MJDDLETOWN KIEST 12 NI Staatssecretaris Dijksma kan verder met plan voor ProRail Ach, deed Bernie Sanders nog maar mee. Nancy Munoz, dochter van Latijns-Amerikaanse immigranten, maakt zich zorgen om de retoriek van Donald Trump.En Hillary Clinton? „Die zegt alles om maar gekozen te worden." In de Tweede Kamer bestaan geen bezwaren tegen het plan van het kabinet om de zelfstan digheid van ProRail te beper ken. Alleen het CDA keert zich tegen de ingeslagen weg. Staats secretaris Sharon Dijksma (In frastructuur) kondigde eerder deze maand aan de spoorbeheer- der te willen omvormen tot een zogeheten zelfstandig bestuurs orgaan (zbo). Het komt daar mee onder de hoede van haar ministerie. Zij wil zo meer grip krijgen op ProRail. In de spoor- sector zijn veel bezwaren tegen het plan van Dijksma. Ook reizi gersorganisaties reageerden ne gatief. Werkgeversorganisatie VNO-NCW waarschuwde giste ren nog in een brief aan de staatssecretaris dat haar plan ne gatieve gevolgen kan hebben voor investeringen in het spoor. Een aantal partijen, zoals de PW, SP en Groenlinks steu nen het beleid, maar zien het liefst dat ProRail en NS worden samengebracht onder een moe dermaatschappij, een holding. Dat is volgens Dijksma niet mo gelijk. Luchtmonsters bij Merwedebrug Turken gaan door in Syrië Dode door Pokémon Man woont met lijk arlos en Tita Mu noz moeten wer ken tot ze niet meer kunnen. Car- 1 los als bagage-me dewerker op de luchthaven van Los Angeles, Tita als huishoudster in de heuvels van Hollywood. Hun dochter Nancy (28) maakt zich zor gen. Ze gaan nooit genoeg verdie nen om geld voor een pensioen op zij te zetten. Pa werkt al gauw 70 uur per week, hoe lang houdt hij dat vol? En wie gaat voor ze zorgen als ze oud zijn? Veel familie hebben ze niet om zich heen. Haar vader kwam in de ja ren 80 uit door oorlog verscheurd El Salvador, haar moeder in diezelfde periode uit Guatemala, ook op de vlucht voor geweld. Nancy's zus woont een paar honderd mijl van hen vandaan in Arizona; zelf woont ze helemaal in Indiana, waar ze al moeite genoeg heeft om de rekenin gen en de luiers voor haar 2-jarige dochter Everleigh te betalen. Ze krijgt geen voedselbonnen en goed kope zorgverzekering meer, nu ze een nieuwe baan als secretaresse op een advocatenkantoor heeft. Het is pittig, zo zonder hulp. Met haar man Bart woont ze in een be scheiden stacaravan. Elke dag rijdt Latino's zijn net zo Amerikaans als ieder ander. Maar er wordt over hen gepraat alsof ze onder mensen zijn ze twee uur heen en twee uur terug naar het kantoor van een vreemdelin genadvocaat in Indianapolis. Maar ze klaagt niet: Nancy weet dat het leven nog zwaarder is zonder de juiste papieren, een bestaan dat 11 mil joen mensen leiden in de VS. Ze komt hen tegen op haar werk, en hielp eer der om lokale sheriffs zover te krijgen dat ze zulke mensen niet arresteren voor rijden zonder rijbewijs, iets wat tot deportatie kan leiden. Sommige sheriffs zijn welwillend of hebben een vol cellenblok en zeggen toe. Geur Dat is een hele opluchting, want rij den moet wel in het uitgestrekte India na om te kunnen werken. In de bouw, of op de enorme varkensboerderijen in de omgeving van Muncie. „Ik hoor steeds maar dat immigranten de ba nen van Amerikanen inpikken. Nou, niet hoor." Nancy Munoz trekt haar neus op. „Ik zou voor geen goud tus sen de varkens gaan werken. De geur neem je uh, mee in je sociale leven, zeg maar." Dat Donald Trump juist de mensen die dat soort klussen opknappen tot een van de grootste problemen van de VS heeft bestempeld, vindt ze buiten gewoon oneerlijk. Er glijdt een traan over haar wang als ze het heeft over de dag dat Trump zijn kandidatuur OUDSTE vrijdag 28 oktober 2016 DEN HAAG De 60-jarige Puan is recordhoudster als de oudste orang-oetan ter wereld. De bejaarde 'dame', die al sinds 1968 in de dieren tuin van Perth woont, mag zich moeder, grootmoeder en zelfs overgrootmoeder noemen, foto reuters GORINCHEM Monsters van de lucht onder de Merwedebrug moeten duidelijk heid geven waardoor vijf mensen dinsdag onwel zijn geworden tij dens de bouw van een steiger on der de brug. De steigerbouwers voelden zich niet goed en klaag den over pijn in de keel en een verdoofd gevoel in de tong. De resultaten van het laborato rium gaan eerst naar de aanne mer. Die kan dan mogelijke maat regelen formuleren. Dit voorstel gaat dan naar de Inspectie SZW en die beslist uiteindelijk of en hoe het werk hervat kan worden. Het Openbaar Ministerie wil 2,5 miljoen euro hebben van vier Rotterdamse criminelen die in 2013 zijn veroordeeld voor grootschalige drugshan del. ANKARA Turkije breidt zijn mili taire operatie in het noorden van Syrië uit door de troepen te la ten opstomen naar de plaatsen Manbij en Raqqa. Manbij is op dit moment in han den van door Koer den geleide strijd krachten en Raqqa is een bolwerk van Isla mitische Staat. Presi dent Erdogan zei dat hij de Amerikaanse president Obama op de hoogte heeft ge steld van de komen de operaties. TOKIO Een vrachtwa genchauffeur die niet oplette omdat hij ach ter het stuur Poké mon Go (foto) zat te spelen, heeft in Ja pan een negenjarige jongen overreden die de weg over wilde steken. Het kind over leefde dat niet. GRAZ Een 39-jarige Oos tenrijker heeft ruim zes weken met het lijk van zijn vriendin in zijn huis geleefd. De man had zijn 44-jari- ge vriendin tijdens een door drugs bene velde ruzie ver moord. Hij had het lijk vervolgens in paniek in folie verpakt en in de badkamer ver stopt. De zaak kwam aan het rollen omdat de dochter van de vrouw haar moeder al langere tijd niet meer kon bereiken. Correspondent Karlijn van Houwelingen reist door Muncie, Indiana. Onl/ uial MirlrllatAuin nonnamrl rla ct^rl nalrjt alc natïnnala Correspondent Karlijn van Houwelingen reist door Muncie, Indiana. Ook wel Middletown genoemd - de stad geldt als nationale thermometer. Wat leeft in Middletown, leeft tijdens de verkiezingen. Hier wordt altijd de uiteindelijke winaar gekozen. VANDAAG: Nancy Munoz (28), bezorgde immigrantendochter Madre mia, geen Trump!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8