Veere wil verder met UCR-studenten 6 WALCHEREN Commissie Ruimte Alleen de PvdA vindt het jammer dat Middelburg afstapt van het actief kopen van Middelburgse grond. Stiltewandeling in Manteling De gemeente Middelburg zegt de actieve grondpolitiek vaarwel maar het splitsen van kavels wordt daardoor niet makkelijker, zo bleek gisteravond. Op dat ge bied houden we vast aan het oude beleid, zei wethouder Chris Dek ker tegen de leden van de raads commissie Ruimte. Daardoor blijft het vrijwel onmogelijk om bijvoorbeeld in de eigen tuin een Gemeente kan via bestemmingsplan de bouw nog steeds regelen tweede woning neer te zetten, stelde Luc Vandezande (Groen links) met enige spijt vast. „Daar door komt er geen ruimte voor mensen die bijvoorbeeld een zorg- woning willen neerzetten voor hun ouders." Alleen de PvdA liet blijken het jammer te vinden dat de actieve grondpolitiek wordt verlaten. Van af 2002 kocht de gemeente alle gronden op die in en om Middel burg op de markt kwamen. Op die manier werd voorkomen dat projectontwikkelaars bouwgrond konden bemachtigen. Maar het heeft er wel voor ge zorgd dat de gemeente nu ruim honderd miljoen euro aan grond in bezit heeft waardoor de finan ciële positie zeer zorgelijk is, al dus Ad van de Kreeke (D66). Meh- met Kavsitli (PvdA) en partijge noot Marga de Brauwer zeiden dat door dat beleid ook veel geld is ver diend 'waardoor er veel mooie din gen konden gebeuren'. Onder an dere de vele buurthuizen, aldus de sociaaldemocraten. Van de Kreeke zei dat er geen enkel bewijs is dat die 'mooie din gen' niet gerealiseerd hadden kun nen worden als de gemeente een minder actieve grondpolitiek had gevoerd. Kavsitli vreest dat project ontwikkelaars nu hun kansen gaan grijpen waardoor de gemeen te met al die dure grond blijft zit ten. „Ze kunnen nu met mooie plannetjes komen waardoor zij geld verdienen en de gemeente met z'n grond blijft zitten." Wilfried Boonman (WD) zei dat de gemeente nog altijd via het bestemmingsplan kan regelen wat waar wordt gebouwd. Volgens hem is die vrees van de PvdA dan ook ongegrond. Dit jaar was een verkennend jaar voor beide partijen. Met bijvoor beeld een Summerschool, colleges in Museum Veere. Toerisme en duurzaamheid zijn speerpunten. UCR en Veere onder zochten samen hoe de gemeente zich kan voorbereiden op de toe komst. „Dit jaar was interessant genoeg voor ons om door te gaan met het UCR. Er liggen genoeg kansen voor de gemeente en voor Veerse ondernemers op het ge bied van toerisme en duurzaam heid," aldus wethouder René Mo lenaar. „Niet het massatoerisme maar cultuurtoerisme bijvoor beeld. Wat moeten wij doen om dat naar Veere te brengen, het is de bedoeling de HZ hier ook echt in te betrekken. We willen de ko mende drie jaar samen optrekken en dat ook zo veel mogelijk bin nen Campus Zeeland." De resulta ten van het verkenningsjaar zijn vastgelegd in de publicatie 'How to think like a mountain in a land of sea'. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere overhandigt dat maandag 7 november in de Zeeuwse bibliotheek in Middel- brg aan Thomas Rau, tijdens de 'Tegenlicht Meet Up' over de nieu we economie en bezit. IN DE REGIO Open dag bij Zeeuws Archief Lezing over leer Bruno Gröning Pelgrimstocht op Walcheren Marjan Schot verzorgt op zon dag 6 november een stiltewan deling in de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle. De wandeling begint om 10.00 uur bij het bruggetje voor Kas teel Westhove. De wandeling is bestemd voor mensen die willen genieten van dit type wandeling, of willen ervaren wat het in stilte lopen in een groep je brengt. De Mante ling-route duurt minimaal een uur. Voor meer informatie kan er contact worden opgenomen met Marjan Schot op telefoon nummer 06-10110579. De kos ten zijn vijf euro, inclusief kof fie of thee na afloop. MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE MEERVOUD IN DE WEGWIJZER dinsdag 1 november 2016 Middelburg wijzigt grondbeleid Emile Calon Middelburg Wilfried Boonman (VVD-raadslid) De samenwerking tussen de ge meente Veere en het University College Roosevelt in Middelburg smaakt naar meer vindt Veere. De komende drie jaar wordt die verder uitgebouwd. Annemarie Zevenbergen Veere MIDDELBURG Het Zeeuws Archief in Middel burg houdt op zaterdag 5 novem ber een open