94 'Accepteer je lot, maar kies bewust in je leven' 24 SHOW CULTUU KIJKT TV Angela Ik wil ook een nachtje logeren bij Martijn Krabbé. Wakker worden met een gepo cheerd eitje met hollandaisesaus, dat hij met een verfomfaaid slaaphoofd heeft staan bakken. Daarna met hem golfen. Samen lachen om de hond die een homp Franse kaas van het borrelkaasplankje snaait. En innig tevreden de dag afsluiten met een groot glas wijn en een stuk entrecote van de Green Egg. Ik ben, geloof ik, een beetje verliefd op Mar tijn Krabbé, sinds Chantal bleef slapen donder dagavond. Vergeet Ivo Niehe, move over Peter van der Vorst - Chantal Janzen in haar slaap- short is anno 2016 koningin van het genre. Beach Boys naar Raalte Quote van de dag Ik was het eerste seizoen groot fan van Chan tal Blijft Slapen. Seizoen 2 ietsje minder. Het was niet meer zo verrassend, doordat ze haar lo geeradressen te veel in haar eigen veilige krin getje zocht, vond ik. Maar het gekke is: dat deed ze dus donderdag in de eerste aflevering van seizoen 3 ook, met RTL 4-collega's Martijn Krabbé en Ferry Doedens, maar die vond ik meteen weer geweldig. Hoe ze in de tas van Krabbé neusde en zijn portemonnee tevoorschijn trok. 's Nachts de wasmachine aanzette bij Ferry Doedens. 's Mor gens met hem door de huiskamer hoste op mu ziek van Marianne Weber. Het gaat nergens over, maar het is tv waar ik ontzettend vrolijk van word. gewoon een scheet gelaten tijdens die yogales'- maakt dat de BN'ers tegenover haar ook net iets opener zijn. Niet in diepgravende gesprek ken, maar door een opmerking hier en daar. En door haar toe te laten in hun privédomein. Martijn Krabbé geeft al tijden geen inter views, maar bij Chantal liet hij toch iets blijken van het verdriet om zijn kinderen die honderd kilometer verderop wonen bij zijn ex. Hij ver telde hoe hij zijn nieuwe vriendin Noi leerde kennen (via Facebook). En Noi bekende op haar beurt dat ze al vijf kilo is aangekomen sinds ze met de presentator van The Voice sa men is. Zie je wel, dat koken, die toastjes, die wijn, dat gepocheerde ei - dat is niet alleen voor tele visie, zo is hij echt. En wat ook al zo voor hem pleit: het maakt hem kennelijk geen bal uit dat 1,6 miljoen kijkers zijn verkreukelde ochtendge zicht zien. Had ik al gezegd dat ik een beetje verliefd ben op Martijn Krabbé? En op Chantal trouwens. Favoriet publiek naar BKS 'Ik ben nu erg dik' trokken. We vonden het zo spannend. Het was een beetje 'wij tegen de rest'. Daar is de basis gelegd." Het fundament voor een langdurige sa menwerking met successen als Telekids, Li fe Cooking, LtfefYou en De TV Kantine. Voor het laatste programma, dat vanavond na een 'sabbatical' van een jaar weer be gint, kwamen de twee bij elkaar. Vorig jaar was daar immers de plotselinge scheiding toen Ire ne naar SBS 6 vertrok, terwijl Carlo bij RTL bleef. „Maar we zijn natuurlijk nooit uit el kaar geweest", zegt Irene. „We bellen, appen, mailen. El ke stap die ik zet, overleg ik met mijn televisievriend. Wij zijn niet zomaar collega's, hè. We zitten al 25 jaar op eikaars lip. Alleen het laatste jaar iets minder, maar toen ik naar SBS 6 ging, heb ik laten vastleggen dat ik De TV Kantine wilde blijven doen." Dus zijn ze terug met z'n tweeën. Als, pak 'm beet, Dinand Woesthoff, Patty Brard en de Heel