20 IOW CULTUU KIJKT TV Met zijn vrijdag te verschijnen album The Heavy Entertainment Show wil Robbie Williams (42) bewijzen dat hij geen vergeelde popster is en nog steeds meedoet. Angela Wat is dat toch met Nederlandse drama series? En dan vooral met de spannen de exemplaren? Waarom lukt het maar niet om daar een goed, bevredigend ein de aan te breien? Dat was al zo bij Penoza IV. En bij Overspel III. En afgelopen zondag was het raak bij Vlucht HS13. Kunnen we dat niet? Is er geen geld voor? Is dat onderdeel wegbezuinigd bij de opleiding scriptschrijven? Of heerst een soort dédain bij de makers? Denken ze dat het de kijkers niet opvalt? Dat we het zonder morren pikken dat ze ons negen weken gek maken met complotten en steeds in gewikkeldere verhaallijnen om vervolgens de ontknoping er in een stief kwartiertje door heen te jagen? Dat we ons dan niet bekocht voe len? Want zo voelde ik me namelijk zondag avond. Bekocht. Had ik nou voor zo'n slap ein de al die zondagavonden gespendeerd, me in al lerlei bochten gewrongen om aflevering na afle vering te volgen, tussen Heel Holland Bakt, CMC en Zondag met Lubach door? Bublé komt niet Mariah eist een woning van ex obbie Williams mag drugs en al cohol dan heb ben opgegeven, één zonde is sinds een jaar terug in zijn so bere leven. De zanger schudt de hand van zijn bezoek, maar sprint daarna richting het balkon van zijn Londense hotelsuite voor een sigarettenbreak. „Echt, het is de enige slechte gewoonte die ik nog heb", zegt hij bij terug komst. „Voor het overige ben ik compleet normaal." Die laatste bewering moet bij Williams al sinds zijn debuut als lid van boyband Take That - vol gend jaar is het 25 jaar geleden dat hun eerste album verscheen - met enige scepsis worden be zien. Als 42-jarige vader van een dochter van 4 en een zoon van 2 past hij weliswaar sinds enkele ja ren in het traditionele gezins plaatje, zijn cv vol verslavingen (hij verbleef tweemaal in een af- kickkliniek), neuroses (Williams durfde jaren niet zonder body guard in zijn kamer te slapen en vrouwelijke veroveringen ('Ik heb behalve in Take That ook in bijna alle Spice Girls gezeten') blijft indrukwekkend. Toch maakt Williams deze zonnige herfstmiddag een ingetogen in druk. Zijn inmiddels merendeels grijze haar is zorgvuldig in een kuif geboetseerd, hij draagt een keurig dichtgeknoopt overhemd en heeft zelfs een lijstje met ver boden gespreksonderwerpen doen uitgaan. Geen vragen over zijn vrouw, actrice Ayda Field, Ta ke That en de Brexit alstublieft. „Ja, ik ben nogal overgevoelig voor dat soort dingen. Ik weet dat perceptie in de entertainmentwe- reld 90 procent van het resultaat is. Zeker door de sociale media van tegenwoordig. Ik wil gewoon liever het aura van een winnaar houden." „Ik ben altijd nerveus, ben nog steeds een vrij neurotisch per soon. Nu mijn album bijna uit komt, heb ik ineens weer last van astma. En van roos in mijn haar. Maar gek genoeg is er ook een beetje opluchting: ik hoef niet meer per se de allergrootste te zijn. Ik ben 42 jaar en ik voel dat de wereld niet zo in mijn voor deel meer is geschapen als in de tijd dat ik de keizer was, die pe riode van ongeveer vijfjaar na An gels (dat in 1997 verscheen, red). Toen hoefde ik me nergens zor gen om te maken. Elke song die ik uitbracht, werd goed ontvan gen. Het is niet dat ik daarna niet succesvol was. Sterker nog: voor de meeste artiesten zouden mijn laatste tien jaar de hoogtijdagen van hun carrière betekenen, maar de opluchting zit er in dat de bookmakers inmiddels echt te gen me zijn. 3 tegen 1 dat het me niet lukt, zou ik zeggen. Daar door heb ik het gevoel dat alles wat nu volgt een bonus is. „Tja, dat verschilt per land. Op een nummer één-album in Enge land durf ik nog wel te wedden. Maar dat het album internatio naal net zo goed verkoopt als pak weg vijftien jaar geleden is on waarschijnlijk." Als je in huidige hitlijsten wil sco ren, moet je het opnemen tegen jongens als Shawn Mendes en Justin Bieber. Die zijn meer dan twintig jaar jonger dan jij. „Absoluut. Muziek is een spel voor de jeugd. De smaak van het jonge publiek is dominant. Van hun voorkeuren hoef ik niet meer het centrum te zijn, een plek in de periferie is nu ook oké. Maar ik wil er niet buiten vallen. Ik ben nog steeds competitief." „Mijn gezin heeft alles veran