Jannes Tant maakt zich niet zo druk over improductiviteit KV Mechelen is niet blij met nepscouts 22 ZEELAND Derdeklasser terug op aarde na gewonnen Trainer John de Frel: Als we nu van Colijnsplaatse Boys verliezen, is de overwinning op Kloetinge niets waard. De benaderde spelers zijn verdedi ger Klaas van Hecke (Goes), mid denvelder Remco van Tiggele (Kloetinge) en doelman Luuk van Gilst (SSV'65). „Onlangs ben ik ge beld door ene Arie van Heycken van KV Mechelen", vertelt Van Gilst. „De man belde met een privé- nummer. Het ging allemaal heel snel. Hij had schijnbaar wedstrij den van me gezien bij Jong Zee land. Op basis daarvan nodigde hij me uit voor een training." Afgelopen woensdag zouden de twee elkaar ontmoeten in Hotel Van der Valk in Goes. „Er kwam niemand opdagen en ik heb ook niets meer gehoord van hem. Op de website van de club heb ik zijn naam opgezocht. Ik kon echter niets vinden. Ik vermoed dat het om een slechte grap gaat." Diezelfde avond werd Remco van Tiggele diverse keren gebeld door een privénummer. Hij was niet in de gelegenheid zijn telefoon op te nemen. Even later werd de Kloetinge-speler nogmaals gebeld door een normaal mobielnummer. Het bleek eveneens een vermeende scout van KV Mechelen, die zich zelf Tjerrie van Haeren noemde. Van Tiggele: „In het verleden ben ik vaker benaderd door prof clubs. Normaal gesproken spreekt een scout een voicemailbericht in. Dat was dit keer niet het geval. Toen ik de man aan de telefoon had, vertelde hij me dat hij me had zien voetballen. Vanwege een bles sure heb ik lang aan de kant ge staan. Hij wist echter precies welke wedstrijden ik had gespeeld en kon kennelijk aan mijn mobiele num mer komen." Via een bekende vernam de mid denvelder dat ook Van Gilst was be naderd. Hij confronteerde de ver meende scout ermee. „Hij wist ner gens van. Wel vertelde hij me dat ze iemand van Goes op het oog had den en daar zondag zouden gaan kijken. Hij kon echter geen namen noemen, vertelde hij me. Donder dagochtend zou de man terugbel len, maar ik heb niets meer verno men." Goes-speler Klaas van Hecke werd woensdagavond even eens telefonisch benaderd en maak te een afspraak voor vanochtend 11.00 uur in Hotel Van der Valk. Hij heeft inmiddels besloten niet meer te gaan. Fi van Hoof is verantwoordelijk voor de scouting bij KV Mechelen. Hij stelt met honderd procent ze kerheid dat het duo niet door hen is benaderd. „Wij hebben geen con tacten in Zeeland en scouten geen amateurs in het Nederlandse senio renvoetbal. De twee namen van de vermeende scouts zeggen me niets. Als die jongens daadwerke lijk benaderd waren, had ik scou- tingsrapporten toegestuurd gekre gen. Dat is niet gebeurd." De Vlaming noemt het betreu renswaardig dat zijn club op deze manier wordt gebruikt. „Dit is heel eigenaardig en fout. Iemand die dit soort acties onderneemt, heeft niets met KV Mechelen te maken. Het is de eerste keer dat ik zoiets hoor." Over het antwoord maakt de coach van de hoofdklasser zich ei genlijk niet zo veel zorgen in de aanloop naar het duel bij Argon. „Ik ben vooral met het totaalcon cept bezig. Aanvallen, verdedigen en omschakelen. We krijgen wei nig doelpunten tegen, dus de or ganisatie staat goed. We creëren veel kansen, dat is ook goed. Al leen scoren we moeilijk. Maar in mijn beleving is dat een moment opname. Als we tegen Argon drie keer scoren, hoor je er niemand meer over." Speciaal trainen op de producti viteit doet Tant niet. „Dat kan ook averechts werken. De spelers kunnen denken: de trainer vindt dat we het niet goed doen. Ik Als we tegen Argon drie keer scoren, hoor je er niemand meer over geef juist aan bij onze aanvallers dat ze niet aan zichzelf moeten twijfelen. Ze hebben bewezen scorend vermogen te hebben. Ver trouw daarop." Hier en daar fluistert Tant nog 's een tip in (minder op kracht, meer op techniek), maar verder laat hij zijn spelers doen