Afschieten herten mag weer TOLVRIJE ZATERDAG ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Wegen in Vogelwaarde aangepakt VOGELWAARDE DORP KRIJGT ZIJN ZIN DUS... DAGJE GOES Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl De Faunabeheereenheid Zeeland mag vanaf dinsdag weer damher ten afschieten in natuurgebieden de Kop van Schouwen en de Man teling van Walcheren, bleek giste ren bij de Raad van State in Den Haag. Het gaat om tachtig hindes en kalveren in de Manteling en zo'n 190 in de Kop. Zowel de Faunabe heereenheid als de provincie Zee land vroeg aan de Raad van State om schorsing van een uitspraak van de rechtbank Zeeland. Die verklaarde in juli het beroep van Stichting Faunabescherming te gen de hertenjacht gegrond. De provincie wil de damherten bejagen, omdat ze voor overlast in de dorpen zorgen en omdat het beter zou zijn voor het wel zijn van de dieren. Er zijn er te veel. De Raad van State deed daar gisteren nog geen uitspraak over, maar stelde wel dat de rechtbank in Middelburg de jachtontheffing officieel niet heeft geschorst. „U kunt dus gewoon gaan schieten", aldus Staatsraad Dick Slump. De Raad van State komt in de cember terug op de zaak om daar na een definitieve uitspraak te doen. Die zal bepalend zijn of de Faunabeheereenheid kan blijven doorschieten tot het einde van het jachtseizoen, 1 maart 2017. na is er maar wat blij mee. „Zoals je ziet, hier wordt heel vaak te hard ge reden." Schuin tegenover haar voor deur ligt een snelheidsremmer, die haar eerder overlast dan voordeel op levert. „Als ik boven ben, word ik ge woon vergast door uitlaatgassen van stilstaande auto's. Wat dat be treft woon ik op een slecht punt, zo op de kruising met de Bossestraat." Ze woont tegenover de bushalte. „Maar soms staat er zo'n file voor de deur, dat mijn kind niet kan over steken en zo de bus mist." Ook Roel Gelderland is blij dat er 'eindelijk' werk wordt gemaakt van de wegen in Vogelwaarde. Hij woont in de Bossestraat, waar ook Rapenburg, de Bosse straat en de School straat krijgen vol gend jaar een make over. De belangrijk ste maatregel in Ra penburg is de vervan ging van de verkeers remmers door dubbe le wegversmallingen. De snelheid gaat in de bebouwde kom van 50 naar 30 kilo meter per uur. Aan het begin en het ein de van de straat ko men verkeersheu vels, met een fiets- oversteek. Het kruis punt met de Bosse straat wordt zo inge richt dat verkeer uit de richting van Kloosterzande voor rang moét verlenen. De verkeersremmers bij de kapsalon en de bushalte op de hoek, verdwijnen. Op de plek van de bushalte komt een groene ruimte. Alle straten die uitko men op de Bosse straat worden dertig- kilometerstraten. De bushalte wordt er be ter toegankelijk en er komt een fietsstal- ling. De kruising van de Schoolstraat en Dorpspad wordt een attentievlak. Bewo ners kunnen zich donderdag 3 novem ber laten informeren, vanaf 18.30 uur in het Dorpscentrum. Soms zó'n file dat mijn kind niet kan oversteken en de bus mist vaak te hard gereden wordt. „Met na me door bewoners. Ik denk dat ik er zelf ook wel eens zestig rijd", klinkt hij goudeerlijk. De Bossestraat blijft na de herinrichting een vijftigkilo- meterstraat. Gelderland: „Dertig ki lometer is ook wel erg traag." Edger Erkel is voorzitter van de dorpsraad in Vogelwaarde. Hij is net als zijn medebewoners verheugd met de herinrichting van de straten. Vogelwaarde heeft er lang op ge wacht. Erkel kent uiteraard de klach ten van omwonenden op Rapen burg. „Vooral 's avonds en 's nachts wordt er hard gereden, omdat het dan minder druk is. Ook is er la waai, stank, gedreun en getril door vrachtwagens en landbouwver- keer." Het is volgens Erkel overigens in de Bossestraat en Schoolstraat ook geregeld ambras met hardrijders. „Hopelijk lukt het met de aanpassin gen de chauffeurs te verleiden rusti ger te rijden. Uiteindelijk zijn het de weggebruikers zelf die het verschil moeten maken. Het verschil in tijd winst voor een hardrijder kan niet heel groot zijn. Het verschil in bele ving voor de aanwonenden is enorm." Rapenburg, de verkeersader van Vogelwaarde, lijkt een walhalla voor hardrijders. Dat moet na de herinrichting volgend jaar verleden tijd zijn. Aanwonenden zijn er blij mee. Donderdagmiddag, half drie. Het is druk op Ra penburg in Vogelwaar de. Auto's rijden af en aan in de richtingen van Hengstdijk en de N290. Auto mobilisten moeten meer dan eens op de rem trappen als een collega weggebruiker hen tegemoet komt rijden. Want wie heeft hier nu voor rang? En als er al geen snelheid ge minderd wordt vanwege de ondui delijke voorrangsregels, dan wel om dat een tegemoetkomende auto (te) hard rijdt. Dat die wagen dan langs een snelheidsremmer scheert, lijkt eerder regel dan uitzondering. Er zijn op z'n zachtst gezegd over zichtelijkere wegen dan Rapenburg. Regina van Rattingen weet er alles van. Ze woont op de kruising van Rapenburg en de Bossestraat. Sa men met de Schoolstraat - de toe gangsweg tot het dorp uit de rich ting van Zaamslagveer - worden de wegen volgend jaar aangepakt. Regi- N290 vrijdag 28 oktober 2016 Rapenburg Rapenburg: lawaai, stank en getril Adri Klinkenberg Den Haag Regina van Rattingen probeert over te steken op Rapenburg. De snelheids remmer verdwijnt volgend jaar. fotocamileschelstraete Regina van Rattingen Bob Maes Straten waaraan wordt gewerkt Schoolstraat ^Zaamslagveer maps4news.eom/@Andes GOES, WINKELHART VAN ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89