derd, ja. Ik snap eigenlijk niet meer wat ik precies uitspookte in die jaren ervoor. De muziek voel de niet als een roeping en ook niet als een baan. Ik denk dat ik het deed omdat het me als kind aantrekkelijk leek een beroemd persoon te zijn. Uiteindelijk werd ik het. En het bleek inderdaad soms leuk, maar vaker ellendig. En totaal niet vervullend. Ster ker: het was het tegengestelde. Ik heb me vaak leeg gevoeld. Ik wor stelde met mijn succes en leven. Maar toen kwam mijn vrouw en later de kinderen. En ineens heb ik door hoe het werkt: ik heb een baan, die ervoor zorgt dat ik mijn gezin kan onderhouden. This is what daddy does for a living." „Klopt, ja. Daar zit veel waarheid in. En die luidt dat mijn vrouw mijn leven richting heeft gege ven." „Ik zou zeker niet zoveel werken. En dat was niet goed voor me ge weest. Voor Ayda had mijn leven geen doel. Ik stortte me op van al les en nog wat. Ik probeerde voet bal, sterrenkunde (Williams be studeerde buitenaards leven, red.), maar niets beklijfde echt. Nu werk ik juist heel hard. Ook met de gedachte dat het niet meer hoeft, mocht dit zinvolle ge voel ooit weer verdwijnen." „Ik denk dat ik een nieuwe defini tie van succes moet vinden. Als ik over twaalf maanden terug kijk, weet ik waar ik sta. En dan moet ik mezelf de vraag stellen hoe ik daarmee moet omgaan." „Nee. Ik zal het feestje in mijn hart meevieren, maar ben simpel weg te druk om er iets groots van te maken. Ik heb mijn album, ik ga op tournee. Take That moet even wachten. Ik zal absoluut weer een keer met Mark, Gary en Howard werken, maar niet de ko mende anderhalf jaar." Hij lacht voor het eerst in het gesprek van een kwartier. „Of we pakken ge woon het 30-jarige jubileum." Quote van de dag De serie verdiende beter. Het klopte gewoon niet. Waarom kon Kevin in de laatste afleve ring opeens wél naar de politie in Teheran, die vervolgens Liv en Simon uit de kelder bevrijd de? Waarom deed hij dat niet al een paar afleve ringen geleden? Had een hoop ellende ge scheeld. Je zou toch denken dat Liv en Simon daarna van alles te bepraten hadden, hun beider over spel bijvoorbeeld? Maar nee. Dat ze, eenmaal te rug in Nederland, stilzwijgend eikaars hand grepen in de taxi moest genoeg zijn. En dan broer/neef Haje die erbij stond toen Simon ontvoerd werd, geen vinger uitstak, heulde met de kidnappers en vervolgens ook nog Liv het bed in sleepte - nou, die had ik, als ik Simon was, bij thuiskomst op zijn minst een paar stevige stompen op zijn neus gegeven. Maar nee, in plaats daarvan zei Liv koeltjes te gen Haje dat ze hun gezamenlijke bv wilde ont binden. En dat als hij geen familie was, ze hem nooit meer had willen zien. Wat? Alsof men sen na dat alles nog gezellig verjaardagstaart met elkaar kunnen zitten eten. Bij Overspel en Penoza deed ik het tegenval lende slot vorig jaar op deze plek nog af met een grapje. Het zou mijn eigen chagrijn wel zijn, omdat ik geen afscheid wilde nemen van beide series. Na Vlucht HS13 ben ik alleen maar chagrijnig. 'Ik denk dat Angela iets meer Volkskrant is, highbrow' dinsdag 1 november 2016 Bekocht MUZIEK Michael Bublé heeft wegens fa milieomstandig heden zijn be zoek van deze week aan Neder land moeten af zeggen. De Ca nadese zanger zou zijn nieuwe album Nobody but me promo ten. Hij zou vrij dag te gast zijn in het program ma RTL Late Night. SHOW Stefan Raatgever Recent sprak je over jouw angst om een 'has been', een vergeel de popster, te worden. Ben je daar echt bang voor? Ben je dan extra zenuwachtig nu je je eerste soloalbum als 40-plusser uitbrengt? Wat is de weddenschap dan pre cies? Je zei eerder dat je werk nieuw nut heeft gekregen sinds je va der bent. Je nieuwe lied When You Know met de tekst When I found you, I found myself gaat over jouw echtgenote? Wat was er gebeurd als je haar niet had ontmoet? Hoe verwacht je dat deze come back zal uitpakken? Over twaalf maanden is er een jubileum voor Take That. Wordt dat gevierd met jou weer als deel van de groep? Reageren: angela@persgroep.nl Mariah Carey wil dat haar ex-ver- loofde James Packer vervan gende woonruim te voor haar koopt in L.A.. Ze is niet van plan de woning waar in ze samen woonden te ver laten, meldt TMZ. —Albert Verlinde in TROS over zijn co-host Angela Groothuizen bij RTL Live.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21