effeweg.nl EUWS 15 Vaker op vakantie, maar minder op de bonnefooi door de Zwitserse Alpen! €469 Unieke bus- en treinreis Nieuwe voorgevel voor Bataclan Opnieuw ruim 200 kilo coke in haven Nederlanders gaan vaker op va kantie. Vooral korte vakanties in eigen land zijn in trek. Het aantal vakanties nam met 6 pro cent toe tot 12,5 miljoen, ten op zichte van een jaar eerder. De drie populairste bestemmingen in het buitenland zijn Duits land, Spanje en Oostenrijk. Dat blijkt uit cijfers van het Neder lands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC) en het NIPO. De cijfers gaan over de periode oktober 2015 tot en met Kabinet wil aftapwet Welkom voor Bieber maart dit jaar. De crisis lijkt de finitief voorbij, zo verklaren de twee organisaties de toename van het aantal vakanties. Steeds minder mensen kiezen ervoor om op de bonnefooi er op uit te trekken: vakanties wor den vaker geboekt. De trend is dat mensen het verblijf en het vervoer niet bij dezelfde aanbie der boeken. Van de vakanties die in het buitenland worden doorgebracht, werd 86 procent online geboekt. Rusland uit VN-raad Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 <S> Het begon met een tip, in novem ber 2014. In een schuur in Barne- veld zou een grote partij vuur werk liggen. Bingo: agenten von den ruim 60.000 kilo aan lawine pijlen, Chinese rollen en nitraat- bommen. De vondst was het startsein voor een groot onder zoek. De politie plaatste peilba kens en afluisterapparatuur in hun auto's. Twee weken later was het weer raak: in een zeecontai ner op een erf in Lunteren bleek 8.000 kilo illegaal vuurwerk te liggen, verstopt onder zaagsel en stro. Honderdduizend klappers, flowerbeds, allemaal illegaal. De politie pakte drie verdachten op. Maar de hoofdverdachte, Wil lem H., werd nog niet opgepakt. De politie stuurde een under coveragent op hem af, die zich voordeed als tussenhandelaar. Of Willem snel grote hoeveelheden vuurwerk kon leveren. Lawinepij len graag, en zware bommen. De deal kwam tot stand - en dat betekende het einde van de lucratieve handel van de groep, die volgens het OM honderddui zenden euro's heeft verdiend. De in totaal tien verdachten, van transporteurs tot verkopers, ston den deze maand voor de rechter. Willem H. voelde zich er 'inge luisd', zei hij voor de rechtbank. „Ik ben een echte liefhebber, maar ik heb nog nooit een rotje verkocht." Willem H. kreeg 30 maanden cel, net als zijn maat Hendrikus van de S. uit Barne- veld (69). Acht anderen kregen eveneens celstraffen, variërend van drie maanden voorwaarde lijk tot twintig maanden onvoor waardelijk. Uitzonderlijk Het zijn straffen die een paar jaar geleden nog uitzonderlijk waren voor de handel in vuurwerk. Maar het vonnis staat niet op zichzelf. Deze krant inventari seerde ruim vijftig rechterlijke uitspraken, en ontdekte dat rech ters in de afgelopen vijfjaar hoge re straffen zijn gaan opleggen voor de handel in vuurwerk. Wer den vijf jaar geleden nog taak straffen opgelegd, de afgelopen twee jaar waren dat celstraffen van gemiddeld twaalf maanden. Uit de vele onderzoeken van de afgelopen jaren blijkt dat de han del in vuurwerk nog echt een mannenwereld is. Officier van Justitie Renske Mackor, die veel vuurwerkzaken onderzoekt, kan zich in haar carrière slechts één zaak herinneren waarbij een vrouw betrokken was, en niet als hoofdverdachte. Ook opvallend: veel daders zijn geen doorgewin terde criminelen op zoek naar nieuwe handel, maar vuurwerk freaks die zien hoe lucratief ille gaal spul is en zich erop storten. Vanwege die lucratieve handel en het levensgevaarlijke spul dat handelaren op de markt brengen, eisen openbaar aanklagers straf fen die de afgelopen jaren flink zijn verhoogd. Wie nu wordt ge pakt met honderd Cobra's kan al rekenen op een strafeis van ten minste zes maanden cel. Dat kan oplopen tot maximaal zes jaar. Mackor: „En dat voor een paar rot jes, kregen we in het begin nog te horen. Maar nee, dit zijn geen rotjes. Dit zijn eisen die horen bij levensgevaarlijk vuurwerk." Tot tevredenheid van Mackor volgen rechters nu ook vaak de strafeisen van de aanklagers. „We tonen filmpjes in de rechtszaal zodat rechters ook kunnen zien wat de kracht van één cobra is." Impact Hoge straffen, grote partijen vuurwerk die in beslag zijn geno men en afgepakte winsten heb ben volgens Mackor impact op de handel. Het wordt voor consu menten steeds moeilijker om aan illegaal vuurwerk te komen. Afge lopen week werd een partij van 40.