Justlease-treintje van Wüst is al vroeg in seizoen op stoom 8 SCHAATSEN KNSB CUP A DIEDERIK SMIT Belg Toon Aerts verrast elite bij EK veldrijden Column De clubleiding van FC Barce lona denkt na over een blij vend eerbetoon aan Johan Cruijff. Voorzitter Josep Batomeu zei zaterdag dat de club daarover in gesprek is met de familie. Er wordt al gespeculeerd over een standbeeld bij Camp Nou. De vraag is dan: welke pose zou zo'n standbeeld moeten hebben? Hoe vereeuwig je iemand met zo een rijk voetballeven als Johan Cruijff? Je zou kunnen kiezen voor een beeld van de Cruyff-turnde kapbe- weging achter het standbeen langs. Cruijff demonstreerde hem tegen Zweden op het WK van 1974. Als trainer van FC Barcelona had hij in 1992 exact dezelfde li chaamshouding, toen hij met zijn rechtervoet bleef haken achter een reclamebord, kort na de win nende goal van Ronald Koeman in de Europa Cup-finale. Een standbeeld van de Cruyff-turn zou dus naar meerdere momenten kunnen verwijzen. Een andere optie is een beeltenis van Cruijffs beroemde goal tegen Atlético Madrid, op 22 december 1973: zwevend scorend met buiten kant rechts. Nadeel: de houding Een beeld van een wijzende Cruijff het meest passend komt exact overeen met de karate trap van Louis van Gaal in de Champions League-finale van 1995. Je kunt veel zeggen over Cruijff, maar niet dat hij graag werd verward met Louis van Gaal. De meest passende keuze is wel licht een beeld van een wijzende Cruijff. Wie op internet naar af beeldingen van een wijzende Jo han Cruijff zoekt, vindt foto's uit alle fases van zijn leven. Cruijff was een allroundwijzer, hij wees met links en met rechts, lopend en stilstaand, met of zon der bal. Soms kijkend naar de wijs richting, vaak ook niet. Je zou rond Camp Nou meerdere stand beelden kunnen plaatsen die als bewegwijzering functioneren. Het zou een passend eerbetoon zijn wanneer bezoekers voortaan naar de parkeergarage, de fanshop of de uitgang worden gedirigeerd door een bronzen Cruijff die ogenschijnlijk achteloos de andere kant opkijkt. De Belg Toon Aerts is gisteren in Pontchateau verrassend Euro pees kampioen veldrijden ge worden. Aerts reed de laatste vier ronden van een op een droog en snel parcours verre den cross alleen voorop. Een ge organiseerde jacht ontbrak' de Belgen, met topfavoriet Wout van Aert, hoefden niet en Ma- thieu van der Poel weigerde zonder steun het vuile werk al leen op te knappen. Van der Poel sprintte nog wel Zesde EK-titel voor korfballers naar de tweede plaats, net voor Van Aert. Voor Aerts (23) is het pas zijn derde zege als prof. Hij is de opvolger van de Nederlan der Lars van der Haar, die als ze vende eindigde. Corné van Kes- sel was de derde Nederlander op de tiende plaats. Bij de vrouwen won de Neder landse Thalita de Jong goud. Op het zilveren treetje stond land genote Lucinda Brand. De Fran- caise Mani eindigde op de der de plaats. Derde plaats Bendsneyder Verlammend maandag 31 oktober 2016 @DiederikSmit Standbeeld VELDRIJDEN Het Nederlandse korfbalteam heeft zondag overtuigend de Eu ropese titel veroverd. In de finale in Dordrecht was het team van Wim Scholtmeijer veel te sterk voor België: 27-14. Bij rust was de stand al 14-5. Voor Nederland was het de zesde EK-titel. Ook in 1998, 2002, 2006, 2010 en 2014 was Oranje de sterkste. Vaker werd het toernooi niet georgani seerd. Sinds 2014 is het EK om de twee jaar. Net als vorig weekeinde gleed ook in de Grote Prijs van Maleisië gisteren de ene na de andere mo torcoureur over het asfalt. Bo Bendsneyder niet. De 17-jarige Rotterdammer werd derde in de Moto3-klasse. Een rode vlag voorkwam een hogere klasse ring. In de MotoGP ging de over winning naar de Italiaan Andrea Dovizioso. De Fransman Johann Zarco kroonde zich in de Mo- to2-klasse tot wereldkampioen. Met een score van 100 pro cent had Team Justlease.nl het, bij de vrouwen althans, dik voor mekaar bij de KNSB Cup. Dat zag ook oprichtster van de ploeg, Ireen Wüst. Rik Spekenbrink Groningen Negen tickets waren er voor ze te verdienen. En achter alle negen kon een vinkje. De drie vrouwen van Team Justlease.nl lieten bij de KNSB Cup in Groningen niets liggen. Ireen Wüst, Antoinette de Jong en het 21-jarige talent Melis- sa Wijfje gingen ieder met drie startbewijzen voor de eerste we reldbekerwedstrijden aan de haal. Ter vergelijking: de zes allround sters van Team Plantina haalden er niet één. Voor hun is er eind de cember pas een herkansing. De drie pupillen van hoofdcoach Rutger Tijssen en zijn assistent Wouter Olde Heuvel stappen vol gende week allemaal in het vlieg tuig richting Azië. Uiteraard tot te vredenheid van Wüst. Het team is haar project, ze voelt zich verant woordelijk voor alles en iedereen. „Ik ben supertrots op Melissa en Anton", zoals ze Antoinette de Jong graag noemt. „De sfeer in het team is perfect en we trainen zo dat we allemaal beter worden. Die twee zitten me op de hielen en dat heb je nodig. Het is alleen jammer dat we er bij de mannen nog niet bij zitten." Vorig jaar werkte die druk voor Wüst verlammend. Ze had na twee valpartijen en een hersen schudding van het ijs moeten stappen, maar zocht nog een sponsor en wist dat juist zij dan op tv moest komen. De KNSB Cup kwam toen te vroeg, ze 'Ik kan nog het meest winnen' Michel Mulder kwam op de 500 me ter 0,01 seconde te kort voor de wereld bekertickets. Op de 1.000 meter werd de olympisch sprintkam pioen veertiende. FOTO SOENAR CHAMID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35