rded Schoon Dorstlust IJsmanschap Alles op een stokje 1 MELK 2 GLUTEI* 3 NOTEN /..-I"! "X Eigenaren: Stephan van Duuren (29), Tessa Monfrooy (26) en Boyd Zandwijken (28) Adres: Pretoriusstraat 1 Product: 150 soorten frisdrank Meest verkocht: Club-Mate, een cafeïnehoudende ijsthee Prijs: van €1,50 tot €3,00 1 MELK 2 GLUTEI* 3 NOTEN 4 PINDA 5 SOYA 6 LUPINE 7 SESAM Eigenaar: Martijn Doets (35) Adres: Van Spilbergenstraat 2 Product: twaalf smaken ijslolly's Meest verkocht: lemon cheesecake Prijs: €3,50 per stuk Medewerker Biyu met een van de favoriete smaken: framboos. Pindabaas De winkel van eigenaar Michiel Vos is drie dagen per week open. Een metershoge, knalrode ijslollie staat voor het raam van de eerste pop- siciebar in stadsdeel De Baarsjes. Martijn Doets werkte tot vorig jaar nog 'als kantoorklerk in de pensioenen en verzekeringen' en besloot ontslag te nemen. „Ik had ooit een boek gelezen over ijsmaken en raakte daardoor ge fascineerd. En ik wilde graag onderne men. Handgemaakt ijs is natuurlijk een mooi product, maar ik was op zoek naar een niche. Wij kennen hier de schepijscultuur, dus bedacht ik dit con cept: alle ijsjes op een stokje, gemaakt van natuurlijke ingrediënten. Ik heb lang gezocht naar de ideale maat; ik wil niet dat je het oververzadigde Mag- numgevoel krijgt." Van alle ijsjes is 30 procent sorbetijs, de rest is gemaakt op zuivelbasis volgens de traditionele Itali aanse bereiding. En je kunt kiezen tus sen een topping van chocola of hazelnoot. „Veel mensen komen terug voor een bepaalde smaak, zoals cham pagne-framboos. Om een beetje te experimenteren en in te spelen op het seizoen, heb ik altijd één Limited edition-smaak. En laatst heb ik in sa menwerking met een brouwerij bierijs gemaakt. Leuk hoor, ondernemen. Ik heb geen spijt van mijn carrièreswitch." Het in Berlijn zeer populaire Club-Mate stond aan de basis van Dorstlust, dat begon als leverancier voor groothandel en horeca. „Al die flesjes zijn zo mooi en leuk om te zien", zegt Tessa Mon frooy. „Die wil je kunnen pakken." Van daar de deze zomer geopende winkel in Amsterdam-Oost, waar de flesjes met vrolijke etiketten rij aan rij staan. Rabarberdrank van John Lemon, gin ger beer van Thomas Henry. „Het zijn allemaal kLeine, onafhankelijke mer ken, die we importeren uit Duitsland, Engeland, Polen en Australië. Zoveel mogelijk biologisch, zoveel mogelijk fairtrade. Voorop staat dat we ze alle maal ook zelf lekker vinden. Het zijn smaken voor volwassenen: van gember en rozemarijn worden kinderen niet blij, nee. We adviseren klanten ook over cocktails; achterin de zaak is een kleine slijterij. Zo kun je tijdens de Liquor Lectures leren hoe je de beste Bloody Mary maakt." 30 zaterdag 29 oktober 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 100