0 Ik 6 ZEELAND I# Huiswerkbegeleiding: binnen scholen, op huiswerkinstituten, één op één thuis of heel modern via een computerverbinding. Ouders en hun kinderen zijn er blij mee. fm Danielle Lam- brechts zit te blokken. Het is herfstvakantie, maar de 15-jari ge Vlissingse kijkt geconcen treerd naar een wiskunde- toets in het pand van Studie- Pro in Middelburg. Eigena resse Charisa van Vliet wijst aan: daar ging het fout. Daar moet je nog aan werken. „We zijn bezig met wiskunde", legt de leerlinge 4-havo uit. „Een nabespre king van een toets. Na de herfstvakantie komen er weer toetsen. Daar bereid ik me nu op voor." Twee jaar geleden zat Danielle nog op het vwo, op CSW Van de Perre. „De druk was enorm hoog. Uiteindelijk ben ik ge struikeld over eentiende punt. Ik was altijd bezig met huiswerk, ik dééd het wel, maar wist bij het leer werk niet goed hoe ik het moest aanpakken. Het was iErn ook nog eens tweetalig on derwijs. Dat Engels was ge woon te moeilijk." Na de meivakantie van het twee de jaar besloten Daniëlle en haar moeder huiswerkbege leiding in te schakelen. „Als ik hier eerder gekomen was, zat ik nu misschien nog wel op het vwo. Ik heb geleerd zelfstandig samenvattingen te maken van leerwerk. Ik krijg voor bepaalde vakken nog ondersteuning, twee keer per week. En het over horen is ook heel fijn. Mijn ouders hebben het altijd zo goed mogelijk geprobeerd, maar voor hen is het toch al lemaal al langer geleden. Hier weten ze precies wat me te wachten staat." Daniëlle komt nu alleen nog om zich voor te berei den op toetsen. „En na de kerst, als ik er heel goed voor sta, alleen als ik voor een vak hulp nodig heb." Luc van der Schraaf (ha- vos) was er vroeg bij. De H-jarige Goesenaar krijgt al sinds groep 8 huiswerkbege leiding bij Leerlingzorg Goes. Niet dat zijn cijfers zo slecht waren, maar vader Kees van der Schraaf wilde geen risico nemen. „Wij zeg gen: dit is een investering in zijn toekomst. Daar moet je vroeg mee beginnen. Niet pas als het mis gaat op de middelbare school." Van der Schraaf is een self made man: eigenaar van een transportbedrijf. „Ik heb me opgewerkt, maar zijn moeder heeft niet veel meer dan huishoudschool gedaan en ik lts. Onze zoon zegt: ik wil geen vrachtwa genchauffeur worden, ik wil méér. Die kans willen wij hem geven. De basis school gaf hem een ma vo-advies. Op Pontes in Goes zeiden ze: als hij een mooi rapport haalt, mag hij in de tweede naar de havo. En dat is gelukt, dankzij Leerlingzorg." Zoon Luc, nu in havo3, gaat met plezier naar de huiswerkklas. „In groep 8 kon ik mijn ouders nog wel eens om uitleg vragen over wiskunde. Nu zou ik het aan hén moeten uitleggen. Het wordt steeds moeilij ker. Het is heel fijn om uit leg te kunnen vragen." Drie keer per week gaat hij naar de huiswerkbegelei ding, waar hij wordt bijge staan door tutoren (geselec teerde en bijgeschoolde leer lingen uit VW05 en 6). Ook deze herfstvakantie was hij er te vinden. „Het kan me niet schelen dat an dere kinderen vrij zijn en misschien leuke dingen doen. Dit heb ik nodig", Van de vakanties wordt best veel gebruikgemaakt M We krijgen nu de eerste leerlingen binnen voor examentraining zegt Luc serieus. Vóór de herfstvakantie kreeg hij zijn beloning: een 9 voor schei kunde. „Ik wil nu zelf leraar worden. Omdat ik gezien heb dat het leuk is om kin deren iets te leren." De zoon van Debbie Rijn krijgt ook huiswerkbegelei ding bij Leerlingzorg Goes. „Omdat Sven thuis moeilijk tot leren kan komen", legt Debbie uit. „Daar is te veel afleiding." Sven (t4) zit nu in havo3. Bij Leerlingzorg Goes onder steunen ze hem in het plan nen ofwel leren leren. „De overgang van basis- naar middelbare school is wel heel groot", concludeert zijn moeder. „Daar kregen ze veel minder huiswerk. En als ze van het basisonder wijs komen, kunnen de kin deren eigenlijk nog hele maal niet plannen. Ik heb het eerst een tijd aangezien en veel zelf gedaan, maar op den duur red je dat als wer kende moeder niet. Ik heb zelf een makelaardij. Zijn rapporten vielen nog wel mee, maar voor de toe komst zag ik problemen. Nu ben ik er gerust op. Sven gaat zonder mokken naar de huiswerkklas en hij is weer overgegaan, dit jaar. Het is een kwestie van wen nen, denk ik. Hier hebben ze oefentoetsen. Als hij er gens tegenaan loopt, kan hij het meteen vragen. Boven dien weet hij: thuis zit ik er veel langer aan." zaterdag 29 oktober 2016 1 Concentratie in het huiswerklokaal van StudiePro in Middelburg. Vakantie? Extra tijd om voor die toetsen te oefenen Ondine van der Vleuten Vlissingen Havo 3-student Sven Rijn (I) samen met tutor Wouter van Heusden bij Leerlingzorg in Goes, foto marcelle davidse Adrienne van Vliet, Leerlingzorg —Charisa van Vliet, StudiePro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 154