Experiment zonder gif anthonise BBHB Griezelen met alle slechteriken in één trein <*K BEVELANDEN JOLEN 11 Gemeente Goes wil minder bijdragen Goese sportverenigingen hopen dat wethouder Derk Alssema snel concreter wordt over zijn voornemen om hen meer werk zelf te laten uitvoeren. iGRIEZELTREIN Goes Sportverenigingen uit de gemeen te Goes willen snel met wethou der Derk Alssema rond de tafel om te praten over het toekomstige onderhoud van hun accommoda ties. In zijn weblog op de gemeen telijke website wekte Alssema on langs de indruk dat clubs meer zelf moeten gaan doen. Dat baart zorgen. „Wij hebben geen dikke reserves", zegt voorzitter Jan-Kees de Bruine van w Kloetinge. Volgens Alssema komt negentig procent van het onderhoud van velden en gebouwen nu voor reke ning van de gemeente, terwijl dat in omliggende gemeenten slechts 75 procent zou zijn. Hij wil samen met de verenigingen bekijken hoe het anders kan. Als het aan de clubs ligt, maakt de wethouder snel duidelijk wat hij precies voor ogen heeft. „Ik vraag me af of dit een proefballonnetje is", zegt De Bruine. „En als het dat niet is, moet hij snel met een onderbou wing komen. Natuurlijk begrijpen we dat de gemeente moet bezuini gen, maar het is te gemakkelijk om het bij de sportverenigingen weg te leggen. Wij vervullen een belangrijke maatschappelijke func tie." Ook bij voetbalvereniging Goes hopen ze dat Alssema snel wat concreter wordt. „Wij willen op korte termijn een besluit nemen over het al dan niet vergroten van ons clubgebouw", zegt voorzitter Henk Zwartelé. „Dan is het belang rijk om te weten hoe het in de toe komst geregeld is met het onder houd van dit soort accommoda ties." Net als bestuurders van an dere clubs benadrukt Zwartelé dat er al veel onderhoudswerk door vrijwilligers wordt gedaan. „Bij ons is elke donderdagochtend een klusploeg van een man of tien ac tief." Secretaris Ko Welleman van voetbalvereniging SSV'65 in Goes wil nog geen oordeel geven over Goes pretendeert een sportstad te zijn, dan kunnen ze dit echt niet maken de 'voorzet' van Alssema. Wij trek ken als clubs op 't Schenge, waar onder ook de hockey- en rugbyver- eniging, samen op in deze kwes tie. We willen eerst met de wet houder in gesprek." Welleman geeft wel aan dat het voor SSV niet gemakkelijk zal zijn om nog meer dingen zelf te gaan doen. „De vrijwilligers liggen niet voor het oprapen. We zijn bij wij ze van spreken al blij als we ge noeg trainers kunnen vinden voor al onze teams." Dat de club het onderhoud door professionals laat uitvoeren, ligt volgens Welleman uit financieel oogpunt niet voor de hand. „We kunnen nu net rondkomen. En je kunt de contributie toch niet blij ven verhogen?" Alle bestuurders zeggen best met de gemeente te willen praten over aanpassingen. „Maar de per centages die Alssema noemt (van 90 naar 75 procent, red), dat gaat hem niet worden", stelt De Brui ne. „Ze pretenderen zo graag dat Goes een sportstad is. Dan kun nen ze dit echt niet maken." KRUININGEN Onkruid bestrij den zonder gif is nog wat experi menteren. Daarom bestempelt Reimerswaal ook 2017 als een proefjaar om te kijken welke ma nier van werken het beste is. Pas als dat helder is, gaat de gemeen te meerjarige contracten afslui ten. De gemeenteraad vindt dat de straten wel schoon en netjes moeten blijven, ondanks dat er geen gif meer mag worden gespo ten. Of dat uiteindelijk haalbaar is, moet nog blijken. De gifvrije periode is nu nog te kort om con clusies te trekken. makelaars zaterdag 29 oktober 2016 HOEDEKENSKERKE In een wolk van stoom vertrok een propvolle stoomtrein gisteravond uit Goes voor een griezelrit naar Hoede- kenskerke. Aan boord 170 passa giers van alle leeftijden. Velen van hen hadden zich speciaal voor deze gelegenheid gehuld in een schurkenoutfit. Heksen, mummies, weerwolven en hor rorclowns, alle slechteriken wa ren vertegenwoordigd op de Hal- loweenexpress. Medewerkers van de Stoomtrein Goes-Borse- le bezorgden de reizigers alles behalve een onbezorgde rit naar het eindstation. Spookachtige passagiers, lichten die uitvielen en enge geluiden... Alle ingre diënten voor een spannende treinreis waren aanwezig. Voor degenen die er niet genoeg van konden krijgen, wachtte in Hoe- dekenskerke een spooktuin. En ook de terugreis verliep niet zon der slag of stoot. De Hallo- weenexpress rijdt ook vanavond nog. Kaarten zijn niet meer te krijgen, want beide ritten waren ver van tevoren uitverkocht. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Sportclubs zijn bezorgd over onderhoud velden Rob Paardekam -Jan-Kees de Bruine, VV Kloetinge KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl Je woning verkopen doe je met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 137