Weinig liefde voor Clinton 19 Trumps opmer JONGERE STEMMER Muncie denken overal maar recht op te hebben, klaagt hij. „Ik ben te arm en de bovenklasse moet betalen - dat idee. Bernie Sanders had een enorme aanhang hier. Gratis hoger onderwijs - dat vonden mensen ge weldig. Maar ik denk dan: wie moet dat gaan betalen?" Al die politieke correctheid op un- versiteiten, daar heeft hij ook een broertje dood aan. „Daar besteden we veel te veel tijd aan in dit land. Genderneutrale wc's, hier wilden ze zelfs een free speech zone voor vrije meningsuiting instellen. Een specia le zone, dat is toch in tegenspraak met vrije meningsuiting? Waar stopt het?" Hup, aan de slag en je handen uit de mouwen - zo kom je vooruit in het leven, denkt Matt. Als 16-jarige leen de hij een camera bij de plaatselijke bibliotheek, bood hij lokale politici aan gratis een campagnefilmpje te maken, en startte zo een reclamebe drijf waarvan hij uiteindelijk zijn stu diekosten kan betalen. De compag- non met wie hij een start-up in dro nes begon is inmiddels afgehaakt - geen tijd. Maar Matt gaat niet uit in het weekend, en slaapt maar een uur of vijf per nacht. Op 8 november mag hij voor het eerst stemmen. Hij heeft bij alle kan didaten zijn twijfels, maar één ding staat vast: bij je eerste presidentsver kiezingen blijf je niet thuis. Het wordt waarschijnlijk de zakenman in de race. „Ik was eerst wel bezorgd. Zijn op merkingen over vrouwen zitten me dwars - die zijn een beetje belache lijk. Hij is niet gelovig, hij is extreem vaag; heeft hij wel een plan? Maar ik weet dat hij niet alle beslissingen al leen neemt als hij wordt gekozen. We hebben een systeem met contro lemechanismen en hij omringt zich met goede mensen. Mike Pence is een heel ethische man, die laat echt niet alles gebeuren." Matt ziet liever in het Witte Huis een ondernemer die slim gebruik maakt van aftrekposten en zo zijn af dracht aan de belastingdienst wist te minimaliseren, dan iemand die in zijn ogen niet eerlijk is. „Onder Hilla ry Clinton zie ik ons ook niks nieuws doen. Voor mij gaat alles om innovatie en nieuwe dingen. Met Clinton krijgen we alleen maar meer van hetzelfde: belastingen." zaterdag 29 oktober 2016 Jongeren die niet zoals Matt King op Donald Trump stemmen, zijn over het algemeen ook niet weg van Hillary Clinton. Onder Amerikanen jonger dan 35 verliest ze stemmen aan de kandi daten van kleine derde partijen, Libertariër Gary Johnson en Jill Stein van de Groenen. In 2008 hielp het enthousiasme van jonge ren Obama nog aan de macht. Dat ontbreekt nu. Een belangrijk onderwerp voor jon geren is de prijs van hun studie. Mil joenen Amerikanen hebben een studieschuld van meer dan 75.000 dollar. Vooral voor de generatie die afstudeerde in de crisisjaren en moeite heeft gehad om een baan op niveau te vinden, is dat een zwa re last. Onder druk van haar voor malige tegenstander Bernie San ders, die hoger onderwijs gratis wil de maken en wel razend populair was bij millennials, belooft ook Clin ton jongeren nu meer mogelijkhe den voor een gratis studie. De ren tes op studieleningen moeten la ger, wie met een grote schuld zit, krijgt als het aan Clinton ligt opties om die te herfinancieren tegen la gere rente. Donald Trump belooft studenten langer de tijd te geven om hun le ning terug te betalen. Matt King, student en oprichter van het bedrijf 'Uber voor drones' bij de Shafer Tower in Muncie. Hij gaat stemmen op Donald Trump. FOTO CHANTAL HEIJNEN MAANDAG Rebecca Barnes (47), christen met een dilemma WOENSDAG Maude Jennings (89), over vrouwen in een mannenwereld DONDERDAG Heide Hale (45), zakenvrouw en onverbeterlijke optimist DINSDAG Brian Wilson (42), Irak-veteraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18