Buteijn na goed debuut aan kop Moerland held van Smerdiek, champagne voor Apollo'69 15 Dammers PWG met pijn en moeite langs SNA 3 Tweede nederlaag op rij voor volleyballers van Forza De Vlissingse vrouwen speelden sterk tegen de koploper en maakten slechts tien punten minder. Toch verloren ze met 4-0. De combinatie nam hiermee de leiding in het voorlopig klasse ment. „Ik heb de merrie vorig jaar gekochtZe was vier jaar oud en net zadelmak Ze kon verder nog niets", vertelde Buteijn. „Maar het klikte. Het is een paard met drie goede basisgangen. Ze pakte ook alles snel op, we werden meteen kampioen in de klasse B. Het gaat wel erg snel, want dit was ons de buut in Li en het liep super. Maar dit had ik echt niet verwacht." Margriet Simonse was vorige editie de gedoodverfde winnaar. Een gedwongen rustperiode van wege zwangerschap gooide echter roet in het eten. Na een afwezig heid van ruim zeven maanden pakte de amazone uit Vlissingen met de schimmelruin Dexter de draad zaterdag weer voortreffelijk op. Ze liep met de mooi bergop waarts gaande Johnson-zoon naar een eerste en tweede plaats (67,16 en 65,33 procent). Simonse bewees hiermee dat men ook dit jaar rekening met haar dient te houden. „Na die rust periode was het even afwachten. Maar Dexter gaf mij bij het losrij- den al een goed gevoel en ook in de ring pakte hij het goed aan", al dus de amazone. „Dit was ook nog ons debuut in Mi en het liep super. Dexter toonde veel progres sie, dus gaan we er dit jaar weer voor." De tweede proef werd ge wonnen door Mariëlle Wagenaar uit Waarde met de vosmerrie Elonnevanck (65,50 procent). De complimenten wa ren voor de volleybal- sters van VVS'92, maar de punten gingen mee met HLB/Van Daal. De koploper uit Den Dungen stuitte in Vlissin gen op zware tegenstand, maar won met 4-0. De mannen van Forza incasseerden tegen hekken sluiter Cegeloc/Zuvo een 3-2-ne- derlaag. VVS'92 verkocht de huid duur, maar kreeg geen loon naar wer ken. De Vlissingse debutant scoor de over vier sets slechts tien pun ten minder. Toch trokken de Zeeuwen telkens aan het kortste eind. De bezoekers speelden sterk, maar troffen in WS'92 een taaie opponent. De thuisploeg be stookte de koploper met een lasti ge service en haalde in verdedi gend opzicht een ruime voldoen de. Na een nipte nederlaag in de eerste set nam WS'92 zowel in de tweede- als derde set het ini tiatief. Het leidde in beide sets tot een voorsprong, die in de slot fase niet kon worden verzilverd. Ondanks het zure verlies hield de Walcherse formatie een goed ge voel aan het eigen spel over. „We hebben veel tegenstand geboden en hadden echt een punt, en mis schien wel twee, verdiend", vond Maaike Besselink. Forza-VC Goirle 3-2 (25-20, 17-25,16-25, 25-20,16-14): Een echte bekerthriller, waarin de vrouwen van Forza een 1-2-achter- stand wegwerkten. De thuisploeg speelde wisselvallig en soms zelfs rommelig. Vanaf de vierde set pakte Forza de goede draad op. Goirle, in de promotieklasse C middenmoter, verdedigde stug. Dat leidde vooral in de laatste twee sets tot lange rally's, omdat Forza in die fase van de wedstrijd frank en vrij aanviel en ook sterk verdedigde. „Hier kunnen we moed uit putten", zei Hennie van Liere, die had genoten van het on bevangen serveren en aanvallen van haar team. Cegelec/Zuvo-Forza 3-2: De tweede opeenvolgende nederlaag kwam hard aan in het Schouwse kamp. „Er zal wat moeten veran deren", zei Lennen Jonker, die vond dat het aan onderlinge sa menhang had ontbroken. Dat brak de Zeeuwen uiteindelijk op. Daar zag het ondanks matig spel van de Schouwse