Holland Bafer-prominen ten Robèrt van Beekhoven en Janny van der Heijden. Toeval of niet, als de laatste Midden in het gesprek grijpt Irene Moors naar haar mo biel. Ze tikt Hitbingo in op Google, begint te scrollen en laat dan een foto zien. „Kijk, ons eerste optreden. Mooi setje, hè", zegt ze. „Wil je 'm naar mij door sturen?", vraagt Carlo. Het is deze maand precies 25 jaar geleden dat Carlo en Ire ne hun televisiehuwelijk slo ten. Dat gebeurde tijdens Hit bingo, de voorloper van de Postcodeloterij. „Ik kondigde de artiesten aan en las de cij fers op. Jij deed de quiz", diept Irene op. „Algemene kennis", zegt Carlo, „maar ik wist zelf de helft van de antwoorden niet. Ik heb een vorm van dyslexie en het team dat de quiz samen stelde, wist dat. Kreeg ik ellenlange vra gen. Over in welk land president Sokitono- mana in 1984 werd gekozen." Irene kijkt naar de foto: „Ik zie een waar-ben-ik-in-godsnaam-beland-type. Onzeker. Er waren zo veel mensen bij be- Beter heet zijn programma. De ti tel is voor meerdere uitleg vat baar. Het gaat om de drive van Maarten van der Weijden (35). Om zijn verhaal, dat hij meer dan 300 keer vertelde bij bedrijfs presentaties, steeds beter te ver tellen. Maar het slaat evenzeer op de late tiener Maarten (19) die leukemie kreeg en genas. Van der Weijden had geluk. Overwon niets. „Ik was nogal een luie patiënt", zegt hij met zelfspot over het jaar waarin een ziekenhuisbed de basis van zijn leven was. Hij vertelt over de fy siotherapeute die de artsen op hem afstuurden, om hem te dwingen op de hometrainer te klimmen. En hoe hij dan, wan neer hij haar op krakende gym pjes hoorde naderen, net deed als of hij sliep. Hij claimt zijn genezing niet als zijn succes. Hij had de pech dat hij kanker kreeg en het geluk dat hij het kan navertellen. Beter, dat hij 36 keer door het land op voert, gaat over zijn gouden race in Peking, maar ook over zieken huismaatjes Rob en Bob, die bij hem op de zaal lagen. Rob en Bob leven niet meer, bij hen keer de de leukemie terug. Rob accep teerde niet dat hij uitbehandeld was en stierf vol frustraties. Bob nam zijn lot voor wat het was en zaterdag 29 oktober 2016 Verliefd MUZIEK The Beach Boys treden volgend jaar op in Raalte. De Amerikaanse band verzorgt een concert tij dens het muziek festival Ribs Blues. Twee da gen na het optre den in Overijssel doet de band Rotterdam aan. Laat Carlo en Irene maar En haar ontwapenende nuchterheid - 'Ik heb Reageren: angela@persgroep.nl MUZIEK Radiohead sluit in juni volgend jaar in Hilvaren- beek het Best Kept Secret (BKS) festival af. Volgens een woordvoerder van BKS blijkt uit enquêtes dat de band van leadzanger Thom Yorke (foto) bovenaan het wensenlijstje van het publiek staat. —Oscarwinnares Charlize Theron bij een gala in Los Angeles. Ze is 15 kilo aangeko men voor een rol in de komische film Tully. schuiven Carlo en Irene als Patty Brard en Olga Comman deur. In de balk van links naar rechts enkele andere typetjes uit het program ma. Dennis Jansen Maarten van der Weijden. FOTO PIM RAS Maarten van der Weijden was kankerpatiënt en werd olym pisch kampioen. Vooral een kwestie van geluk, vertelt hij in de voorstelling waarmee hij van af maandag in theaters staat. Alexander van Eenennaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22