f N 'De Boer achtste slachtoffer trainerskerkhof Internazionale' 971 24 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE Presteren tegen Bayern kan voor PSV alleen als alles klopt. De recente duels met Atlético Madrid zijn de leidraad, maar óók hoe Eintracht Frankfurt laatst tegen Bayern streed. Kort Van Ginkel Haase geeft op in Parijs Tennisser Robin Haase heeft gisteren in de eerste ronde van het ATP-masterstoernooi in Parijs moeten opgeven. De 29-jarige Ha genaar kreeg in zijn partij tegen de Span jaard Fernando Verdasco te veel last van zijn linkerlies. Het stond toen 3-2 voor Verdasco in de tweede set. De eerste set was ook al naar de Spanjaard gegaan: 6-2. Fans kiezen FIFA-speler In de nieuwe opzet van de jaarlijkse verkie zing van wereldvoetballer van het jaar, krij gen ook fans een stem. FIFA-voorzitter Gianni Infantino liet gisteren weten dat de keuzes van spelers en bondscoaches van de 211 bij de FIFA aangesloten nationale teams voortaan voor de helft tellen. De andere 50 procent komt op naam van voetbaljournalis ten én nieuw, de voetbalfans. V Pellè voorlopig uit gratie Graziano Pellè hoeft voorlopig niet te reke nen op een telefoontje van de Italiaanse bondscoach Giampiero Ventura. De 31-jari- ge spits is uit de gratie geraakt, nadat hij op zichtig de uitgestoken hand van Ventura weigerde tijdens de WK-kwalificatiewed- strijd tegen Spanje (1-1). „Hij heeft ons ima go beschadigd dat we hadden opgebouwd tijdens het EK. Hij heeft een periode van zelfreflectie nodig", oordeelt Ventura. Dolberg Honkbal en stuk of zes Duitse en Spaanse wereldkam pioenen. Een kam pioen van Zuid-Ameri- ka in de persoon van Arturo Vidal. En daar bovenop nog de klasse van Arjen Robben en Robert Lewandowski in top vorm. Zie hier het geweld dat PSV vanavond tegenover zich krijgt bij zijn vierde klus in de Champions League. Normaal speelt een Neder landse club dan een verloren wed strijd, zou je zeggen. Dat had een vraag kunnen zijn voor Phillip Cocu, gisteren bij de gebruikelijke persconferentie. Maar de trainer van PSV kreeg hem nu in omgekeerde vorm voor gelegd: Hoe kun je van dit Bayern winnen? „De eerste helft in München hadden we het natuurlijk heel moeilijk", refereerde Cocu aan de 4-1 nederlaag van veertien dagen terug. „Maar in de tweede helft waren er toch fases dat we het goed deden. Zij hebben een vaste manier van spelen. We moeten zien hoe we de kracht van Bayern kunnen wegnemen." In de Allianz Arena probeerde PSV dat door niet alléén maar te verdedigen. Met Luciano Nar- singh, Luuk de Jong en Gaston Pe- reiro kraste Cocu toch 'gewoon' drie pure aanvallers op het wed- strijdformulier. De optie om met vijf verdedigers te starten (net als eerder in de poule tegen Atlético Madrid en FK Rostov) werd in tern wel overwogen, maar uitein delijk niet doorgevoerd, omdat Bayern tactisch anders speelt dan die twee teams. Maar in dat stormachtige eerste halfuur bleek het overwicht van de Duitsers meteen zo groot dat Cocu vanavond haast niet ont komt aan de switch naar een loop- graventactiek. Robben, Lewan dowski, Thomas Müller, ze sne den door het hart van de PSV-de- fensie met het gemak waarmee een mes door de boter glijdt. Heroïsch Wil PSV een kans maken, dan zal het moeten gaan op de manier zo als het ging in de drie heroïsche duels met Atlético Madrid. Cocu raakte gisteren even geïrriteerd toen iemand hem voorhield dat Bayern 'natuurlijk de grootste te genstander is' in deze poule. „Ja, dat hoor ik meer, maar dan ga je te gemakkelijk voorbij aan de sta tus van Atlético." Het was alsof Cocu wilde zeggen: bagatelliseer nou niet wat wij met onze beperk te middelen konden brengen te gen een finalist van de Cham pions League. En misschien kan PSV van avond ook