankerkader 47/2 heeft Peter de Bree uit Mid delburg zich voor het hoofdtoernooi ge plaatst. Wilbert van Dijke uit Sint Anna- land en Robert van Stevendaal uit Vogel waarde werden uitgeschakeld. Tijdens het kwalificatietoernooi overleefden Van Ste vendaal en De Bree de pre-kwalificatie. Van Dijke werd na twee nederlagen uitge schakeld. Van Stevendaal verloor vervolgens beide partijen in het laatste deel van de kwa lificaties, terwijl De Bree twee keer won. In zijn partij tegen Leo Koomen maakte de Middelburger indruk. Hij speelde zijn partij naar 150 punten in één beurt uit. Judo Etten-Leur Bulgarije Bij het Goes Open wordt op hoog niveau gespeeld. Marcel Mouwen (38) komt in zijn thuishonk het verst van alle Zeeuwen. „Eigenlijk zou ik zulke grotere evenementen wat meer moeten opzoeken." arcel Mou wen loopt hoofdschud dend bij zijn poolta- fel in Sport- pub Goes weg. De nederlaag (7-3) tegen Cliff Castelein is een tikkie onno dig. „Het is wel de kampioen van België, hè", zegt de Goesenaar, om aan te geven dat het geen schande is. „Maar ik had ook zo maar kunnen winnen. Ik was aan het begin niet scherp en aan het einde te nonchalant. Tja, dat wordt op dit niveau afgestraft." Mouwen (38) is op zondaga vond de laatste Zeeuw die uitge schakeld wordt tijdens Goes Open 2016. Voor iemand die uit komt in de tweede divisie - hij speelt bij Life Goes On - heeft hij het heel aardig gedaan. „Ik kom net niet bij de laatste zestien", zegt hij. „Maar heb je gezien wie hier rondlopen? Allemaal topjon- gens uit Nederland, België en Frankrijk. Daar zitten poolers bij die er hun geld mee verdienen." Poolen is een heuse sport. Het is de status van cafébezigheid al lang voorbij. „Het is in de loop der jaren allemaal veel professio neler geworden", vertelt Vincent Peemen, de eigenaar van Sport- pub Goes en de organisator van het evenement. „Het begon na tuurlijk met tafels waar je geld in kon gooien en dan kreeg je de bal len voor een wedstrijdje. En ieder een bedacht z'n regels, zodat pot jes lekker lang duurden. Dan had je namelijk meer waar voor je geld. Die tafels bestaan natuurlijk VLISSINGEN De top drie van het PZC-topscorersklassement stond afgelopen weekeinde droog. Stefan van de Klooster (Nieuwdorp), Tom Wuyts (Kloetinge) en Robin Provoost (ZSC'62) scoorden niet voor hun club. Dat gaf anderen de gelegen heid naderbij te komen. Daniël Wissel deed dat bijvoorbeeld door twee keer te scoren voor Zeelandia Middelburg, Maarten van Vooren deed dat door te scoren voor Dauwendaele; hij heeft nu negen van de twaalf Middelburgse goals gemaakt. Arjen de Koeijer naderde ook door een goal tegen RCS. nog, maar ondertussen heeft het spel zich ontwikkeld. Er zijn ook officiële regels gekomen." Peemen kijkt de zaal rond, waar in op zo'n twintig tafels gespeeld wordt. Hij ziet onder anderen Hui- dji See in actie, de wereldkampi oen ro-ball van 2011. „We hebben hier mooie namen. Hoe die hier komen? Nou, wij hebben in de loop der jaren een goede naam op gebouwd. Ze spelen hier op mooi materiaal en ze vinden de sfeer prettig. Dat vertellen ze door aan anderen. De mond-tot-mondrecla- me doet goed z'n werk." Veel spelers reizen overal heen voor toernooien, maar Mouwen niet. „Voor m'n gevoel zou ik er wel meer uit kunnen halen, hoor. Maar daar ben ik een beetje te laks voor", bekent hij. „Dan rijd je twee uur het land in, verlies je je eerste partij en dan ben je uitge schakeld. Maar