waarin ze goed zijn. In het bekerduel met Arnemuiden vorige week (0-4-zege) pakte Clinckemaillie met een hattrick zijn oude stiel weer op. Vandaag hoopt Tant dat die lijn wordt doorgetrokken. Het liefst weer eens met een overwinning, want in competitie verband was de laatste vorige maand tegen Smitshoek (ook met 0-4). „Alle wedstrijden over ziend hadden we iets meer ver diend op basis van wat we voet ballend gebracht hebben. Daar om zijn we nu aangewezen op achtervolgen." Hoek staat vierde op zes punten van koploper Spij- kenisse. Sascha Beshliaha gaat vandaag met het tweede mee. Leonardo is nog geblesseerd. hun hoofden lijk maakt, ga je ook een stuk ze kerder dan Kloetinge aan die strafschoppen beginnen. En als je keeper dan de eerste strafschop pakt, wordt het echt genieten." Zelfbewust meldde Vink zich na het laatste fluitsignaal aan voor de vijfde penalty. „Meteen Wat dat betreft ben ik een raar ventje. Ik ben niet zo goed in genieten besloot ik ook om de linkerhoek te kiezen. Dat idee heb ik niet meer losgelaten." De gang van de middenlijn naar de stip duurt vaak lang, heel erg lang. Niet voor Vink. „Ik heb de keeper niet eens aangekeken. Ik zag enkel de bal en de scheidsrechter." Bij de door Francke gestopte strafschop van Tom Wuyts had de keeper bewust geen oogcon tact gezocht met de tegenstan der. „Ik lette enkel op de draai van zijn voet. Ik las de hoek die hij ging kiezen, het was voorspelbaar." Francke heeft de voorbije ja ren een status opgebouwd als penaltykiller. „Gemiddeld pak ik zowat de helft." Ook de komst van trainer De Frel, zelf oud-keeper, maakt verschil. „Hij geeft me vertrouwen en veel tips." De Frel zelf riep zijn team op terug. Een beeld dat bij Lars Fran cke bleef hangen: de emoties op het gezicht van spits Joel Daniel- se. Destijds niet lekker wegge gaan bij Kloetinge. Nu de revan che. „De tranen stonden in zijn ogen. Het was bijna huilen. Mooi dat voetbal zo veel in een mens kan losmaken." Zelfheeft Francke ook een ge schiedenis bij Kloetinge. Hij keep te er in de A-jeugd. „We vonden de loting al mooi. We wilden in ieder geval in stijl uit het toer nooi gespeeld worden. Niet verlie zen met dubbele cijfers. En dan boek je een historische zege." Jasper Vink ging naar eigen zeg gen al met een euforisch gevoel de penaltyserie in. „We roken bloed, in die spectaculaire slotfa se al. Als je vlak voor tijd ge- Zweeft Kapelle na het be kersucces tegen Kloetin ge op een roze wolk naar Colijnsplaatse Boys? Lukt het de mannen van Jo hn de Frel om de knop op tijd om te zetten. We vragen het doel man en penaltykiller Lars Fran cke en Jasper Vink die zelf zijn vinger opstak om de laatste en be slissende strafschop te nemen. Ook de altijd op discipline hame rende De Frel praat mee. Voor de trainer is het duidelijk. „Colijn wordt voor ons een moeilijkere pot dan Kloetinge." Natuurlijk hebben ze van de week nagenoten. Keer op keer kwam het filmpje van die knots gekke partij tegen eersteklasser Klnefincrp in zaterdag 29 oktober 2016 Iers zijn deze week benaderd door een vermeende scout van KV Mechelen. De Belgische prof club, die uitkomt op het hoogste niveau, stelt echter dat ze hele maal niet actief is in Zeeland. „Hier klopt niks van", aldus Fi van Hoof, verantwoordelijk voor het scoutingsbeleid bij KV Me chelen. Len Wolters Vlissingen Luuk van Gilst. Remco van Tiggele. Jannes Tant beseft ook wel dat het voor Hoek tijd wordt om te scoren. Drie competitieduels zonder doelpunten is niet vol gens planning. „De komende duels moeten uitwijzen of het een blijvend probleem is." Rudy Boogert Hoek —Jannes Tant Klaas van Hecke. Drie Zeeuwse amateurvoetbal Kapelle hoopt op Trainer John de Frel, doelman Lars Francke en de laatste straf schopnemer Jasper Vink genieten na. foto johan van der heijden —John de Frel, trainer Kapelle Ben van den Aarssen Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 163