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat is bijna het totaal aantal kilo's dat vorig jaar in beslag genomen werd. Toch is het een fractie van de één tot twee miljoen kilo illegaal vuurwerk dat jaarlijks in Neder land wordt verkocht. „Met straf fen alleen krijgen we illegaal vuurwerk niet uit de wereld", be seft ook Mackor. „Zolang de fasci natie voor zwaar vuurwerk over gaat op generaties ben ik bang dat we dit houden. Daarom is nog meer voorlichting nodig. Dat mensen beseffen dat ze echt le vensgevaarlijk bezig zijn met dit spul. Vergelijk het met de cam pagne tegen rokers. Die groep krijgt het ook moeilijker. Dat moet ook gelden voor mensen die illegaal vuurwerk afsteken." GRIJP UW KANS! zaterdag 29 oktober 2016 PARIJS Bijna een jaar na de terreuracties in Parijs is gisteren de vernieuw de voorgevel van de popzaal Bataclan onthuld. Het gebouw is het afgelopen halfjaar gereno veerd. Aanhangers van de ter reurgroep Islamitische Staat pleegden op 13 november 2015 aanslagen op diverse plaatsen in Parijs. Daarbij kwamen 130 men sen om. Alleen al in de Bataclan vielen 89 doden tijdens een op treden van Eagles Of Death Me tal. De heropening van het poppo dium is op 16 november. ROTTERDAM Medewerkers van de douane hebben deze week weer cocaïne gevonden in een container in de haven van Rotterdam. Vorige week werd al 200 kilo coke aan getroffen in een container op een schip uit Brazilië. Ook nu kwam de container uit dat land. De gevonden drugs zaten in va ten tussen een lading fruitpulp, in totaal 203 pakketten met ruim 220 kilo cocaïne. De container was dinsdag aangekomen in Rot terdam. De drugs hebben een waarde van zo'n 6 miljoen euro. UTRECHT DEN HAAG Het kabinet heeft gis teren ingestemd met de nieuwe wet op de inlichtingen- en veilig heidsdiensten die het mogelijk maakt om grote hoeveelhe den internetverkeer via de kabel af te tap pen. Inlichtingendien sten kunnen straks datacentra die sms, e-mail, internettele- foon en apps verwer ken structureel in de gaten houden. De oude wet dateert van 2002. AMSTERDAM Nederlandse fans wil len zanger Justin Bie ber in november met een feest welkom he ten in Amsterdam, meldt AT5. De Cana dese zanger zou voor 25 miljoen euro een huis aan de Dam hebben gekocht. GENEVE Rusland is zijn zetel in de Mensenrechten- raad van de Verenig de Naties kwijtge raakt. De termijn van Moskou loopt eind 2016 af. Bij de stem ming over de opvol ging gaven de 193 VN-leden de voor keur aan Hongarije als nieuwe vertegen woordiger namens Oost-Europa. Neder land heeft nog zeker een jaar een plek in de raad van 47, die in Genève is gevestigd. Ga mee naar de hoogste toppen van Europa! Ontdek het Alpenlandschap van Zwitserland per panoramatrein. Stap in de Mont Blanc Express en in de Glacier Express en beleef één van de mooiste treinreizen ter wereld. Geniet van de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! Alleen bij Effeweg.nl: inclusief treinritten Mont Blanc Express en Glacier Express! 8 daagse bus- en treinreis Vertrek in jan, feb, mrt, apr Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Alle pijlen op grote vuurwerkbendes Het onderzoek kreeg de code naam 'Luipaard' en omvatte in zet van een undercoveragent. De politie had er veel voor over om de vuurwerkbende rond de 60-jarige Willem H. volledig te ontmaskeren. En dat lukte: vori ge week kregen tien verdach ten allen een celstraf. Hoofdver dachte Willem H. kreeg zelfs tweeënhalf jaar cel opgelegd. Raymond Boere Peter Groenendijk Ermelo Bij het proces tegen de vuurwerkbende in Ermelo kregen tien mensen een celstraf opgelegd. De hoofdver dachte, Willem H., kreeg tweeënhalf jaar cel. A De politie neemt 1.400 kilo illegaal vuurwerk in, gevonden in een zeecontainer, fotomarnixschmidt Inclusief 3 treinreizen! Bij Effeweg.nl betaling niet verplicht! 8 DAGEN VANAF:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14