Pannakooi met kunstgras voor Apollo'69 Goedkoper liggen in haven Stavenisse 6 BEVELANDEN EN THOLEN De pannakooi is zo groot als een kwart voetbalveld. Het is de bedoe ling dat de mini's (voetballertjes tot een jaar of zes, zeven) in deze pannakooi trainen en wedstrijden spelen. „Oudere kinderen kunnen er in hun vrije tijd komen om een balletje te trappen", voegt Johnny Schouwenaar, bestuurslid en jeugdtrainer van de club toe. De vereniging probeert nu bij de gemeente Borsele de vergun ning rond te krijgen. De jeugdcom missie van Apollo'69 heeft de afge lopen tweeënhalfjaar niet stilgeze ten om geld voor de pannakooi bij elkaar te krijgen. Door allerlei ac ties (clubactie, voetbalplaatjes bij de supermarkt, sponsorloop en lootjes verkopen) hebben ze zo'n zestig tot zeventig procent van het benodigde geld binnengehaald. De Borselse wethouder Ad Schenk bevestigt dat ook de ge meente een duit in het zakje doet. „Omdat de vereniging zelf flink aan de slag is gegaan heb ik toege zegd dat de overige dertig procent uit ons investeringsfonds komt." Dat komt neer op een bedrag tus sen de vijf- en tienduizend euro. De pannakooi zou volgens hem 25.000 tot 30.000 euro moeten kos ten. Omdat het geld vrijgemaakt wordt uit het investeringsfonds van de gemeente, stopt de voetbal club nog vijftien jaar een klein be drag terug in het investerings fonds van Borsele. Oudere kinderen kunnen er in hun vrije tijd komen om een balletje te trappen De club heeft nog niet besloten of het kunstgrasveld van korrels van rubber of kurk wordt voor zien. „We willen eerst de onder zoeken en huidige discussie over rubberen korrels afwachten. Maar voorlopig gaan we ervan uit dat het kurk wordt", vertelt Van der Velde. De verwachting is dat de pannakooi opengaat, als de voetbal club zijn vijftigjarig bestaan viert. Een verlaging van de liggeldtarie ven is één van de maatregelen waarmee de gemeente de jachtha ven weer aantrekkelijk probeert te maken. Het gaat op dit moment niet zo goed. Sinds twee jaar is er een forse afname van de belang stelling voor vaste ligplaatsen. De kosten die de gemeente voor de jachthaven maakt, worden daar door niet meer gedekt door de in komsten. Voor 2017 en 2018 wor den verliezen voorspeld van res pectievelijk 15.000 en 10.000 euro. Op dit moment wordt een visie opgesteld over de toekomst van de jachthaven. Die wordt eind no vember aan de gemeenteraad ge presenteerd. Eén van de maatrege len die in het rapport wordt voor gesteld, zal versneld worden uitge voerd: het verlagen van de tarie ven. Door die er nu al uit te lich ten, kan de raad de aangepaste prij zen nog dit jaar vaststellen. De belangstelling voor ligplaatsen in de haven van Stavenisse neemt al enkele jaren fors af Heerlijke 8-persoons recreatiebungalow Veersemeerdreef 58, Kortgene 190.000,- k.k. IN DE REGIO Feest voor alle vrijwilligers Mannenkoor Sjaloom treedt op T oneelvoorstelling Jannïe Spijker MIJN DORP, MIJN STAD HALLOWEENDAG vrijdag 28 oktober 2016 Op het terrein van Apollo'69 komt volgend jaar juni een open baar toegankelijke voetbalkooi met kunstgras. Dat zegt voorzit ter van de 's-Gravenpolderse voetbalclub Jacco van der Velde. Marjoleine Kramer 's-Gravenpolder —Johnny Schouwenaar Jachteigenaren die hun vaartuig in de haven van Stavenisse heb ben liggen, zijn in de toekomst waarschijnlijk goedkoper uit. Rob Paardekam Stavenisse flHI Nieuw in verkoop Leuk aan het water gelegen, in nieuwstaat verkerende recreatiebungalow in het ge zellige, kindvriendelijke vakantiepark De Paardekreek (excl. btw) Meer info: 06 - 53 86 32 50 STEENDIJK WWW. Steend I j k. n I makelaar taxateur e.g. GOES Met een feestavond wil de ge meente Goes al haar vrijwilligers bedanken voor hun inzet. Op dinsdag 6 december kunnen vrij willigers vanaf 19.30 uur in De My the genieten van een theaterpro gramma met Lulu Swing, de Nachtzusters en Y'Abba Do. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk 10 november aanmelden bij de organisatie waarvoor zij vrij willigerswerk doen. Individueel aanmelden is niet mo gelijk. BURGH-HAAMSTEDE Het Mannenkoor 'Sjaloom' uit Goes zal zaterdag een middag concert verzorgen in de Grote Kerk van Haamstede. Het optreden begint om 14.30 uur en de toegang is vrij; wel is er aan de uitgang een collecte voor het Orgelfonds van de Kerk. Het koor bestaat uit ongeveer 25 en thousiaste mannen die onder lei ding van dirigent Rick Mudde aan sprekende liederen zullen zingen. Ook is er solozang door verschil lende leden. Ze zingen veelal christelijke liederen in het Neder lands maar ook wel in het Engels. De Grote Kerk is gelegen aan de Platboslaan 1 in Haamstede. LEWEDORP Toneelvereniging Kunstvrienden houdt morgen een voorstelling van Jannie Spijker in Lewedorp. 