O CD ïm% Ook dit v, 14 ZEELAND Kerkhove strandt in halve finale Anand te sterk voor Leenhouts Mechelinck doet stap terug bij HVV Ex-profvoetballer wil als trainer 'terug naar Rogier Veenstra wil het koste wat het kost maken als voetbaltrainer. Bij Zeelandia Middelburg staat hij voor het eerst op eigen benen. Tennisster Lesley Kerkhove is er niet in ge slaagd de finale van het dubbeltoernooi in Poitiers (100.000 dollar) te bereiken. Giste ren bleek het duo Nao Hibino en Alicja Ro- solska in twee sets te sterk. De Zieikzeese maakte het die twee met haar dubbelpart- ner Lidziya Marozava uit Wit-Rusland in beide sets erg lastig, maar greep uiteindelijk overal naast. De eerste set eindigde na een tiebreak in 6-7, de tweede set was met 5-7 ook voor de tennisters uit Japan en Polen. In het enkel spel werd Kerkhove al in de derde voorron de van het Franse evenement uitgeschakeld. Ze kwam toen tekort tegen de Russin Nata lia Vikhlyantseva. De goede presterende schaker Koen Leen houts werd op het sterk bezette Corsica Masters Open gisteren pas in de achtste fina le door oud-wereldkampioen Viwanathan Anand een halt toegeroepen. De IJzendijkenaar eindigde op het toernooi in Bastia, op het Franse eiland Corsica, op een verdienstelijke twaalfde plaats. Daar door plaatste hij zich voor het knock-out toernooi, waaraan ook vier wereldtoppers deelnamen. Leenhouts werd in de achtste finale gekop peld aan Anand en was daarin kansloos. De Indiase schaakgrootmeester versloeg de Zeeuws-Vlaming in twee rapidpartijen - waarin de twee kemphanen beiden 15 minu ten bedenktijd per persoon hadden - twee keer. Tim Mechelinck stopt per direct met voet ballen bij het eerste elftal van HW'24. Dit maakte de ex-speler van Hoek deze week be kend aan de nieuwe trainer Pieter Ongena, die de op straat gezette Ralph Zegers deze maand opvolgde. De 29-jarige Mechelinck overwoog vorig sei zoen al een overstap naar Clinge, maar bleef de Hulsternaren ondanks de degradatie naar de derde klasse toch trouw. Een chroni sche rugblessure, zijn gezinssituatie en de perikelen bij de Hulsternaren speelden mee in het besluit van Mechelinck om een stap terug te doen. Zondag-derdeklasser HW'24 heeft na zeven competitiewedstrijden ze ven punten en bezet de elfde plaats. Oranje Schouten ogier Veenstra keek vorige week vrijdag om zich heen op het trainingsveld van Zeelandia Middelburg en wist dat het foute boel was. De ex-prof telde slechts tien koppen, juist op de dag dat hoofdcoach Mart van Bree amper drie maan den na zijn entree zijn vertrek al weer aankondigde. Het was voor de zondag-tweedeklasser zowel een dag om snel te vergeten als eentje om in de agenda te omcirke len. Het was namelijk niet alleen de dag van het adieu van Van Bree, maar tevens die van het doorschui ven van de 29-jarige Veenstra. „Ik wacht al drie jaar op deze kans, op de dag die nu is gekomen", bekent de inwoner van Middelburg, die als jonge trainer de titel 'kroon prins van het Zeeuwse trainersgil- de' best mag dragen. Dat Van Bree besloot te vertrek ken, noemt Veenstra - drie jaar lang assistent bij de hoofdmacht van Zeelandia Middelburg - spijtig maar begrijpelijk. Het contrast met diens voorganger Daan Eiken hout was groot en achteraf bezien te groot. „De selectie had vanwege de aan pak van Mart heimwee naar Daan, die toegankelijker is en die de spe lers al sinds de jeugd kennen om dat hij ook toen al hun trainer was. Of ik zelf ook heimwee had naar de jaren met Daan? Heimwee in de zin dat ik veel mocht doen van hem. Wij deden om de week de bespreking. Ik gaf trainingen, we keken wedstrijden terug, we waren samen ontzettend fanatiek. Op een gegeven moment wordt hij als trainer dan ook een vriend van je." Met Eikenhout vierde hij een kampioenschap in de tweede klas se en zakte hij afgelopen seizoen weer af naar diezelfde tweede klas se en onder Eikenhout voelde hij zich prettig als vliegende kiep. Zijn rol zal