MIJN 'w w 12 MIJN U EN UW REGENBUI MIJN OPROEP De volksdansgroep Amercitia bestaat bijna 37 jaar en wil graag doorgaan. Maar zonder nieuwe leden wordt dit moei lijk. Amercitia is een gezelli ge, energieke groep vijftig plussers van over heel Schou- wen-Duiveland die elke dins dagavond danst in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haam- stede. Het dansrepertoire is in ternationaal. Dat betekent ie dere week dansen met mu ziek van over de hele wereld. Dit seizoen is er een speciaal aanbod voor wie eens wilt uit proberen wat volksdansen is. Elke eerste dinsdagavond van de maand kunt u vrijblijvend komen én meedoen. Heeft u interesse? Dan ziet ziet Amer citia u graag komen. Heeft u vragen? Mail Joke Backer en u krijgt antwoord. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 november is er de Goede Doe len Markt 2016. Er is nog plaats voor twee Goede Doe len. Wilt u een standplaats, neem dan contact op. Elk jaar wordt in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen een Scratch-uitvoering van het muziekwerk Messiah van Georg Friedrich Handel ge houden. De voorbereidingen zijn begonnen om in 2017 weer een Scratch Messiah te houden. Deze achttiende Scratchdag is op zaterdag 11 maart 2017. De repetitiedag en de uitvoering van de Mes siah 's avonds staan net als voorgaande jaren onder lei ding van dirigent Jules van Hessen. Belangstellende zangers en zangeressen kunnen zich aan melden voor deze Scratch Messiah. Het koor bestaat uit sopranen, alten, tenoren en bassen. U hoeft geen volleer de zangstem te hebben om mee te zingen. Enthousiasme is belangrijk en vooraf de ei gen zangpartij thuis oefenen helpt mee om er met elkaar een prachtige uitvoering van te maken. Er is voor elke stem soort een oefen-cd beschik baar. In 2or6 bestond het gro te vierstemmige koor uit ruim 225 zangers en zangeres sen. De solopartijen worden door professionals gezongen. Koor en solisten worden bege leid door het Scratch-orkest. BRIEVEN Nu zaterdag 29 oktober bij Un cle Beach de bevrijding van Vlissingen wordt herdacht, mis ik enig voornemen om einde lijk eens een herdenking te or ganiseren bij het Koopvaardij monument op de Boulevard. Het monument is verplaatst naar een prominente plek, nu nog duidelijk maken wat het ei genlijk is en de vele omgeko men koopvaardijmensen met een kranslegging herdenken. Een schrijven naar de gemeente en gesprekken met organisato ren heeft tot op heden geen re sultaat opgeleverd, anders dan het bekende kluitje in het riet. Waarom niet gelijk met de Un cle Beach-herdenking, een eer betoon aan de koopvaardijmen sen organiseren? Vlissingen be weert een maritieme stad te zijn en moet zich schamen de koopvaardij zo links te laten lig gen, daar waar Uncle Beach wel de aandacht van de gemeente heeft. Het baart me zorgen dat de schuld van het toenemende aan tal obesen wordt gelegd bij de tekenfiguren die op productver pakkingen staan (krant, 11 okto ber). Volgens consumentenorga nisatie Foodwatch worden deze gebruikt om ongezonde waren aan te prijzen. Niet de anima tiestudio, maar juist het pro duct zeifis de oorzaak van dit probleem. 