dag. Verschillende verenigingen pre senteren zich op die datum, zo als de afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Ver eniging (N.G.V.). Tussen 10.00 en 17.00 uur is ie dereen welkom. De toegang is gratis. Middelburg De Bruno Gröning Vriendenkring houdt vandaag een lezing in Mid delburg over 'Genezing langs geestelijke weg, medisch bewijs baar'. De lezing gaat over de leer van Bruno Gröning (1906-1959). Tijdens de lezing worden me disch gedocumenteerde genezin gen voorgesteld. Belangstellen den zijn vanaf 19.30 uur welkom bij Hof van Buren. Toegang is gra tis, wel wordt een gift gevraagd. Het Genootschap van St Jacob Zuid-West houdt op vrijdag 4 en zaterdag 5 november zij najaars wandelingen.Het begin- en eind punt is in Broedershoek aan de Koksweg, direct na Koudekerke. De pelgrims lopen vrijdag naar de Sint Jacobskerk in Vlissingen. In Vlissingen is er een stadsgids die de pelgrims meeneemt voor een stadswandeling. Onderdak voor de wandelaars is er in het va kantiecentrum Broedershoek. De tweede dag wandelen de pel grims naar Zoutelande waar ze ontvangen worden in de Cathari- nakerk. Daarna gaat de tocht ver der naar Westkapelle, waar ze het Polderhuis bezoeken. Mensen die graag eens een pel grimstocht willen lopen, zijn van harte welkom. Inlichtingen of aan melden kan via Anneke Jakob- sen: 0118-552306 of annekejakobsen@gmail.com. MIDDELBURG Bingo bij Het Bastion Activiteitenvereni ging Het Bastion in Middelburg houdt op zaterdag 5 no vember een bingo om 14.30 uur. De kosten bedra gen 5 euro voor acht rondjes bingo, een lot voor de lote rij en twee kopjes koffie of thee. VLISSINGEN Griekse oudheid in OOSTKAPELLE het Speelhuus van Ter Reede In het Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen vindt zon dagochtend 6 no vember een concert plaats. Esther van de Ploeg (hobo), Yukiko Hase- gawa (piano) en Rens van Hoogda- lem (verteller) ver zorgen een pro gramma in het te ken van de Griekse oudheid. Het con cert duurt van 11.30 tot 12.30 uur. VLISSINGEN Dansmiddag bij het Arsenaal voor het goede doel In het Arsenaalthea ter in Vlissingen wordt zondag 6 no vember gedanst voor de spierdystro fie Duchenne. Van 13.00 tot 16.00 kan er mee gedanst worden op Zumba en Salsa. Ook vindt er een lo terij plaats. NIEUW- EN SINT JOOSLAND In theater de Wegwijzer is 5 no vember de muziekvoorstelling MEERvoud van Margriet Es- huijs en Maarten Peters. Het optreden in de Wegwijzer be gint om 20.30 uur en beleeft daar zijn eerste voorstelling in Zeeland. Margriet Eshuijs staat al meer dan veertig jaar op het podium. Ze kreeg onder meer drie Edisons en de Gou den Harp. Maarten Peters heeft als componist zijn sporen verdient met schrijven voor grote Nederlandse artiesten als Liesbeth List, Ruth Jacott en Rob de Nijs. www.theaterdewegwijzer.nl. foto bart homburg, marielle hensums Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur - Soos voor senio ren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen. DOMBURGH Boulevard van Schagen, 09.00 uur - Herdenking Slag om de Schelde voor kinderen van de ba sisschool. GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 18.30-19.30 uur - Activi teitenavond jeugdna tuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor so ciaal contact, waar wordt gehandwerkt. MIDDELBURG Kousteensedijk7, 13.30-15.30 uur - Le zing Joost Bakker over de Middelburgse schil dersfamilie Schültz; Hof van Buren, 19.30 uur - Lezing 'Genezing en ge zondheid, tegenwoordig een droom?'; Amnes- tylaan 154,19.30 uur- Start 5-daagse cursus Zendoodle, maken van abstracte pentekenin gen; Cinema Middel burg, 20.00 uur-Verto ning 'Captain Fantastic'; Schouwburg Middel burg, Molenwater 99, 20.00 uur-Muzikaal eerbetoon aan Buddy Holly; Kruiskerk, 20.00 uur - Bijbelqui.z SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal. VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur - Handwerkworkshop Zeeuwse Kerstbal Breien. VLISSINGEN Ter Reede, 10.00-12.00 uur - Poëzieworkshop voor 55-plussers; Gym zaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleutergym VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Soos voor senioren met diver se activiteiten. WESTKAPELLE Polderhuis, Zuidstraat 154,11.00 uur - Herden king Slag om Schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35