nu echter drastisch ver anderen. Het werd hem de afgelo pen weken al dikwijls gevraagd: is het niet raar om als assistent door te schuiven en ineens hoofdverant woordelijke te zijn? „Voor mij is het eigenlijk hele maal geen issue. Ik ben daar heel Ik wacht al drie jaar op deze kans, op de dag die nu is gekomen duidelijk in. Ik ben erg fanatiek en wil hier mijn carrière van maken. Ik ben zo gemotiveerd dat ik op ba sis van persoonlijke relaties met spelers dit niet ga laten mislukken. Ja, ik ging met jongens van mijn leeftijd uit de selectie voorheen de stad in. Dat kon in de rol die ik toen had, vond ik. Maar daar ben ik vorig jaar al mee gestopt." Veenstra is er namelijk alles aan gelegen om te slagen als trainer. De V - -- - v - jeKg- ex-speler van Excelsior, Haarlem, NAC Breda, Hoek en Kloetinge is trainer bij JVOZ, al in het bezit van een TC Il-diploma, volgt de cursus UEFA A Elite Youth en loopt stage bij Sparta Rotterdam. Hij had het Zeeuws elftal en Jong Zeeland al eens onder zijn hoede en is dus sinds deze week officieel hoofd coach van Zeelandia Middelburg. „Het is ontzettend druk, maar dit is wat ik wil." Wat hij aanvan kelijk wilde, was een mooie loop baan in het prof voetbal. Door een hernia in zijn onderrug moest hij dat uit zijn hoofd zetten. Bij de operatie aan dat licha melijke mankement werd een ze nuw geraakt en daardoor raakte hij de controle over zijn onderstel kwijt. „Dan valt heel je leven in het water. Mijn droom van een profbe- staan was voorbij. Toen ik met het trainerschap begon, besefte ik: ze hebben het voetbal van me afge pakt, maar ik zal er alles aan doen om alsnog in het profvoetbal te recht te komen." De weg daar naartoe begint bij Zeelandia, waar hij hoger mikt dan de huidige achtste plaats in de tweede klasse E. Spreken over een nieuw kampioenschap vindt hij nu nog niet reëel, maar hij kan zich wel vinden in de doelstelling van de club om op termijn een stabiele eersteklasser te worden. Opbouwtrainer „Maar de supporters willen ge woon dat we zondag van Madese Boys winnen", begijpt Veenstra. „Ik ben denk ik wel een opbouw trainer. Ik moet ervoor zorgen dat de groep naar mij gaat luisteren en ze blijven komen naar trainingen. Ik heb het nog nooit meegemaakt De jonge rijders in de klasse 65/85 cc nemen de twee uren voor hun rekening, terwijl de wat grotere/oudere mannen en vrou- vrijdag 28 oktober 2016 TENNIS VOETBAL -II Rick van Dronge- len uit Axel zit in de voorselectie van het Neder lands elftal on der 19 jaar. Die selectie speelt van 9 tot en met 14 november een toernooi in Georgië, waar Oranje naast het gastland ook Frankrijk en Spanje treft. Bij de laatste duels was de verdedi ger anvoerder. ïl Henk Schouten is genomineerd voor de prijs Voetbalpersoon lijkheid van het Jaar. De verkie zing is een initia tief van RegioRij- mondVoetbal.nl en de voormali ge hoofdcoach van Duiveland en ex-assistent van SSV'65 ver diende zijn nomi natie als trainer van Den Bom mel. De 71-jarige oefenmeester heeft in de strijd om de titel on der meer concur rentie van Feye- noord-trainer en bekerwinnaar Giovanni van Bronckhorst en Alex Pastoor, die Sparta Rot terdam vorig sei zoen de titel in de Jupiler Lea gue bezorgde. ■c o a <0 Sky is the limit Mitchell Minnaard Middelburg Rogier Veenstra 1 1 PW V ------ ------ -jlf;nC.' i V C T.'tf V'- fry Bij de vorige editie van het motorcrossevenement in Axel was de spanning tot de finish om te snijden, archieffoto ronald den dekker Als de meer-uren-motorcross die zondag op het circuit aan de Lageweg in Axel evenveel spek takel en spanning oplevert als de editie 2015, dan zit iedereen goed. Alleen de start is al een sensatie op zich, met de zoge naamde Le Mans-start waarbij de rijders die de openingsronde voor hun rekening nemen al ren nend naar hun machine gaan en die dan pas mogen starten. Herman Heuvink Axel SCHAKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92