'Verhoog belasting op onge zond voedsel' is wat Foodwatch roept. Dit lijkt me echter geen goed idee. In Amerika, het land van de fastfoodcultuur, was de penny-an-ounce tax ook geen succes. Daarnaast is de grens tussen gezond en ongezond voedsel moeilijk te bepalen. Als we juist de gezondere pro ducten goedkoper maken, neemt niet alleen het aantal obesen af, maar helpen we ook relatief arme gezinnen een ver antwoorde keuze te maken. Het probleem ligt dus niet bij deze 'kinderhelden', maar bij het bagatelliseren van het mini male prijsverschil tussen pro ducten. De Koninklijke familie had in januari 2025 een geschat vermo gen van 900 miljoen euro. De achterstallige vermogensbelas ting bedraagt op dit moment zo'n 7 miljoen (zonder boete). Onze koning heeft aan premier Rutte meegedeeld dat hij niets gemerkt heeft van het niet af dragen van deze belasting. Het is dan op dit moment ook min der dan r procent van het ver mogen en ik ben zelf ook wel eens een dubbeltje kwijt wat ik niet merk. Maar als hij het dan toch niet merkt dan kan hij het ook wel missen lijkt mij. Ik ben voor het Koningshuis, maar een koning die op deze manier onder zijn toch al mini male belastingplichten uit pro beert te komen heeft minach ting voor zijn volk. Het zou hem si(e)re(n) als hij dit aan een goed doel zou schen ken. Ik neem aan dat hij wel weet wat dat is. Ook de oude ren in de verzorgingshuizen kunnen nog wel een donatie ge bruiken denk ik. Met interesse gelezen hoe Evert van Wijk de Belg beschrijft zo als hij die in zijn dertigjarige kring in België heeft meege maakt. Als Rijksloods heb ik achtentwintig jaren op en af op Antwerpen gevaren en kende veel Belgische collega's, Antwer penaren, Gentenaren, Oostende- naren en Walen om er wat te noemen. Wat ik wel vaak heb gehoord is dat Ollanders een dikke nek hadden! Volgens een Vlaming was de 'Onbekende Soldaat' bekend: het was een Vlaming want als het een Waal was geweest dan was het de 'Onbekende Officier'! Een uitdrukking die ik heb over genomen is 'Tup-Tup' (Trek uw Plan) als afscheid of Nieuwjaars wens. In het vermaarde café De Engel op de Suikerrui was vaak een bont sociaal gezelschap aan wezig en leerde je hoe het volks klokje tikt. Een Belg vraagt je zelden thuis, maar meestal op café of restaurant. Met veel ple zier denk ik aan die periode te rug. De huidige fiscale regeling werkt goed. Ons erfgoed vaart er wel bij. Versobering van het systeem, in samenhang met het ingewik keld maken, leidt tot achteruit- vrijdag 28 oktober 2016 Mijn PZC is een rubriek gemaakt voor en door lezers. Wilt u iets delen met lezers van de PZC, stuur dan een mail naar mijnpzc@pzc.nl. Foto's, recepten, oproepjes, alles wat u kwijt wilt aan andere lezers kunt u sturen. Wilt u een foto plaatsen in de rubriek U en UW? Stuur dan de kiekjes van UW HERFSTVAKANTIE in. Mail uw fo to's naar mijnpzc@pzc.nl of plaats ze op www.pzc.nl/mijnpzc. Graag met naam, woonplaats en een korte toe lichting. N*r Vt, De dochters van Jolande uit Oost-Souburg zetten hun fiets nooit binnen, dat levert wel eens erger nis op, maar... soms ook mooie plaatjes, foto jolande hendriks Mijn volksdansgroep Info: Eerste dinsdag van de maand (gratis toegang): van 19.30-21.30 uur in Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. E-mail: jolima50@zeelandnet.nl Tel: Camilla 0628451963, Rietje 0111-652640 of Ans, 0111- 653187. Mijn goede doelen Info: E. v.d. Hoek via e-mail adres: v.d.hoek@filternet.nl Mijn Scratch Messiah Info: Aanmelden voor de Scratch Messiah 2017 kan via de www.scratchzeeland.nlOp deze website vindt u een in schrijfformulier en informatie bij aanmelding. Inschrijven kan tot 20 november 2016. U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Koopvaardijmonument P.L. Brounts, Kenau Hasselaarstraat 153 Vlissingen Obesitas Sophie de Bat, Sichuytdam 1 Rilland Koning H. Eggermont, Aartjeskreek 4 Goes Valse Vrienden M.F. van Eekhout, Oranjedijk 56 Vlissingen Aftrekbaarheid Monumenten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90