O CD Dead lift Overhead Medley 20 ZEELAND ZLM tour wordt ééndaagse koers Sjors Riddersma naar EK judo -23 Rode loper ligt uit voor Van de Ven ATB Wintercup gaat grens over k I. FINALE DE STERKSTE MAN VAN NEDERLAND a Loting ten geboekt. On langs won hij voor het eerst een medail le tijdens een we reldbekertoernooi. De ZLM tour, in Nederland de enige inter nationale UCI-wielerwedstrijd voor renners tot 23 jaar, zal in 2017 een ééndaagse wed strijd zijn. De wedstrijd wordt verreden op zaterdag 15 april met start en finish in Goes. De belangrijkste oorzaak is dat hoofdspon sor en naamgever ZLM verzekeringen gaat afbouwen als hoofdsponsor. Ook Roompot stopt als medehoofdsponsor. Voor 2017 is het niet gelukt deze teruggang in sponsorin komsten afdoende op te vangen. De organi satie streeft ernaar om vanaf 2018 weer een tweedaagse wedstrijd te organiseren, aldus Kees Veerhoek, voorzitter van de ZLM tour. Judoka Sjors Ridder sma uit Middelburg is geselecteerd voor het Europees kam pioenschap onder 23 jaar. Dat wordt op 11 en 12 november ge houden in Tel Aviv. Riddersma komt uit in de klasse -100 ki lo. Hij traint sinds september op Papen dal en heeft dit sei zoen al fraaie resulta- MOTORCROSS Motorcrossster Nancy van de Ven is door de organisatie van de Red Bull Knock-Out in Scheveningen aangemerkt als 'toprijder'. Dat houdt in dat de achttienjarige Vlissing- se bij de strandraces van 18 en 19 november met alle egards ontvangen wordt. Red Buil heeft twaalf coureurs tot 'toprij der' benoemd. Onder hen zijn Jeffrey Her- lings, de wereldkampioen in de MX 2, Glenn Coldenhoff en diverse buitenlandse zandspecialisten. Vicewereldkampioene Van de Ven is de enige vrouw in het rijtje. Ze was vorig jaar in Scheveningen de snel ste vrouw en werd 58ste overall. Als toprijder mag Van de Ven onder meer van de voorste startrij vertrekken. De derde wedstrijd om de ATB Wintercup wordt vandaag gehouden op de terreinen van Sint-Jan Baptiste in het Belgische Zelza- te. Het Lobster Mountainbiketeam, de orga nisatie, houdt daar een wedstrijd voor de verschillende categorieën die strijden om de Wintercup maar houdt ook een wed strijd voor recreanten. Vorig jaar trok deze wedstrijd zo'n 80 deelnemers en ook de an dere races trekken vooral meer Belgische renners. Mick van Dijke en Erik Boer won nen de eerste twee wedstrijden. Beker FCOss Morgen is het erop of eronder voor krachtsporter Romario Tewari. In Meppel staat dan de finale van de wedstrijd Sterkste man van Nederland op het programma en de 26-jarige Vlissinger heeft alles in het teken gezet om daar hoge ogen te gooien. et is de derde keer dat Tewari strijdt om de ti tel. Twee jaar ge leden werd hij vijfde en afgelo pen jaar eindig de hij op de tweede plek. „Die laat ste prestatie wil ik dit jaar mini maal evenaren", vertelt hij. „Ik heb een redelijk goed jaar ge draaid en meerdere titels gewon nen. Als ik niet minimaal tweede wordt komend weekend, zou dat een heel grote teleurstelling zijn." De Walchenaar, die zijn eigen trainer is en vrijwel alles zelf doet, maakt en regelt, werd onder meer Sterkste man van Friesland en staat bekend om zijn enorme kracht. Dit leverde hem de bijnaam Be- ast op. „Over mijn kracht hoefik me weinig zorgen te maken. Ik heb al bewezen dat ik een van de sterksten ben", blikt hij vooruit. „Ik moet alleen niet te veel met randzaken bezig zijn. Dan gaat het mis." Er staan zondag in de klasse tot 105 kilogram, de een na hoogste gewichtsklasse, vijf onderdelen op het programma, die zo hun eigen moeilijkheden hebben. De één ligt Tewari wat beter dan de an der. Maar wat is zijn beste onder deel en op welke discipline moet hij extra alert zijn? zaterdag 29 oktober 2016 WIELRENNEN JUDO WIELRENNEN I De loting voor de districtsbe ker wordt op za- tedag 2 novem ber gehouden, meldt de voetbal bond KNVB. Het is nog niet be kend op welke lo catie dit gaat plaatsvinden. Het Zeeuwse voetbal doet nog met dertien clubs mee in de beker. 3 De Zeeuwse voetballer Bart Deprez gaat me dio december met ASWH op bezoek bij AZ in de derde ronde van de KNVB-be- ker. Rick van Drongelen (Axel) wacht met Sparta een uitbeurt bij Hera cles, terwijl Bart Nieuwkoop (Tho- len) met Feye- noord tegen ADO Den Haag speelt. 1 Voetballer Tom Boere uit Terneu- zen bracht zijn sei zoenstotaal voor FC Oss gistera vond op tien met twee goals tegen NAC, dat op de valreep won: 3-4. ■c o q. Laat mij maar Daniel Vervelde Een oefening die qua spiergroepen te ver gelijken is met de Sto nes of Strength. Het zijn de benen en de rug waar de power uit moet komen. Een ge wicht van 250 kilo of meer moet bij herha ling van de grond om hoog worden getild. „Hierop ga ik echt knallen. Dit is een on derdeel waarop ik eventueel het verschil kan maken", is Tewari vol zelfvertrouwen. En daar heeft hij ook alle reden toe. „Vorig jaar ben ik in Limburg Deadlift King gewor den en er is nog geen nieuwe wedstrijd ge houden. Die titel is dus nog steeds van mij." Het is alleen nog on duidelijk of er tijdens de wedstrijd gangba re gewichten worden gebruikt of dat de deelnemers een auto moeten optillen. „Doe mij maar het liefste die auto", geeft de Vlissinger aan. „Waar om weet ik niet pre cies, maar dat ligt me gewoon beter. En daarnaast ziet het er ook nog eens een stuk stoerder uit." Dit onderdeel waarbij een gewicht boven het hoofd ge tild moet worden, bestaat uit vier subonderdelen. Vier verschillende varianten, waarbij de meeste kracht uit de schouders moet komen. „Maar hierbij is het uithou dingsvermogen het belang rijkste punt", aldus Tewari. „Je moet vier verschillende onderdelen uitvoeren, alle maal met gewichten van bo ven de 100 kilo. Dat is dus enorm zwaar." Zijn favoriet is het niet echt, maar hij heeft er wel alles aan gedaan om tot een enor me krachtsexplosie te ko men op dit onderdeel. „Ik heb hier maximaal voor ge traind. Vooral op mijn condi tie. Dit heb ik gedaan door herhalingen te maken met veel gewicht. Ik ben dus niet voor één grote inspanning gegaan, maar voor meerde re in een korte tijd achter el kaar." Vaak eindigt hij tij dens wedstrijden wel in de top op dit onderdeel. „Maar het is moeilijk om nu een voorspelling te doen. Ik ga gewoon los!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51