Topman woningcorporatie hoort zeven maanden eisen voor fraude Vraagtekens Amsterdam bij 'ganzenbordsubsidie' NIEUWS 7 Populaire maaltijdverzorger moest sluiten na overlijden echtgenote Ondernemer Jeroen Verhoeven mist de steun van zijn plots overleden vrouw Malou, die mede-oprichter van BZZY, de trendy Nederlandse maaltijdverzorger. lk ga nu heel goed zorgen voor ons kindje, maar deze zaak is ook ons kindje De bedragen liepen snel op. ik had wel door dat het geen zuivere koffie was In zijn zaak aan de Tweede Walstraat in Nijmegen vecht Jeroen Verhoeven tegen de tranen. Hij houdt zijn doch tertje Bo in de armen. Aan het begin van de zomer lachte het leven Jeroen en Malou nog toe. Twee drukke jonge Nijmeegse onder nemers waren het, een jong stel met een kindje op komst. Hun kind kwam gezond ter wereld, maar in de nasleep van die geboorte ontdekten doktoren dat haar moeder met ver uitgezaaide kanker kampte. In augus tus kwam Malou te overlijden. Ze was 31 jaar oud. Hij heeft geprobeerd om de afgelo pen maanden de zaken in Arnhem en Nijmegen draaiende te houden, leiding te geven aan de scholieren en studenten die de maaltijden klaar moeten maken voor de klanten. „Ik kon het niet langer. Ik sta met mijn rug tegen de muur." Liefhebbers van BZZY reageren ontzet op de sluiting en de intens trieste aanleiding. Verhoeven noemt hun reacties 'hartverwarmend' en kijkt om zich heen naar de stilstaan de scooters in de zaak en het verla ten kookeiland. „Ik ga nu heel goed zorgen voor ons kindje, maar deze zaak is ook ons kindje. Het zou eeu wig zonde zijn als dit verloren gaat." De twee jonge ondernemers open den in 2008 hun eerste winkel in Nij megen. Hun Healthy Fastmeals, be stemd voor mensen die te druk zijn om te koken, bleek een schot in de roos. De maaltijden kregen namen als Andijvie Boost, Bloemkool Blend en Rucola Breeze. Zes menu's, wisse lend per seizoen, gebaseerd op de schijf van vijf. De zaak bleek zo succesvol dat BZ- ZY vorig jaar oktober een tweede ves tiging opende op het nieuwe station Arnhem Centraal naast bioscoop Pa- thé. „Ik merk dat veel mensen ontzet tend balen van de sluiting. Het is een goed product. Ik ben nu op zoek naar mensen die kansen zien, ie mand die in de winkels mee kan draaien, ons concept kan overnemen of mee kan helpen om een andere oplossing te zoeken." Die oproep weerklinkt ook op Face- book. 'We willen alle BZZY klanten bedanken voor de fijne tijd, de tallo ze complimenten en het goede con tact. Met liefde hebben we de regio weer een beetje gezonder en bewus ter gemaakt. Steun is altijd welkom, wellicht ben je zelfs een fan met een brandend BZZY hart en een grenze loze ambitie. We staan ervoor open.' AMSTERDAM In de Amsterdam se gemeenteraad heeft de zoge naamde 'ganzenbordsubsidie tot commotie geleid. Sinds deze maand kunnen be zitters van een stadspas, een kor tingspas voor 65-plussers en mi nima, subsidie aanvragen voor kleine initiatieven zoals spelle tjesmarathons en huiskamercon certen. Het geld is bedoeld om een ruimte of materiaal te huren en eten en drinken aan te schaf- fen.De Amsterdamse VVD en GroenLinks twijfelen of de ge meente hieraan geld moet beste den, wat bedoeld is om de ar moede te bestrijden. WD-raads- lid Marianne Poot: „Een ganzen bordsubsidie waarmee mensen op kosten van de gemeente spel letjes kunnen doen, vindt de VVD geen goede besteding van geld. Geld van de Amsterdamse belastingbetaler moet mensen van een minimuminkomen af helpen en activerend worden in gezet." De partijen willen van het college van b en w weten hoeveel geld er beschikbaar Dit is geen goede besteding van geld van de belastingbetaler wordt gesteld voor het subsidië ren van evenementen van pas houders. Ook vragen ze zich af hoe een huiskamerconcert bij kan dragen aan de bestrijding van armoedebestrijding. Het begon met een enveloppe die hij kreeg toegestopt van zijn finan cieel adviseur, in 2004. 'Voor de prettige samenwerking', kreeg hij te horen, vlak voordat hij in zijn auto stapte. Arjan H., woonachtig in Soest, was kasbeheerder van corporatie PWS, de voorganger van het huidige Havensteder. In 2004 was H. voor de corpora tie op zoek naar een lening tegen gunstige voorwaarden. Hij deed zaken met adviseur Remco P., van het inmiddels beruchte adviesbu reau Fifa Finance. De enveloppe bevatte 3.000 euro. „Ik was totaal verrast, maar accepteerde het wel", vertelde hij in de Rotterdam se rechtbank. „Ik probeerde het voor mezelf goed te praten. Ik be nadeelde Havensteder niet, vond ik. De bedragen liepen snel op. Ja, ik had wel door dat het geen zuive re koffie was." Toch meldde hij niets; niet aan zijn vrouw, niet aan zijn werkgever. De envelop pen werden snel vervangen door girale betalingen. H. maakte valse facturen op naam van het bedrijf van zijn broer. Volgens het OM is het regelrechte omkoping en heeft H. ruim 166.000 euro ontvangen. Het bedrog kwam uit tijdens de parlementaire enquête naar wo ningcorporaties in 2014. Een bij vangst van de Vestia-affaire. Daar was Fifa Finance ook bij betrok ken. Financieel adviseur Remco P. uit Almere kreeg dezelfde eis 7 maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. vrijdag 28 oktober 2016 De jonge weduwnaar Jeroen Verhoeven met dochter Bo. FOTO BERT BEELEN 'Eeuwig zonde als BZZY stopt Harry van der Ploeg Nijmegen/Arnhem —Jeroen Verhoeven Marianne Poot, VVD-raadslid Het aannemen van steekpennin gen ging als vanzelf, betoogde de voormalige financiële top man van corporatie Havenste den De officier van justitie eiste gisteren tegen Arjan H. (55) ze ven maanden cel wegens omko ping en valsheid in geschrifte. Antti Liukku Rotterdam —Arjan H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79