Hoezo afstand tot de arbeidsmarkt? ADVERTENTIE Vlnr: Jorn de Vos (Redbrook Engineering), Nathalie Pieters (adviseur Werkgeversdiensten UWV) en Jan-Willem de Voogd (Autobedrijf J.W. de Voogd). Mensen met een zoge naamde afstand tot de arbeidsmarkt zijn vaak in staat om, mits goed begeleid, een prima prestatie neer te zetten. Hun arbeidsproductivi teit is in de meeste ge vallen opvallend goed en een eventueel lager arbeidsvermogen wordt van overheidswege ruim schoots gecompenseerd. Wethouder André van de Reest is voorzitter van de Zeeuwse Werkkamer. "Bij ons werkt een jongen met een licht verstandelijke beperking, die voorheen in het speciaal onder wijs onder zijn niveau zat. Een maal aan het werk zagen we hem groeien. Wij stimuleerden hem, samen met zijn jobcoach, om zijn scooter- en autorijbewijs te halen. Dat is allemaal gelukt. Deze jon gen is voor ons op een positieve manier actief met haal- en breng- service. Niet alleen van auto on derdelen, maar ook van klanten. Daardoor kunnen onze monteurs zich concentreren op hun feitelijke werkzaamheden, zonder onnodig tijdverlies", vertelt Jan-Willem de Voogd van het gelijknamige auto- en scooterbedrijf in Vlissingen. Ook bij Redbrook Engineering, een bemiddelingsbureau voor technisch personeel, is men zeer tevreden over mensen met 'een afstand tot de arbeidsmarkt'. "Wij hebben in de afgelopen jaren di verse 50-plussers aan een baan ge holpen. De vooroordelen dat ou dere werknemers sneller ziek zijn en minder flexibel zijn kloppen in de praktijk niet, integendeel!", zegt Jorn de Vos, Manager Zeel and/West-Brabant bij Redbrook Engineering. Persoonlijk contact Nathalie Pieters is adviseur bij 'Aan de slag in Zeeland', een sa menwerking tussen het UWV, de gemeenten, vakbonden en werkgevers. Via actieve werkge versbenadering in Zeeland wordt getracht om passende arbeid te vinden voor werkzoekenden. Met name op het gebied van techniek, waar er steeds meer krapte op de arbeidsmarkt dreigt te ontstaan. „Alles staat of valt met motivatie. Dat geldt zowel voor werkzoeken den als werkgevers. Bij het vinden van de juiste match tussen vraag en aanbod is persoonlijk contact belangrijk. Als er nieuwe vaca tures zijn, ga ik langs bij die be drijven", verklaart Nathalie. „Ze is ons vaste aanspreekpunt. Dat werkt prettig", leggen Jan-Wil lem en Jorn uit. Nathalie geeft ook 50 plus trainingen. „Oudere werkzoekenden zijn meestal lo yale mensen met een goed arbeid sethos. Ze zijn echter soms wat te bescheiden, waardoor ze zich wat minder goed kunnen verkopen." Jorn de Vos vertelt over een oude re allround timmerman die suc cesvol aan de slag is gegaan bij een Zeeuws bouwbedrijf. „Hij heeft een ambachtelijke achtergrond en beheerst bijvoorbeeld ook hout snijwerk." Voor een functie bij Dow zocht Jorn een magazijn medewerker met een technische achtergrond. „Het lukte maar niet om die functie in te vullen, tot ik terecht kwam bij een dame van 60 plus. Zij vervult deze baan uit stekend. Ze staat haar mannetje." Jan-Willem de Voogd exploiteert tevens een Bed 8t Breakfast, bij Goes. „In de horeca zie je overal jonge mensen, maar die snappen de goede omgangsvormen met de klanten nog niet zo goed. Als ze worden aangestuurd door een ou dere werknemer, verdient zich dat vanzelf terug." Zeeuwse Werkkamer De regering wil met de arbeids marktregio's de regionale samen werking tussen de gemeenten, werknemers- en werkgeversor ganisaties, UWV en onderwijs bevorderen. André van de Reest is, als wethouder van sociale za ken van centrumgemeente Goes, voorzitter van de arbeidsmarkt regio Zeeland ofwel de Zeeuwse Werkkamer. „Het doel is regionale uitvoering van de Participatiewet mogelijk maken en werkgevers ondersteunen in het kader van de Wet Banenafspraak. De Participa tiewet is erop gericht om zoveel mogelijk werkzoekenden, al dan niet met een arbeidsbeperking, aan een baan te helpen. Iedereen heeft recht om te participeren in de samenleving. Via een baanga rantie willen we mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt be geleiden naar regulier werk. In de Zeeuwse Werkkamer wordt nauw samengewerkt om dit voor elkaar te krijgen. Jong en oud: iedereen aan de slag!aldus de wethouder. Waar liggen er kansen, wat zijn de problemen? Daartoe is door de Zeeuwse Werkkamer een markt bewerkingsplan opgesteld. „Het is in feite een gereedschapskist met alle mogelijke faciliteiten om werkzoekenden met een afstand tot de arbeidsmarkt aan een baan te helpen", zegt de wethouder. Daarbij behoren ook netwerkbij eenkomsten. Zo werd onlangs een succesvolle banenmarkt voor jon geren gehouden in discotheek El Toro te Goes. Tijdens de Contacta wordt de nieuwe website www.aandeslaginzeeland gelanceerd. AAN DE SLAG IN ZEELAND werkgeversservicepunt nathalie.pieters@uwv.nl Europese Unie ÏCCLbïOOk Europees Sociaal Fonds aandeslaginzeeland J-w- engineering werkgeversservicepunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68