van verliezen van betere tegenstanders, word je wel sterker. Eigenlijk zou ik die grote re evenementen dus wat meer moeten opzoeken." Het Goes Open is voor Mou wen een mooie gelegenheid om zich eens te meten met grote na men. „Dit is mijn thuishonk. Hier kom ik al sinds ik twaalf of der tien was. Ik train hier nu drie, soms vier avonden in de week. Dat hier zo'n groot toernooi wordt gehouden, is natuurlijk hartstikke mooi." De Goesenaar concentreerde zich aanvankelijk op het snooker. Inmiddels richt hij zich volledig op poolen. Hij heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld. „Ik kan bijvoorbeeld steeds beter met tegenslagen omgaan", zegt Mou wen, die poolen voor een groot deel een mentaal spel vindt. „Voorheen was ik heel agressief, heel opvliegend als het tegenzat. Ik gaf op als ik dik achter stond en heb zelfs wel eens een keu kapot geslagen. Nu ben ik rustiger." In het duel met Castelein toont hij dat ook. Als hij de eerste drie potjes - 'racks' - verliest van de ge- tructe Belg, houdt Mouwen zijn hoofd redelijk koel. Hij komt te rug tot 4-3. Maar dan tikt zijn te genstander de partij toch snel uit. „Ik werd wat te gemakzuchtig. Dat had ik niet mogen doen op dit niveau. Hij maakte daar han dig gebruik van." effect totaal zat zat 14 1 14 zat 9 1,5 13,5 zon 9 1,5 13,5 1,5 13,5 1,5 13,5 zat 1,5 12 1,5 12 4A zon 4A zon zat 7 1,5 10,5 zon 7 1,5 10,5 zon 5 2 10 zon zon 10 1 10 dinsdag 1 november 2016 BILJARTEN Joannathan Duinkerke blijft maar door gaan met het winnen van veldritten. In Dor drecht behaalde de Goesenaar alweer zijn vijftiende zege van dit seizoen, inclusief de wegritten. Bij de vrouwen won Irma van Duijn uit Schoondijke. Zij was nadruk kelijk sneller dan de nummer twee. Walter Pollet uit Hulst eindigde als derde, terwijl Marijn Stahl uit Terneuzen vijfde werd. De loting voor de derde en vierde ronde van de districtsbeker wordt morgenavond bij voetbalvereniging Sint Michielsgestel gehouden. Dertien Zeeuwse clubs gaan in de pot. Judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen heeft een sprong ge maakt op de we reldranglijst. Hij steeg na zijn vijf de plek bij de Grand Slam van Abu Dhabi van de 49ste naar de 40ste plaats in de klasse -73 kilo. 3 Bij de halve ma rathon van Et ten-Leur is Ca thy Poppe op de derde plaats geëindigd bij de vrouwen. De Ter- neuzense wil vol gend jaar de Ma rathon van Rot terdam lopen. In Etten-Leur finishte ze in 1.32.51 uur. l Jeremy de Noo- ijer is met Levski Sofia de kopposi tie in de Bulgaar se competitie kwijtgeraakt. De ploeg van de Vlis singer kwam te gen Botev Plov div niet verder dan 1-1. De Noo- ijer speelde de volle 90 minuten. Poolen is status Roeland van Vliet Goes klasse goals 'ft 1 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E 10 1,5 15 2 Tom Wuyts Kloetinge 1C zat 7 2 14 Robin Provoost ZSC'62 4B 4 Maarten van Vooren Dauwendaele 2E Daniel Wissel Zeel. M'burg 2E Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 9 Marlo Janisse RCS 3A zat 9 8 MatsWillemse Bruse Boys 2E 8 1,5 12 Dylan Adelaar Bruse Boys 2E zat 8 Yordi Nijland RCS 3A zat 8 Thomas Leegwater Clinge 12 1 12 12 Tom Rijk Hontenisse 11 1 11 13 Justin Ie Conté s-Heer A'kerke 3A Can Kiran Terneuzen 3A Stephan de Leeuw Rillandia 3B zat 7 1,5 10,5 16 Steve Schalkwijk Goes 1C Rutgervan Rossum L uctor'88 4A 10 1 10 Arjen Versluijs Oostburg 4A a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41