16°C 'We zullen ze nooit vergeten Technische universiteiten overvol Studenten van technische universiteiten schrijven een brandbrief aan twee ministers. Er is geen plek meer in collegezalen. Walcheren lil Delft verkassen studenten zo'n veertig keer per kwartaal naar een bioscoopzaal Zorgpersoneel blijkt nauwelijks te porren voor griepprik Stedentrips Voordeelweek! KROCN leverworst Het nieuwe boek van Herman Koch draait om euthanasie en overspel De studenten roepen ministers Bussemaker (Onderwijs) en Kamp (Economische Zaken) van daag in een open brief op de uni versiteiten meer geld te geven. Ze maken zich grote zorgen over de studentenstroom en kwaliteit van de opleidingen. „De universiteiten staan voor een duivels dilemma. Ze zien dat meer technisch personeel nodig is, maar meer studenten aanne men, kunnen ze niet betalen zon der kwaliteit in te leveren", ver woordt Jan Sinnege, voorzitter van Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) de klacht. Studentenstops Voor het eerst laten de studenten van zich horen over de proble men op de TU's. Ruim een maand geleden berichtte deze krant al over dreigende studen tenstops, omdat de Universiteit Twente, TU Eindhoven, TU Delft en Wageningen University uit hun jasje groeien. Ze dreigen kop je onder te gaan door het succes van campagnes om meer studen ten te verleiden tot een techni sche opleiding. Inmiddels zijn er studenten- stops voor twaalf technische op leidingen. Logisch, vinden de stu denten. Sinnige: „Het is niet zo dat de universiteiten bakken met geld hebben. Er moeten nieuwe gebouwen komen om de stroom aan te kunnen. Die staan er niet zo maar." De universiteiten zeg gen meer geld nodig te hebben, omdat het budget niet zou zijn meegegroeid met het aantal stu denten. De minister stelt dat ze al meer geld krijgen in vergelijking met andere universiteiten. Bioscoopzaal De studenten scharen zich achter de universiteiten. Ze ondervin den de problemen aan den lijve. In Delft verkassen studenten zo'n veertig keer per kwartaal naar een bioscoopzaal om college te volgen, de universiteitszalen zitten vol. De studentenraad heeft laptopkussens moeten aan schaffen die als tafel fungeren. Ook volgen studenten een colle ge soms in een andere zaal via een liveverbinding. Virtueel leren Het ontbreekt de universiteiten aan voldoende laboratoria en practicumzalen. Studenten van de TU Eindhoven moeten virtu eel leren om pipetten te gebrui ken. Normaliter leerden ze dat li ve in een laboratorium. De begeleiding door docenten begint ook te wringen. Masterstu- denten in Wageningen moeten eikaars scripties van kritiek voor zien omdat er te weinig docenten zijn om alle hoofdstukken te le zen. Nieuwsmedia zJ C* )AKO j »P11 TU-studenten slaan alarm Ellen van Gaaien Enschede P16 Tot 50 korting p.p. op alle stedentrips. Kras.nl/stedenactie of bel 0900-9697 70 cpg till zie: kras.nl/actievoorwaarden maandag 31 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Nog rustig en zacht pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 257 7 11688 5 5 5 5 30 Patrick Churchill maakte in 1944 tijdens de Slag om de Schelde deel uit van het Brits/Franse commando. Zaterdag was de 92-jarige oorlogsveteraan aanwezig bij de herden king in Vlissingen en gingen zijn gedachten uit naar alle slachtoffers. 'We zullen ze nooit vergeten'. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1