WEDDEN DAT... B* Hier blijven we voor thuis Make America Sane Again Visueel spektakel Met Wedden dot ik het kan! hoopt SBS het ouderwetse met-natte- haartjes-op-de-bank-gevoel nieuw Leven in te blazen. Deze krant Legde Jeroen van der Boom, die het programma samen met Sylvie Meis presenteert, vijf weddenschappen voor. •►show „Ik maak er liever van: wedden dat we het zaterdagavondgevoel terugbrengen in de huiskamer. Zoals dat er vroeger was met Wed den dat...? met Jos Brink en San dra Reemer. We schrijven geen geschiedenis, maar we zorgen er wel voor datje een leuke avond hebt. Met stunts als iemand die salto's maakt over een rijdende auto tot een man die een cactus opeet. Mijn zoons van 13 en 9 kij ken veel van dit soort filmpjes op YouTube, maar daarvan vraag je je toch af of het niet nep is. Wij zet ten het grootser neer." „Dat was vooraf de allergrootste vraag. Ik ken haar nog vanuit Am sterdam. Met de Toppers traden we op bij overwinningen van Oranje en daar was zij als vrouw van Rafael van der Vaart ook bij. Haar naam viel toen we aan het bedenken waren hoe we een grootse entree konden maken. Deze combinatie - Sylvie en ik - verwachten mensen niet en is daarom spannend. Na een paar opnames denk ik: we zijn een mooi stel." „Hoe bedoel je? Dat ze altijd zo perfect overkomt? Nou, ze komt inderdaad wel los. Sylvie zegt zelf dat ze misschien minder aaibaar is dan ik ben. Ze is überprofessio- neel, maar je kunt onwijs met haar lachen, om de stomste din gen. Ze laat zich lekker meeslepen door de spanning of zo'n wedden schap wordt gehaald." „Absoluut. Als je mij de intro's laat horen van grote internatio nale of Nederlandstalige hits, dan weet ik binnen tien seconden welk liedje het is. Of wacht, zet het maar scherper, op vijf seconden. Bij Ik hou van Holland moest ik die vraag altijd overslaan, omdat het anders oneerlijk was. Waar ik die kennis vandaan heb? Voor ik doorbrak, heb ik jarenlang moe ten overleven in het bandjescir cuit. Vroeg ik aan het publiek wat ze wilden horen en moest ik dat direct spelen. Dan gaat het vlot met je kennis." „Dat zou ik niet weten. Tegen De TV Kantine en Ik hou van Holland valt niet op te boksen. Weet je trouwens waarom het pro gramma nu terugkomt? Eerdere stunts uit Wedden dat ik het kan! (de show werd ook uitgezonden in 2011 en 2012, red.) worden nog altijd heel goed bekeken op You Tube, bijvoorbeeld die waarin iemand behamaten moet raden. Ik denk dat we mensen een leuke avond zullen bezorgen, dat is onze opdracht." i» muziek r-M J* #AT «Sip wg magazine 43 Tekst: Marlies van Leeuwen Foto: Kippa m¥ Wedden dat ik het kan! 20.30 uur, SBS 180 Het is het weekend van het EK darts. Twee dagen Onehundred- andeighty live vanuit Hasselt. EK Darts, RTL 7, zaterdag 17.30 uur, zondag 18 uur. In het hol van de leeuw, een theater vol Trump-aanhangers in Ohio, voert Michael Moore zijn verkie zingsshow op. Make America Sane Again is niet bepaald reclame voor Donald Trump. Michael Moore in TrumpLand, zondag, 22.25 uur, NPO 3 Wedden dat we onder de indruk zullen zijn van de kandidaten? Wedden dat jij een klik hebt met Sylvie? Wedden dat we Sylvie van een an dere kant leren zien? Wedden dat je zelf ook iets bijzon ders kunt? Wedden dat het een succes wordt? Hopelijk zijn de buren vanavond niet thuis, want dit con cert van Muse uit 2013 komt het best over met een flink volume. Mag het niet te hard, niet getreurd: het optreden van de Britse band is ook visueel een spektakel, Muse Live at Rome Olympic Stadium, zaterdag, 21.55 uur, NPO 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 110