BINNENKIJKEN Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat een rijtjeshuis in Enschede. Als de familie Hendriks bezoek krijgt, doet zich iets bijzonders voor: vooral de mannen hebben oog voor het interieur. „Ze maken even een rondje om te zien of er iets is veran derd", vertelt Natasja Hendriks (42). „Laatst op een feestje zei een zoontje tegen z'n vader: 'Zullen we ook een boom omhakken en er wieltjes onder zetten?' Ons huis is stoer, dat vinden mannen interessant." Wat het huis van Natasja, Harald (43), Kaj (11) en Niobe (9) stoer maakt, is vooral het gebruik van hout, stevige kleuren en grote stuk ken - of spullen in groepjes, zodat ze samen een groter geheel vormen. Topitem in die categorie is de lamp boven de eettafel: een stalen ge vaarte uit een fabriek in Polen. Een echt mannending, uitgekozen door Harald, die kranig overeind blijft in de inrichtingsdrift van Natasja. „Hij vindt het allemaal mooi, maar als ik een té wild idee heb, houdt hij het tegen." Zo wilde ze laatst de oud- Hollandse tegeltjes achter de haard vervangen door steigerhout. „Weer eens wat anders." Maar er kwam een veto. „Hij is eraan gehecht. Daar leg ik me dan bij neer, want ik krijg er vertrouwen voor terug." Natuurlijk leidt ook de kleur op de lange wand tot reacties. Vaak gehoord: gewaagd. „Hij kleurt mee met het licht; overdag, als het zonnig is, is hij blauw, fel en fris. 's Avonds, als het donker is, kleurt-ie donkergroen, zacht en warm." Stijlvast is Natasja niet. „Zo'n brocantegevoel bij de haard, vind ik óók leuk. Net als de Eames-stoelen bij de tafel. Maar mochten we ooit een groter huis krijgen, dan krijgt het wel dezelfde sfeer, met net zo veel kussens en vachtjes." Tekst: Florien van Rees Foto's: Eric Brinkhorst 22 zaterdag 29 oktober 2016 PZ Warm en stoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92