iets met de recente prestatie van een club als Ein tracht Frankfurt tegen Bayern. De ze doorsnee Bundesligaclub heeft echt geen betere spelers dan een kampioen van de eredivisie en zij speelden laatst in eigen huis 2-2. Trainer Robert Kovac kwam met zo'n vijfmans achterhoede en met een versterkt middenveld van vier man daarvoor. Twee van die mid denvelders speelden waar moge lijk in steun van de enige spits. Dat Bayern zelf een mindere dag had deed de rest. In sport maakt de underdog al tijd een kansje, hoe minimaal ook. Quote van de dag 'Als het hoofd en hart allebei ja zeggen, is het niet zo moeilijk' Frank de Boer leidde gisteren, een dag na de nederlaag tegen Samp- doria (0-1), op het trainingscom plex Angelo Moratti nog gewoon de training. Maar inmiddels wordt zijn ontslag bij Internazionale on afwendbaar geacht. De twee Itali aanse kranten die het diepst in de club zitten, de Gazzetta dello Sport en de Corriere dello Sport, brengen allebei dezelfde boodschap: eigena ren en directieleden van Inter voe ren achter de schermen gesprek ken over de te kiezen opvolger. Daarbij wordt vooral gekeken naar het meest geschikte instap- moment, zo klinkt het. Dat zou niet in de komende dagen zijn. Donderdag staat er voor Inter een even lastige als belangrijke Europa League-wedstrijd tegen Southam pton op het programma. Alleen bij een overwinning op Engelse bodem is er kans op overwinte ring in het toernooi. Beter lijkt het om de nieuwe trainer te laten beginnen in de competitiewed strijd van het komend weekeinde tegen Crotone of nog daarna, als de competitie even stilligt voor een week met interlands. Traditioneel is Internazionale een moeilijke club, met oneindig veel stromingen die er toe hebben bijgedragen dat zich na José Mou- rinho al zeven trainers stukbeten op het ambt. In slechts zes jaar tijd. Dat de oud-trainer van Ajax, De Boer, nummer acht wordt lijkt slechts een kwestie van tijd. Giste renavond laat werden de geruch ten echter steeds hardnekkiger dat het proces alleen versneld gaat worden. dinsdag 1 november 2016 TENNIS VOETBAL Kr f f VOETBAL I Marco van Gin kel, vorig jaar ac tief bij PSV, mag weer voetballen. Op Instagram meldt hij dat hij zijn eerste speel minuten van dit seizoen gaat ma ken bij de belof ten van Chelsea. „Lang geleden en heb er zin in." Ruim drie weken na zijn negentien de verjaardag debuteert Ajax- spits Kasper Dol berg in de natio nale selectie van Denemarken. 11 november staat het WK-kwalifi- catieduel met Kazachstan op het programma. i Underdog heeft altijd een kansje Maarten Wijffels Eindhoven Zwemster Femke Heemskerk heeft zich af gemeld voor de ONK en WK kortebaan. Na de teleurstellend verlopen Olympische Spelen kiest ze voor een langere rustperiode. Scheidsrechters Danny Makkelie en Björn Kuipers komen net als Bas Nijhuis in actie in de Champions League. Makkelie fluit morgen Borussia Dortmund-Sporting Portugal, Kui pers leidt Juventus-Olympique Lyon. Nijhuis fluit vanavond al Ludogorets-Arsenal. LottoNL-Jumbo heeft zich voor twee jaar versterkt met wielrenner Gijs Van Hoecke. De Belg komt over van Topsport Vlaanderen. De honkballers van Chicago Cubs hebben een zesde duel in de World Se ries uit het vuur gesleept. Cleve land Indians ver loor in eigen sta dion met 2-3 en krijgt morgen een tweede kans op de titel. De Duitse bondsoach Joachim Löw heeft zijn con tract met twee jaar verlengd, tot en met het EK van 2020. Löw heeft de nationale ploeg sinds 2006 onder zijn hoede. Na de zoveelste nederlaag lijken de dagen van Frank de Boer bij Internazionale geteld. De Itali aanse media zijn zeker van zijn ontslag bij de Italiaanse topclub. Nik Kok Maarten Wijffels Milaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25