u —WACHT EENS EVEN, [depot] [zeven] Rijkswaterstaat bekijkt veiligheid bij IJzendijke ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Désirée Kegels zet levenswerk voort én vernieuwt ALWEER EEN KOOPJE BIJ DEPOT ZEVEN. depotzeven.nl OU Tussen het geweld van alle ketens houdt Désirée Kegels met haar witgoedwinkel stand. Ze heeft zelfs het lef uit te breiden in de Terneuzense binnenstad. Na het overlijden van mijn man heb ik er nooit aan getwijfeld door te gaan Draadmand/bijzettafel Wat is ze blij dat de verbouwing nu echt op stoom is. „We zijn er al een jaar of twee mee bezig." De glazen pui in de voorzijde van haar winkel aan de Vlooswijkstraat is anderhal ve week geleden geplaatst. Veel werk moet nog worden verzet, maar wat Désirée voor ogen heeft met haar witgoedzaak, begint dui delijk te worden. De uitstraling wordt moderner, eigentijdser, zon der de aloude klantgerichtheid vaarwel te zeggen. Dat het allemaal zoveel tijd heeft gekost, heeft een trieste oor zaak. Désirée verloor vorig jaar mei haar man, Lex Janssen. Hij was ernstig ziek. „Mensen vroe gen me 'wat ga je nu doen?' Ik heb er geen moment over getwijfeld dat ik door zou gaan. We hebben samen deze zaak opgebouwd. En wat moet ik anders?" De winkel in witgoed (wasma chines, vaatwassers, stofzuigers, ovens, noem maar op) is het le venswerk van Lex en Désirée. Ze begonnen in 1984 aan de Dijk- straat. „Mijn man werkte toen nog bij de Cokesfabriek. Hij was heel creatief. Hij ontdekte een gat in de markt; gebruikte wasmachines op kopen, reviseren en weer verko pen. Het was flink crisis. Mensen hadden weinig geld. De verkoop liep als een trein, omdat wij ook garantie gaven." De tijd dat bedrijven blij waren dat ze van tweedehands witgoed afkonden, is voorbij. Veel wordt gerecycled. De prijzen van nieuwe apparatuur zijn van lieverlee ook steeds lager geworden. „Voor drie-, vierhonderd euro heb je nu al een nieuwe wasmachine." Ma chines zijn door de elektronica ook ingewikkelder geworden. „Vroeger kon je er nog aan sleute len, nu lees je een apparaat uit en vervang je een printplaat als dat noodzakelijk is." Veel is veranderd, niet de ma nier van werken van Witgoed Spe cialist Terneuzen. „Dat is onze kracht", weet Désirée. „We leve ren service aan huis. We geven de klanten advies, maar laten hen zelf kiezen. We smeren hen niks aan." Vooral 'ouderen' blijken dat te waarderen. „En als zij een was machine of vaatwasser cadeau wil len geven aan hun kinderen, ko men ze ook bij ons." Désirée is zelfstandig, maar maakt onvermijdelijk gebruik van een grotere inkooporganisatie, United Retail. „Zij kunnen grote aantallen inkopen, wat voordeel oplevert in de prijs. Anders red je het niet." Het was spannend hoe de klan ten vorig jaar zouden reageren, toen ze zonder haar man de win kel voortzette. „Ik heb in 2015 toch een goede omzet gedraaid", prijst Désirée zich gelukkig. Dat was een aanmoediging om met de ver nieuwbouw door te gaan. „Dit is ook ons eigen pand. Ik ben ge vraagd naar het nieuwe winkelcen trum aan de Kennedylaan-West te gaan, maar dat zou veel meer kosten met zich meebrengen aan huur en personeel." Wanneer de nieuwbouw klaar is, kan Désirée nog niet direct zeg gen. Ze runt haar zaak met haar zus en twee medewerkers, van wie er één ook een deel van de ver bouwing doet. „Als het druk is, moet hij ook op pad." Toch hoopt ze voor nieuwjaar te verkassen. „Anders wordt het 2017, ook niet erg." Rijkswaterstaat gaat onderzoek doen naar de verkeersveiligheid voor fietsers rond de nieuwe ro tonde in de N61 bij IJzendijke. Het gaat met name om de situa tie op en bij de parallelweg rich ting het benzinestation. Dat zei wethouder Christiane van de Vij ver donderdag tegen de Sluise ge meenteraad. Van de Vijver reageerde op vra gen van Nieuw Gemeentebe lang. Fractievoorzitter Mare Rijk had een lijstje pijnpunten: de fietsoversteekplaats op de T-split- sing nabij het benzinestation biedt slecht zicht en is onver licht, de fietstunnel bij de roton de is onvoldoende verlicht en de parallelweg en het fietspad zijn onvoldoende van elkaar geschei den. Wethouder Van de Vijver er kende de problemen. „Ik deel de zorgen. We vragen hier al bijna een jaar aandacht voor bij Rijks waterstaat. Onze zorgen werden steeds weggewoven, maar nu komt er toch een onderzoek. De aanhouder wint blijkbaar." Rijkswaterstaat heeft nog geen toezeggingen gedaan, gaf Van de Vijver aan. Ze zei wel te verwach ten dat er in elk geval spiegels worden geplaatst op genoemde T-splitsing. in 2 afmetingen verkrijgbaar van^Sfr" voor zaterdag 29 oktober 2016 Ook toekomst voor kleinere winkels Harmen van der Werf A Désirée Kegels in haar winkel aan de Vlooswijkstraat vlakbij de Kop van de Noordstraat in de Terneuzense binnenstad. Het is nog prop pen geblazen tot de vernieuwbouw aan de voorzijde (hopelijk) nog dit jaar klaar is. foto ronald den dekker Désirée Kegels Marlijn de Koning IJzendijke 80 woonmerken onder één dak rechtstreeks van de fabrikant, 30 tot 70% korting direct meenemen, aanhangwagen beschikbaar gelegen in Hulst, naast Morres elke zondag open Woonoutlet Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst, Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43