Yeeiie Verras Jacintha Rietveld INTERVIEW Durf de stap te zetten 'De tijd van de naaktfoto's is voorbij' Voor haar geen huis-, tuin- en keuken baantje. Al sinds de middelbare school, waar Veerle Verras een werkstuk maakte over procestechniek, wist ze het zeker: die opleiding wilde ze doen. Nadat ze haar twee dagen hadden nagefloten, wisten de mannen op de bouw het wel: dit maakt weinig indruk. de toekomst Jongeren aan het woord, over hun toekomst in de techniek Bij Scalda in Terneuzen viel ze gelijk met haar neus in de boter: het ministerie besloot dat deze oplei ding wel in drie jaar kon in plaats van vier. Dat was pittig. "Samen met een andere klasgenote heb ik de opleiding gedaan. Twee meiden tussen alle maal jongens, dat was voor iedereen even wennen, ook voor de docenten. Zeker toen we ook nog de verkorte opleiding gingen doen; alles was nieuw en veel. Maar ik heb me geen moment bedacht. Daar komt bij dat ik graag met en tussen mannen werk; zij kibbelen een stuk minder dan vrouwen onder elkaar en zijn recht door zee. Daar hou ik van." Na haar opleiding kon Veerle kiezen uit twee bedrijven om aan de slag te gaan. Ze koos voor Yara in Sluiskil "Het is een sociaal bedrijf en het is er goed werken. Uiteraard draai ik ook gewoon in de ploegendienst mee, dat hoort erbij. Er moet dag en nacht iemand aanwezig zijn die kan ingrijpen als zich een storing voordoet in een pomp of installatie. Ik raad dames die dit willen gaan doen aan om niet bang te zijn voor zo'n beroep. Durf de stap te zetten, al moet je je wel even bewijzen in de mannenwereld. Het is duidelijk dat de mannen dit nog niet gewend zijn, al komen er steeds meer vrouwen in de technische beroepen terecht." O de maritieme sector als defensie, baggerij, offshore en onderwater. Het is prachtig werk maar toch wil ik volgend jaar verder studeren." Zijn toekomstdroom? Een eigen bedrijf dat ideeën ontwikkelt om duurzaamheid in de wereld te sti muleren. Kars' investering in de maatschappij. O De tijd van de naaktfoto's in de bouwkeet is voor bij, iedereen moet hier binnen kunnen stappen zonder zich te hoeven storen." Zegt de 22-jarige Jacintha Rietveld uit Hoedekenskerke. "We zijn hier allemaal aan het werk bij Mobilis en ieder doet wat hij of zij moet doen. Ik ben toevallig een vrouw en assistent werkvoorbereider-uitvoerder." Jacintha heeft de opleiding Civiele Techniek gedaan aan de HZ. "Het is een brede opleiding. Je kunt er mee aan de slag bij een architecten- of adviesburo, de overheid, de offshore, noem maar op. Ik heb mijn afstudeerplek gehad bij Mobilis. Als civiele bouwer biedt Mobilis, onderdeel van TBI, oplos singen voor vraagstukken op het gebied van infrastructuur, water en industrie. Mobilis heeft mij na de opleiding gelijk aangenomen met een vast contract. Momenteel werk ik op de Maasvlakte. Daar werk ik in een grote keet op de bouw waar ik alles bij de hand heb. Het uitzicht is geweldig en het is prachtig om te zien hoe de bouw zo voor je ogen gerealiseerd wordt. Dat geldt ook voor het aquaduct bij Steenbergen waar ik aan mee heb gewerkt." Jacintha koos op de middelbare school al voor een vakken pakket met exacte vakken. "Natuurkunde en techniek vond ik leuk, maar wiskunde is helemaal mijn ding. Bouwkunde lag een beetje op zijn gat zo'n vijf jaar geleden, daarom ben ik Civiele Techniek gaan doen. Ik kan het echt aanraden want de techniek heeft de toekomst." O dan heb je dus groot gemak van een engineering opleiding. Je doet tijdens je opleiding heel veel praktijkervaring op. Natuurlijk hoort daar ook theorie bij maar praktijk is het belangrijkst. Nee, ik ben er van overtuigd dat technische oplei dingen dé opleidingen van de toekomst voor dé banen van de toekomst zijn. "O Werken aan techniek ZATERDAG 29 OKTOBER 2016 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67