'HET MOMENT OM VADER TE WORDEN IS ER NU, MAAR IK ZEG ER VERDER NIETS OVER' paspoort JOHNCARELDEMOL „Ik weet niet of ik dat zou doen. Ik zit niet in zo'n situatie. Maar ik vind: je moet vooral doen wat jou blij maakt. Ik stoor mij niet snel aan anderen. Mensen kozen voor De reis van je leven vanwege de mogelijkheid nog een keer iets unieks te doen met vrienden. En om een docu ment te hebben voor het nageslacht." „Ik zou geen speciale reis hoeven maken. Ik heb geen bucketlist omdat ik al zoveel heb meegemaakt. Zet mij op Texel in een container met vier, vijf vrienden en ik vind het top. Meer heb ik niet nodig. Verder heb ik een testament, ik wil be graven worden en mijn vrienden weten welke muziek ze voor mij moeten draaien en ze weten dat ik hoop dat mijn uitvaart een groot feest wordt. „Ik geloof niet in God. Maar wel in 'iets'. Het zou toch naïef zijn om te den ken dat alles om ons heen enkel aan het toeval te danken is? Maar antwoord op zo'n vraag krijg ik nooit. Dat weet ik zeker. Daarom sta ik er maar heel af en toe bij stil en laat het verder los." „Nee. Voor iemand van mijn leeftijd ben ik al te veel mensen verloren. Toen ik 26 was, raakte ik mijn beste vriendin Guusje Nederhorst kwijt. Daarvoor ver ongelukten drie voetbalvriendjes toen ze na een toernooi te opgewonden hun hoofd uit het dakraampje van de bus staken en tegen een brug klapten. Rond mijn 20ste reed een goede vriend zich dood tegen een boom. Toen dacht ik: we leven ook als debielen, rijden te hard, feesten te heftig. Een week later stierf een andere maat. Een kernge zonde sportman, een beest van een kerel. Hij stond 's ochtends op met hoofdpijn en overleed 's middags aan de gevolgen van een hersentumor. Toen zei ik: 'Gas op die lollie, leven!' „Nu kies ik voor de middenweg. Ik zorg goed voor mezelf, maar ben ook niet vies van feesten. Ik ben niet bang voor de dood, de wetenschap dat je geen pijn hoeft te lijden vind ik een geruststellende gedachte. En ik probeer te relativeren en te leven volgens het principe: wacht niet op een mooie dag, maak er zelf een. Natuurlijk ben ik ook weieens chagrijnig of baal ik als ik in de file sta. Dat mag. „En wat ik wel anders doe: ik laat mensen weten dat ik van ze houd. Ik bel mijn moeder vaker, zeg tegen vrien den: 'Hé gast, ik mag jou. Wat fijn datje erbij bent.' Of: 'Ik vind je lief', of: 'Ik ben blij dat ik je zie.' Waarom zou je daarmee wachten?" „De woorden van de persoon van wie ik afscheid moet nemen. Zijn of haar ver langen en aanmoediging om vooral door te gaan en er alles uit te halen. Guusje was zo iemand. Toen ze wist dat ze onge neeslijk ziek was, belde ze mij en be reidde mij voor: jij komt vanavond bij mij eten en ik ga jou vertellen hoe ik jou door de moeilijke tijd heen ga slepen. Ze maakte het afscheid makkelijker. Dat wil niet zeggen dat ik niet verdrietig was. Ik mis haar na twaalf jaar nog altijd enorm. Maar ik probeer dat gevoel naar iets positiefs te vertalen. „Hetzelfde geldt voor mijn oma. Ze heeft alzheimer en het gaat heel slecht met haar. Praten is moeilijk en als ik bij haar ben herkent ze me niet. Het draait om een kus, een aanraking, een ver trouwde geur. Het is eigenlijk de omge keerde wereld: vroeger verschoonde zij mij, nu doe ik dat bij haar en zij laat dat toe. Het is bijzonder mooi dat ik er voor haar kan zijn. Ze is steeds minder aanwe zig, maar ik voel haar meer bij mij dan ooit. Haar grapjes, liefde, advies en kijk op de wereld draag ik bij mij, waar ik ook kom. „Het lijkt misschien alsof ik hier mak kelijk overheen stap, maar dat is niet zo. Het maakt mij echt verdrietig, maar ik wil daar niet in blijven hangen." „Omdat ik niet overvallen wil worden door een loerende roddelpers. Ik breng dat liever zelf naar buiten op het mo ment dat mij dat uitkomt. Dan stopt het speculeren. Daarnaast ben ik enorm blij met Anouk en dat mag de hele wereld weten." „Nee, dat ga ik niet zeggen. Dan moet ik dat weer overal teruglezen. Dat houd ik lekker voor mezelf. Mijn hele familie heeft haar al kunnen keuren en ze is meer dan goedgekeurd. We zijn helemaal happy." „Daar ga ik niks over zeggen. Alleen dat we het rustig aanpakken." „Dat vind ik veel te privé om daar wat over te zeggen. Ik heb nooit onder stoe len of banken gestoken dat ik vader zou willen worden. Het moment is er nu meer dan ooit, maar meer ga ik daar niet over zeggen. We shall see'.' „Ik heb geen glazen bol. En ik doe wat ik altijd doe: er helemaal voor gaan. Ik zou niet weten hoe het anders moet. Ik ben gek op haar." magazine 13 Geboren: 12 januari 1979, Laren. Opleiding: Havo. Loopbaan: Begint na school achter de schermen bij GTST, waar hij opnameleider wordt en later acteur. Daar na volgen rollen in tv-series Baantjer, Spangen, All Stars en Costal en bijrollen in onder meer Simon, Zwart boek en Patatje Oorlog. In 2008 begint hij als presen tator van Waar is De Mol?. Down met Johnny, Beat De Mol en SynDROOM volgen. Dit seizoen presenteert hij Holland's Got Talent en De reis van je leven. Vorig jaar stond hij in het theater met De gelukkigste dag. Privé: Heeft een relatie met Anouk. Zou je zelf zulke intieme privémomenten willen delen met een filmploeg erbij? Hoe zie jij jouw eigen afscheid voor je? Kijkje door dit programma anders naar de dood? Ben je bijvoorbeeld gezonder gaan leven? Sommige mensen putten hoop uit het geloof. Wat biedt jou troost? Zelf ben je happy en verliefd. Waarom deel je dat met iedereen op Instagram? Wat vind je het leukst aan haar? Ze heeft een kindje, is dat ingewikkeld? En samen kinderen? Je hebt vaker vriendinnen gehad. Geloof je nog steeds in de ware?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83