Salaris Geklaag over toelage Amalia 'populistisch' 17 Dansers. 8 Spotlights. 1 Droom! 6 NI NYNKE DE JONG Bestel uw tickets op pzc.nl/chorusline Column Vrouwen verdienen nog al tijd minder dan mannen. Dat werd woensdag maar weer duidelijk door een onder zoek van het World Economie Fo rum. Nederland staat er weer lek ker op: op de Global Gender Gap Index waren we zelfs een paar plekken gezakt. Bij die index kijkt men ook naar toegang tot onderwijs en politieke participa tie, maar wat in de nieuwsberich ten vooral bleef hangen was één percentage: vrouwen die hetzelf de werk doen als mannen verdie nen in Nederland gemid deld 32 procent minder dan hun mannelijke collegae. Welke zuid vruchten er tussen je benen hangen, maakt dus duidelijk verschil op de salarisstrook. Voordat jullie allemaal met brandende fak kels achter het patriar chaat aan hollen, of theatraal met de ogen rollen omdat de vrouw tjes weer eens iets te mek keren hebben: beide heeft niet zoveel zin. We kunnen beter kijken hoe we dit gaan oplossen. Want er zijn een paar redenen voor dit verschil. Zo schijnen vrouwen slechtere onderhande laars te zijn. Ik moet zeggen dat ik zelf een stuk beter in onder handelen ben geworden sinds ik doe wat ik van een mannelijke freelancer heb geleerd: zeg bij elk vergoedingsvoorstel standaard 'ik dacht zelf aan het dubbele'. En dan maar kijken wat er gebeurt. Daarnaast loopt het verschil tus sen mannen en vrouwen vooral op wanneer er kinderen ko men. Wil je dat rechttrekken, dan moet er echt iets gedaan worden aan vaderschapsver lof en kinderopvang. Maar er is één oplossing die het makkelijkst te realiseren is. Echt. Let als finan ciële administra tie gewoon goed op de salarisstro ken. Zie je dat een vrouw minder verdient dan haar mannelijke evenknie, ook al werken ze er even lang en even hard? Recht trekken. Zo simpel is het. kwam erachter dat ze duizend eu ro per maand minder verdiende dan haar mannelijke collega's, die exact hetzelfde werk deden en even lang in dienst waren. Toen ze dat aankaartte en een salaris verhoging eiste, kwam er geen mea culpa, maar een maanden lang getouwtrek om de centen. Gezeik dat de lol in het werk be hoorlijk drukte. Als bedrijf zou je je verantwoordelijkheid moeten nemen om deze ongelijkheid recht te trekken. Want het is leu ker samenwerken met een tevre den vrouw. Welke zuidvruchten er tussen je benen hangen, maakt dus het verschil op de salarisstrook De minister-president was er gis teren in het debat over de begro ting van de koning helder over: de 12-jarige kroonprinses Amalia krijgt over ruim vijf jaar totaal te recht 1,5 miljoen op jaarbasis. En met dat voornemen heeft de hele Tweede Kamer in 2008 ingestemd. Van het geld is ruim 2,5 ton be lastingvrij voor de prinses per soonlijk, maar ruim 1,2 miljoen krijgt een logische bestemming: ondersteuning van het toekomstig staatshoofd. Te denken valt aan een privésecretaris, beveiligers en een vergoeding voor representatie kosten (zoals kleding). D66-leider Alexander Pechtold vat de uitkering nogal anders op. „Dus prinses Amalia krijgt straks 1,5 miljoen euro, waarvan 2,5 ton belastingvrij zakgeld!" Die opmer king kwam Pechtold op een repri mande te staan van de premier. Rutte noemde de term 'zakgeld' populistisch en benadrukte dat de kroonprinses moet worden voor bereid op een zeer belangrijke taak: het toekomstig koningschap. Ook SP'er Ronald van Raak en zijn partij werden weggezet als po pulisten. Rutte: „We volgen ge woon de afgesproken en door u allen goedgekeurde systematiek. Anders kunnen we niet werken." Een ander heikel punt is de vraag of de koning nou via een be lastingdeal gecompenseerd wordt voor de vermogenstaks die ook hij moet betalen. De leden van het Koninklijk Huis zijn momenteel alleen vrijgesteld van inkomens-, Dus prinses Amalia krijgt 1,5 miljoen euro, waarvan 2,5 ton zakgeld maar niet van vermogensbelas ting. Overigens willen PvdA, SP en D66 daar verandering in breng en. Premier Rutte ontkende giste ren andermaal glashard dat er een deal bestaat. Begin jaren 70 is door te schuiven met posten wél gere geld dat de Oranjes niet op hun vermogen zouden 'interen'. DommelGraaf Cornelissen Entertainment presenteert: Tickets vanaf 31,60 KORTING vrijdag 28 oktober 2016 @Nynke Een vriendin die bij een groot Nederlands bedrijf werkt, De uitkering van 1,5 miljoen euro die prinses Amalia krijgt vanaf haar 18de is geen overbodige luxe, vindt premier Rutte. Edwin van der Aa Den Haag —Alexander Pechtold, D66 t Volg zeventien jonge toptalenten en hun strijd om een podiumplek. Kijk en luister mee bij hun audities en ontdek de persoonlijke verhalen. Dansen op topniveau en vele wereldhits in een met prijzen overladen succesmusical! Zinderende choreografieën, indringende verhalen en wereldberoemde songs! De Broadway productie werd genomineerd voor 12 Tony Awards en won er uiteindelijk 9. Een van de Langstlopende Broadwayproducties ter wereld - A Chorus Line is een ware musicalklassieker! Met onder andere Edwin Jonker en Bettina Holwerda. November 2016 t/m april 2017 Diverse locaties n *Prijzen zijn excl. servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78