Nederland - België 30 Sanne Wevers (25) komt vanavond in Den Bosch voor het eerst in actie sinds haar gouden plak op de Spelen. Een monoloog over haar 'nieuwe leven'. INTERVIEW SANNE WEVERS DE DERBY DER LAGE LANDEN! UVoor aanvang van de finale zat ik met Lieke (haar zes mi nuten jongere twee lingzus, red.) in de kleedkamer. Nor maal gesproken is het inturnen en dan de wedstrijd, in Rio zat daar ruim drie uur tus sen. Die periode gebruikten we om te ma- ke-uppen, m'n haar te doen en alles in orde te maken. Een beetje bezig zijn, de tijd doorkomen. Ik besefte op dat moment: zo gaat de finale beginnen waarvan ik altijd ge droomd heb. Lieke zei: 'wie weet zal hierna alles veranderen'. Toen hebben we samen afgesproken: wat er vandaag ook gebeurt, wat wij samen heb ben blijft hetzelfde. Ongeacht of ik nou achtste word of eerste. We spraken over die anderhalve minuut op balk, die ons leven helemaal kan veranderen. Als er in de olym pische finale iets moois zou gebeuren, dan zou ik op een hoog voetstuk worden ge plaatst. Maar ik blijf Sanne, het hoeft niets aan ons te veranderen. Niet aan ons als per soon en niet aan de band tussen Sanne en Lieke. Dat ik goud won, is mijn mooiste mo ment ooit. Maar dat wij daar met z'n twee tjes in de kleedkamer zaten, dat was ook heel speciaal. De aandacht is enorm, er komt nog steeds veel op me af. Ik word voor van alles gevraagd. Van openingen en congressen tot fotoshoots voor allerlei bladen. Vanmiddag nog voor Vriendin en binnenkort voor Har per's Bazaar, een modemagazine. Daar krijg ik een vergoeding voor, maar dat is toch lo gisch? Ik moet mezelf gaan verkopen. Het gekste vind ik, en daar moest ik echt heel erg aan wennen, is dat mensen je her kennen en aanspreken als je ergens komt. Die aandacht kun je verwachten als ik word uitgenodigd als de olympisch kam pioene. Maar als ik gewoon hier in Olden zaal of Heerenveen (waar ze traint, red.) ga shoppen, dan is dat wel raar. De eerste we ken na Rio was het verschrikkelijk om in de stad te lopen, ik voelde gewoon al die sta rende ogen. Of met het openbaar vervoer! Pffff.Vanmorgen zat ik met Lieke in de trein, waar een aantal meisjes zat te smoe zen. Ze wilden heel graag op de foto, maar durfden het eigenlijk niet te vragen. Ik zal niet snel 'nee' zeggen. Je maakt iemand blij en het is een kleine moeite. Ongemakkelijk Waar ik me tegen wil beschermen, is dat ik nu overal goed in moet zijn. Ik ben in tur nen heel goed, maar ik ben geen entertai ner. Ik weet niet of ik dat mag zeggen, maar ik ben gevraagd voor tv-optredens in Dance Dance Dance en de Oudejaarsshow van Ik Hou Van Holland. Die verzoeken heb ik afge wezen. Ik wil namelijk wel die sporter blij- ven, ben geen personage. Bij het Gouden Te- levizier-Ring Gala deed ik de opening, werd ik neergezet als de olympisch kampioene. Dat paste bij me. Als iets geen raakvlak heeft met mijn sport, dan doe ik het niet. Dat ik goed kan turnen, heeft nul invloed op Ik Hou Van Holland. Ik zou daar maar vooral ongemakkelijk staan. Voor Rio had ik heel erg de droom olym pisch kampioen te worden, daar heb ik veel over nagedacht. Niet over de consequenties en wat er allemaal gebeurt als je die titel hebt. Dat is ook echt niet waar een sporter het voor doet. Heel veel mensen zeggen nu tegen me 'dit is wel mooi hè?' of'hier heb je het toch allemaal voor gedaan?' Nou, dus niet! Je doet het alleen voor dat moment, die oefening in de finale. Het is niet onder woorden te brengen hoe het voelt als je Woensdag 9 november, 20:45 uur - Amsterdam ArenA Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden! Tickets al vanaf 18,- (normaal 23,-) korting per ticket Ga nu naar pzc.nl/oranje zaterdag 29 oktober 2016 Ralph Blijlevens Sanne Wevers: 'Ik ben goed in turnen, geen entertainer' Oldenzaal Sanne Wevers moet wennen aan de aandacht die ze krijgt sinds haar gouden medaille, foto's wouter borre «rjrc/i «rvf. SèreutÊUi.f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27