Kindvriendelijk It Winkels bijna gevuld, verkoop woningen schiet op Eten, water en wc-papier We krijgen nu de eerste leerlingen binnen voor examentraining 6 Twéé Halloweentochten hield de Stichting Vriendenclub Axel gisteravond. Tijdens de 'kindvriendelijke' versie voor de jongsten werd onder meer de griezelkamer met chirurg nog overgeslagen. Die lag wel op de route van de grotere durfals, die later op de avond rondgingen. Er deden meer dan honderd kinderen mee. De ontwikkeling van nieuw Terneuzens winkel-wooncentrum lijkt precies op tijd begonnen. Kees de Regt, directeur van aan nemingsbedrijf Van der Poel, is verrast. Hij had wel verwacht dat er veel interesse zou zijn voor het nieuwe winkel-wooncentrum aan de Kennedylaan-West in Ter- neuzen. „Maar het loopt nog be ter dan gedacht." Het is geen grootspraak. Tach tig procent van de winkelruimte is ingevuld, met supermarkt Agri- markt, woonwinkel Jysk, een Al- di, Action, Roeland interieurver zorging en Carpetright. „En", geeft De Regt aan, „het overleg met enkele andere partijen zit in een afrondende fase." Portaal van Vlaanderen is ook kandidaat, voor een ruimte aan het water aan de achterzijde van de Kennedylaan. „We zijn erover in bespreking met de gemeente, maar een contract is nog niet gete kend", zegt De Regt daarover. Hij ziet het maritiem informatiecen trum graag komen als publieks trekker. Alle winkelruimte is bijna ge vuld, de verkoop van appartemen ten in De Sluiswachter loopt ook vlot; alsof de crisis definitief voor bij is. Van de 46 appartementen - variërend van 175.000 tot ruim 400.000 euro - zijn er in twee maanden tijd al 17 verkocht en zijn er 24 in optie genomen. „De juiste prijs voor een goede loca tie", verklaart De Regt dit succes. „Leuk aan het water en dichtbij de stad." Een aantal appartementen is overigens gekocht of in optie ge nomen door particuliere beleg gers. Zij zullen die in de verhuur brengen. De voorbereidende werkzaam heden voor de bouw zijn voor zichtig begonnen; het bouwrijp maken van het terrein en een noodzakelijke sanering. De Regt verwacht dat begin volgend jaar met het heiwerk de echte bouw kan beginnen. De bouwtijd is an derhalf jaar. De winkels zullen het eerst klaar zijn. We verwachten jaarlijks anderhalf a twee miljoen bezoekers Naast enthousiasme dat er in Terneuzen eindelijk weer eens wat gebeurt, was er in de voorfa se ook veel kritiek. Heeft Terneu zen, waar al veel leegstand is, wel zoveel extra vierkante meters winkelruimte nodig, was de ham vraag. De gemeente Terneuzen en de ontwikkelaars Van der Poel en Lafoma (Witte Boussen) zijn ervan overtuigd dat de Kennedy laan-West aan de hele binnen stad een impuls kan geven. Ook al valt daar straks door het ver trek van onder meer de Action weer een gat. De Regt is optimistisch als van ouds. Hij rekent op anderhalf a twee miljoen bezoekers per jaar in Kennedy-West. „Stel dat daar van vijftien procent doorloopt naar de stad, dan praat je over een serieus aantal." Over een goe de wandelverbinding tussen Ken nedy-West en de binnenstad wordt nog gesproken. Wat neem je mee als je naar de zolder moet vluchten voor het wa ter? Renzo en Steven weten het wel. c3 zaterdag 29 oktober 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Charisa van Vliet,StudiePro ZEELAND FOTO RONALD DEN DEKKER Kennedylaan-West loopt in hoog tempo vol Harmen van der Werf Terneuzen Kees de Regt, Van der Poel •ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 151