ploeg geruime tijd overigens niet naar uit. Forza speelde aanvankelijk degelijk en was trefzeker in de aanval. Met een zege in het verschiet stokte het ritme. De Brabanders profi teerden, kwamen in de vierde set op gelijke hoogte en boekten in een vijfsetter de eerste overwin ning. Het damtiental van PWG 's-Gra- venpolder won zaterdag in een thuiswedstrijd met 11-9 van SNA 3 en klom dankzij dat resultaat naar een gedeelde eerste plaats in de eerste klasse B. Teamcaptain Kees Rijk noem de de wedstrijd achteraf een ech te thriller. Pas in de laatste zetten van de laatste partij werd het duel beslist. Hoewel de tegenstanders uit Heerhugowaard verzwakt naar Zeeland waren afgereisd, kon PWG lange tijd geen vuist ma ken. Een meevaller was de vlotte zege van Hans Bomgaars aan het tiende bord, maar aan de andere borden kon de thuisclub de hoge re ratings niet vertalen in winst. Na gelijke spelen van Jacob Pro voost, Kees Rijk, Salomon de Jong, Jaap Veerhoek en Niels Roe- lofsen moest Fons Huijbreghts te gen de sterkste speler van SNA 3 opgeven en was de stand weer in evenwicht: 7-7. Nadat ook Johnny de Leeuw en Aart Walraven hadden geremi seerd waren alle ogen gericht op Rianka van Ombergen. In een eindspel dat voortdurend switch te tussen winst en remise trok de speelster uit Nieuwdorp na bijna 70 zetten aan het langste eind. De ploeg uit Scharendijke speelde slecht, was niet doelgericht en liet zich verrassen door Smerdiek. De Thoolse ploeg gaf het een keer niet weg. „Het is sukkelen om af en toe punten te pakken. We ston den als een huis en kregen kan sen. De zege was terecht. Tegen een ploeg als ZSC'62 winnen is al tijd mooi", aldus een tevreden trai ner Johan Sulkers. Bij Apollo'69 kon de champagne ontkurkt worden. De formatie van Rohan de Geus won zonder goed te spelen met 5-1 van Cadzand en pakte hierdoor de eerste periodeti- tel. „Slechte wedstrijden moet je ook winnen als je kampioen wilt worden.", aldus De Geus. Cadzand-Apollo'691-5 (0-2). Rick de Kok 0-1, Robin Braam 0-2 en 1-3 (strafschop), Joep Cools 1-2, eigen doelpunt 1-4 en Ardjan Bolink 1-5. Bijzonderheden: Jean-Paul Hart- hoorn (Apollo'69) krijgt rood bij een 1-4 tussenstand. maandag 31 oktober 2016 Amazone Ramona Buteijn is uit stekend gestart in de 29ste edi tie van de Steketee Mode Gou den Ruif-dressuurcompetitie van RSV De Scheldestad. De Vlissingse stuurde de mooi in ba lans lopende merrie Bright Gold zaterdag in beide proeven naar een riante overwinning (67,33 en 68,67 procent). Lucien Roelandt Vlissingen WS'92 komt net tekort Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. VVS'92-HLB/Van Daal 0-4 (23-25, 24-26, 24-26, 21-25): De verdediging van koploper HLB/Van Daal doet een uiterste poging om een aanval van VVS'92 (blauw shirt) aan het net te pareren, foto ruben oreel Daaf Kasse Vlissingen Bij Smerdiek ging er dit seizoen in de vierde klasse B meer fout dan goed. Maar zaterdag werd hoogvlieger ZSC'62 meer dan te recht met 1-0 verslagen. Robin Hamelink Vlissingen SPS-Waarde 4-1 (0-1). Jordy Tschiauke 0-1, Maurice Lindhout 1-1, 2-1 en 4-1 (strafschop) en Leo nard Quist 3-1. Wolfaartsdijk-Stavenisse 2-2 (1-1). Rudy Ridderhof 0-1, Tim Sandee 1-1, Adriaan Janssen 1-2 en Tom Kloet 2-2. ZSC'62-Smerdiek 0-1 (0-0). Den nis Moerland 0-1. Hansweertse Boys-Wemeldinge 0-3 (0-3). Vagelis Spirou 0-1 en 0-2 en Dave Schipper 0-3. OFB-WIK'57 0-2 (0-0). Camiel Kleppe 0-1 en 0-2. Vosmeer-Kwadendamme 1-2 (0-2). Robin van Eijkeren 0-1, Mar tin Smaardijk 0-2 (strafschop) en Jeffrey Kruf 1-2 (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71