Meestoof mikt op Europese subsidie Hondenpoep ontsiert vernieuwd Clara's Pad —WACHT EENS EVEN, ÏOOr€ 25 M BEVELANDEN EN THOLEN 7 Papegaaistraat weer helemaal gevuld met winkels De nieuwste winkel in Goes is waarschijnlijk van de oudste on dernemer in de stad: de 67-jarige Peter van Soest. ALWEER EEN KOOPJE BIJ DEPOT ZEVEN. depotzeven.nl OU Tot grote teleurstelling van het museumbestuur liet het college vorig jaar weten geen geld te heb ben voor de uitbreidingsplannen. De Meestoof wil tussen het hoofd gebouw en de expositieschuur een atrium bouwen. Met die voor zieningen zouden in één keer meerdere problemen worden op gelost. Zo is er nu geen geschikte ruimte om grote groepen te ont vangen, is de toegankelijkheid voor rolstoelen beneden de maat en ontbreekt een winkeltje. Voor de uitbreiding van streekmuseum De Meestoof is nog altijd ruim 250.000 euro nodig Hoewel het museum zelf al een behoorlijk bedrag bij elkaar heeft gespaard, is nog altijd ruim 250.000 euro nodig om de uitbrei ding mogelijk te maken. „We mik ken nu op een Europese pop-sub sidie", zegt voorzitter Arie van der Zwan. „Maar die kan alleen wor den verkregen als er cofinancie ring van de gemeente is. Ik heb goede hoop dat er deze keer wel een positief besluit komt." De subsidie waar De Meestoof op mikt, is bedoeld ter ondersteu ning van ontwikkelingen op het platteland. Hoewel het een Euro pese subsidie is, gaat de provincie over de uitvoering ervan. Die be paalt dus wie er geld krijgt. edewerkster Yvonne de Leeuw zet een stoel recht en raapt wat pluisjes van de vloer, terwijl haar collega Pim Martherus kaarsen aansteekt en bloemen in een vaas schikt. Wanneer je Casa del Pedro aan het Goese Papegaaistraatje bin nenstapt, lijkt het net of je in een sfeervol ingerichte huiskamer te recht bent gekomen. En dat is ook precies wat Peter van Soest met zijn nieuwe woonwinkel wil bereiken. „Ik ben geen twintig meer en heb er heel bewust voor gekozen om merken te verkopen die mij een goed gevoel geven. Dat gevoel hoop ik over te dragen op mijn klanten." Terwijl het leeuwendeel van de Nederlandse bevolking rond zijn 67e stopt met werken, begint Van Soest aan een nieuw hoofdstuk in zijn leven. „Ik heb echt gepro beerd rustiger aan te doen, maar dat is niet gelukt." Heel erg lijkt de energieke Van Soest dat niet te vinden. Hij is nu gelukkiger dan een aantal jaren geleden, toen hij zijn Gorinchemse winkel in he renmode van de hand deed en naar Spanje vertrok om in zijn ap- partement 'Casa del Pedro' te ge nieten van het goede leven. Zoon Raimond gooide die plan nen in de war. Hij koppelde zijn vader - met succes - aan Cora Wirtz uit Goes en zo kwam Van Soest een jaar of drie geleden in Zeeland terecht. Om overbodig geraakte meubels en woonartike len te verkopen, openden de twee een pop-up winkel in de Korte Kerkstraat. Toen ze dat pand uit moesten vanwege een verbouwing, trokken ze in bij een winkelier aan de Kreukel- markt. „Geen ideale situatie, dus besloot ik op zoek te gaan naar een plek waar ik voor mijzelf kon beginnen." Het pand aan de Papegaaistraat, waar in het verleden onder meer Ik heb echt geprobeerd rustiger aan te doen, maar dat is niet gelukt kledingzaak X-Ray en meubel winkel Frederik Interieurs zaten, trok direct de aandacht van Van Soest. Na een flinke verbouwing opende Casa del Pedro gisteren voor het eerst de deuren. Met de komst van de woonwin kel zijn voor het eerst sinds lange tijd alle panden in het Papegaai straatje bezet. Dat zorgt voor blije gezichten bij de andere onderne mers in de smalle winkelstraat. Ja- net Harthoorn van Bags by-J weet het heersende gevoel in één zin treffend te verwoorden: „Het Papegaaistraatje leeft weer." Verse drollen, half verteerde exemplaren. Het is een bende op het vernieuwde Clara's Pad in Heinkenszand. Vooral de plantga- ten waarin straks bomen komen te staan liggen vol. „Er wordt door meerdere mensen over ge klaagd", zegt Dirk Lagerwij van de dorpsraad. „Ik ben er vanoch tend nog geweest en het ligt er vol." De dorpsraad heeft een paar fo to's op de facebookpagina gezet, in de hoop dat dit effect heeft. „We hebben een opruimplicht in Borsele", zegt Lagerwij. Meer controle zou misschien ook hel pen, maar er zijn maar weinig uren beschikbaar voor het dorp. „Wij hebben zes uur in de week." Dat is te weinig, denkt de dorpsraad en daarom wordt ge pleit voor uitbreiding. Zijn er dan zoveel problemen in het dorp? „Nee, je kunt niet spreken van echte problemen", zegt La gerwij. „Het zijn meer de gebrui kelijke dingen." Naast overlast door hondenpoep gaat het ook om bijvoorbeeld parkeeroverlast, met name in de Dorpsstraat. De dorpsraad roept de inwo ners op overlast te melden, het liefst met een foto voorzien van een datum. Draadmand/bij eettafel in 2 afmetingen verkrijgbaar - van^xy" vrijdag 28 oktober 2016 Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland heeft bij de ge meente een nieuw verzoek inge diend voor een financiële bijdra ge aan de uitbreiding van het ge bouw. Rob Paardekam Sint-Annaland Peter blij ft ver bij de geraniums vandaan Ellen Jobse Goes De nieuwe woonwinkel Casa del Pedro van Peter van Soest (67) zorgt ervoor dat het hele Pape gaaistraatje in Goes weer gevuld is. foto marcelle davidse Peter van Soest, Casa del Pedro Melita Lanting Heinkenszand 80 woonmerken onder één dak rechtstreeks van de fabrikant, 30 tot 70% korting direct meenemen, aanhangwagen beschikbaar gelegen in Hulst, naast Morres elke zondag open WESTERSCHELDE- TUNNEL TOLVRIJ A.S. ZATERDAG Woonoutlet Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst, Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71