€69X1 Amper steun voor stoppen met zomertijd LaJdiy/ffJzjfj, nJ m 2D17 5 Twee broers verdacht allebei docent Twee keer per jaar 'knoeien met de klok' geeft grote economische en gezondheidsschade en leidt tot veel verkeersongelukken, klonk het eerder deze week vanuit het Europees Parlement. Bijna driekwart van de mensen wil van de zomertijd af. Anders dan gedacht geeft het geen ener giebesparing, veel landen buiten Europa stoppen er al mee. Maar de Europese Commissie wil pas met een voorstel komen om de zomer tijd af te schaffen als vanuit de lid staten om verandering wordt ge vraagd. Vanuit Nederland valt geen breed gedragen roep te verwach ten, blijkt uit een rondgang. Van de grote partijen maakt alleen het CDA zich echt hard voor afschaf fing van de zomertijd. Volgens Ka merlid Jaco Geurts wordt de biolo gische klok in onze samenleving momenteel regelmatig in de war gebracht. Ook zelfstandig parle mentariër Norbert Klein maakte dit punt laatst. Daarentegen heeft regeringspar tij VVD eerder al laten weten dat er wel 'grotere problemen, kansen en uitdagingen zijn'. PvdA-Kamer- lid Henk Leenders wil eerst de harde feiten boven tafel krijgen. Zo wil hij weten waar de bewe ring vandaan komt dat de over gang door de bevolking als een last wordt ervaren. En of het klopt dat het bioritme tot een maand na het verzetten van de klok nog van slag is. De PW is in principe wél voor afschaffen van de zomertijd, maar ex-Europarlementariër en huidig Kamerlid Barry Madlener vindt dat het initiatief uit Brussel moet komen. Vannacht gaat de wintertijd weer in. De klok gaat om 03.00 uur 's nachts één uur achteruit naar 02.00 uur. De zussen en Bert waren heel hecht. „We gingen ook privé met elkaar om. Twee keer moest hij blijven slapen omdat de Moerdijk- brug afgesloten was." Al die jaren woonde Bert in Rijen. Edmée: „Hij wilde niet an ders. Vond het heerlijk om die Moerdijkbrug over te steken. Naar zijn kippenhok in Dor drecht en dan 's avonds weer te rug. Het is zo verschrikkelijk dat ze er niet meer zijn." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 5/8 dagen Zwarte Woud en Mainau Drielandenreis Zwarte Woud 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen Lourdes en de Pyreneeën 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen Rondreis Noorwegen zaterdag 29 oktober 2016 informatie HOTELDEAL.NL/K10291 SS 1088-0331506 TILBURG Twee broers van 20 en 23 jaar worden ver dacht van het doodrijden van het echtpaar Bert (62) en Henriëtte van der Veeken (59) donder dagavond in Tilburg. De bestuurder reed na het ongeluk door. De politie trof de Volkswagen Polo die was betrokken bij het ongeluk don derdagnacht in Til burg aan. Daarop werd de 20-jarige ei genaar aangehou den. Zijn oudere broer meldde zich la ter. Hij heeft gezegd dat hij reed. De poli tie vermoedt dat de Polo een bus heeft ingehaald vlak voor de fatale aanrijding. 3 dagen aan de kust in Oostende Leopold Hotel Ostend 2 overnachtingen incl. ontbijt Ontvangst met een welkomstdrankje v Hotel gelegen op 150 m. van het strand Tip: bezoek Fort Napoleon of Brugge De luide roep vanuit Brussel om de zomertijd af te schaffen, vindt nauwelijks weerklank in Den Haag. Edwin van der Aa Den Haag I De klok 1 uur vooruitzetten of achteruitzetten blijkt schadelijk voor gezondheid en economie en schijnt zelfs voor ongelukken te zorgen. Het Europees Parle ment wil er nu vanaf. meester Bert plek van het ongeluk; de auto die het tweetal aanreed, fotosthymenstolk, jan van eijndhoven, jack brekelmans v.a. slechts Drukfouter) en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (03l8j 58 09 58 H ,UiL oe<,ngen- www.bolderman.nl yj Prijs p.p. o.b.v. 2ipers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 ,1 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6