Magistraal sprookje komt weer tot leven Idris Elba ontkent relatie met Madonna IOW CULTUUR 21 Gepresenteerd als de koning der musicals ligt de lat voor The Lion King hoog. De 24 producties die wereldwijd op de planken hebben gestaan zijn beloond met zeventig awards. Reden genoeg voor produ cent Stage Entertainment om de musicalhit, die tussen 2004 en 2006 al ruim 900 keer werd opge voerd in het Circustheater, terug op de planken te brengen. Met, net als toen, de uitdrukkelijke be moeienis van Disney, dat er over de hele wereld op toeziet dat een plaatselijke producent niet teveel aan de haal gaat met het verhaal over leeuwenwelpje Simba en zijn grillige pad naar volwassenheid. Wordt dan exact dezelfde voor stelling voorgeschoteld als twaalf jaar geleden? Nee, het script is ruimschoots met de tijd meege gaan, met heerlijke verwijzingen naar onder meer de actuele Dis- neyhit Frozen. Visueel wordt alles uit de kast getrokken, en daar zijn nieuwe snufjes als led-schermen - waar veel musicaldecors tegen woordig op leunen - niet eens voor nodig. De details, decorstuk ken en het fenomenaal gekostu meerde ensemble maken het sprookje werkelijkheid. Met de magistrale opening wordt de toon gezet. Op toneel en in de zaal wandelen de spectacu lairste beesten voorbij, sierlijk ge stalte gegeven door de dansers. De zang van Rafiki (Gugwana Diami ni, die dezelfde rol al in meerdere landen speelde) en muziek breng en Afrika tot leven. De bloed dorstige oom Scar wordt door Jor- rit Ruijs fijn vals neergezet en Bar ry Beijer geeft als vogel Zazu lucht aan de voorstelling. Een puntje van kritiek: Mufasa (David Goncal- ves) ontbeert iets aan kracht en ge zag om als sterke leeuwenkoning te doen overkomen. De jonge Sim ba en Nala ontroeren, de volwas sen Simba (Naidjim Severina) en Nala (Gaia Aikman) overtuigen. Dit is met recht de koning der mu sicals. LONDEN Acteur Idris Elba (44), die genoemd wordt als de nieuwe James Bond, heeft gisteren een ge rucht over een relatie met Madon na de kop ingedrukt. Op Twitter keerde hij zich met een boze tweet tegen boulevardblad The Sun, dat het verhaal de wereld in bracht: „Geloof de hype niet!" Vol gens de acteur zijn de verhalen over hem en de veertien jaar oude re popdiva complete onzin. „Slaap ik met Madonna? Nee", schrijft hij, gevolgd door een krachtterm. Madonna gaf dit weekend een feestje in Londen. Vlak daarna kwamen de roddels op gang. Idris en de Queen of Pop zouden niet van elkaar afkunnen blijven en waren volgens een bron van The Sun zelfs een uurtje weggeglipt om 'te flikfooien'. Madonna heeft zich nog niet uit gelaten over het - volgens Idris - verzonnen verhaal. Idris en Madonna kennen elkaar al wel een tijdje: de acteur speelde in 2008 in Rocknrolla, een film van regisseur Guy Ritchie, die toen nog getrouwd was met Ma donna. Idris verzorgde vorig jaar als dj het voorprogramma van een aantal concerten in Madonna's Re bel Heart-tournee. dinsdag 1 november 2016 Robbie Williams hoeft niet meer de allergrootste te zijn De première van The Lion King in het AFAS Circustheater Scheveningen foto deen van meer RECENSIE MUSICAL The Lion King Gezien 30-10, AFAS Circus-theater Den Haag. Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22