'De neuroot en de gehoorge stoorde' gaat over leugens en toeval. De voorstelling begint om 20.00 uur en vindt plaats in café De Goede Verwachting. Entree bedraagt 9,00 euro en kinderen tot en met twaalf jaar betalen 4,50 euro. GOES Aan de slag als gezinsmaatje? Op maandag 14 no vember begint SMWO een nieuwe training voor gezins maatjes. Een gezinsmaatje is een getrainde vrijwil liger die gezinnen uit de gemeente Goes of Noord-Be veland ondersteunt bij de praktische za ken die horen bij de opvoeding en het opgroeien van kinde ren. Er zijn dertien ge zinsmaatjes actief in gezinnen. Sinds september 2016 is ook de gemeente Noord-Beveland ge start met het pro ject Gezinsmaatjes. Belangstellenden kunnen contact op nemen met één van de coördinatoren via infopunt@ sm- wo.nl of 0113 277111. KAMPERLAND Kinderdisco in jeugdsoos De Sik Bij jeugdsoos De Sik in Kamperland wordt morgen een kinderdisco gehou den. Het thema is: spook achtig. De kinderdisco be gint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De entree be draagt 1,50 euro per persoon inclusief één consumptie. GOES Cursus digitale fotografie De Zeeuwse Volks universiteit verzorgt op maandagavond 31 oktober een cur sus digitale fotogra fie in Goes. De bijeenkomsten vinden plaats bij het Ostrea Lyceum. Meer informatie en opgeven kan via 0118-634800 of volksuniversiteitzee land.nl/fotografie. GEERSDIJK De pompoenwinkel.nl in Geersdijk houdt zater dag zijn jaarlijkse Halloweendag. Voor dit feest is de winkel omgetoverd in Halloweensfeer. Er kunnen ter plaatse pompoenen uitgehold worden, rond lunchtijd is er pompoensoep en zijn er pompoenpannenkoe ken. Daarnaast zijn er nog verschillende producten verkrijg baar gemaakt van pompoenen. Verder zijn er demonstraties met gedroogde fleskalebassen en kan er deelgenomen wor den aan de workshop pompoenmannetjes maken. Deze Hal loweendag duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur en wordt gehou den op 't Hof Geersdijk aan de Geersdijkseweg 20. GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur-Ten- toonstelling Yvonne de Kramer; Omnium, Zwem- badweg, 10.00-17.00 uur - 1e Zeeuwse editie van beurs 'BeleefPlus' met diverse workshops en demonstraties; Buurt huis de Pit, 10.00 uur- Wandelactiviteit 'Elke Stap Telt'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Biblio theek, 18.00-20.00 uur - Maandelijks inloop spreekuur bij digitale problemen; Albert Ples- manweg 23,19.00 - 22.00 uur - Hallo- weenexpress bij Stoom trein Goes-Borsele; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Toneelstuk 'Hart tegen Hart' 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30-16.30 uur - Bezichtiging col lecties oldtimers en kle derdrachtpoppen tij dens openstelling Trek kermuseum HEINKENSZAND BinnenUit, Schouwers- weg 7, 09.30-17.30 uur - Expositie Jan Bernd- sen KAPELLE Gemeentehuis, Kerk plein 1, 09.00-12.00 uur - Expositie aquarellist Henk Bisschop; Fruit teeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 11.00-17.00 uur - Exposi tie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljar ten voor senioren KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 19.00-22.00 uur-Le zing Martijn van Stave ren 'Buitenaards con tact is werkelijkheid' KRABBENDIJKE De Meiboom, 14.00-16.00 uur - Con tactmiddag voor alle oud chauffeurs KRUININGEN Sporthal, 09.30-15.30 uur - Zaalvoetbaltoer nooi voor basisschool leerlingen NIEUWDORP Covra NV, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur-Ten toonstelling 'Onderweg' door Nathalie van Terhe- ijden RILLAND Dorpshuis, 19.00-22.00 uur - Vogeltentoonstel ling SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.00 uur- Herfstvakantieactivitei- ten 'Week van de Streek' met vandaag 'Skelteren op skeeler- baan' YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Ooster- scheldemuseum, Kerk plein 1, 09.30-16.00 uur - Thematentoonstelling 'verdronken dorpen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70