Luxe boomhut van drie verdiepingen hoog 9 Kijkcijfers Spektakel Jim en Trijntje naar kerstfeest van EO DISNEY Remake van tv-hit 'Muppet Babies' VANAVOND Cold Feet 2.0 Dé revival van het jaar. En ook nog eens driedubbel geslaagd: de Britse comedydramaserie Cold Feet keert na dertien jaar afwezigheid terug op de buis. Schrijver Mike Bullen: „50 is niet de meest optimistische leeftijd." Adam, Pete en Jenny, Karen en David. Ze zijn weer allemaal van de partij in de nieuwe se rie, die zich precies dertien jaar na de laatste aflevering van Cold Feet af speelt. Destijds trok de serie gemid deld zeven miljoen Britse kijkers trok. Alle acteurs van weleer doen weer mee. Grote afwezige is Helen Baxendale, wier personage Rachel destijds omkwam door een noodlot tig verkeersongeval. Schrijver Mike Bullen: „Ik heb Ra chel, sentimenteel als ik ben, heel even opgevoerd als fantasiefiguur in Adams verbeelding. Maar de actrice bedankte: 'Lief van je, maar het voelt gewoon niet goed'. Uiteindelijk is de serie daardoor beter geworden. Net als in het échte leven moet je accep teren dat ze er niet meer is." Voor mensen die de serie nooit ge zien hebben: waar gaat Cold Feet over? „Over het leven, denk ik", zegt Bul len. „Over vriendschap, liefde, ouder worden. Mensen zullen situaties her kennen, net als de hoofdpersonages hopelijk die hen bekend zullen voor komen uit hun eigen omgeving." Bullen had er geen moeite mee om Cold Feet terug op de buis te brengen. „Omdat ik wist dat er nog veel meer inzat voor de personages, zeker in dit stadium van hun leven." Aha-erlebnis Fay Ripley (Jenny in de serie) beaamt dat. „Alle personages hebben de voorbije jaren elk op hun eigen wijze hun levens vormgegeven. Het zijn geen nieuwe karakters, zodat je met een een soort van aha-erlebnis hebt. Het was net alsof ik een oude vrien din sprak. Dat vond ik heerlijk." Relatiedrama's over vijftigers liggen lastig bij de zenders Waarom geen nieuwe dramaserie gemaakt met nieuwe vijftigers? Bul len: „Relatiedrama's liggen lastig bij de zenders. Een dramaserie over vijf tigers al helemaal. De kleur grijs zie je.En wie wil er nu naar het seks leven van een vijftiger gaan kijken? Ik zeker niet, en ik ben zelf nota bene 56. Het is niet de meest aantrekke lijke en optimistische leeftijd." Cold Feet 2.0 trok in Engeland twee keer zoveel kijkers dan gemiddeld in de leeftijdsgroep van 18- tot 34-jari- gen. „Nooit durven dromen, want de personages hebben een leeftijd die jonge mensen meestal niet boeiend vinden", zegt Bullen. Een verklaring vindt hij in de toe gankelijkheid van de serie. „Mooi toch, want toen ik zelf jong was, heb ik er zelfbijvoorbeeld nooit bij stil gestaan dat mijn vader misschien wel andere ambities en levenswensen had. Hopelijk kijken jonge mensen naar Cold Feet en zeggen ze: 'Oh, ik snap het. Ze zijn precies als wij!"' Treehouse Masters Met inmiddels ruim 30 jaar ervaring draait de Ameri kaanse boomhuttenbou- wer Pete Nelson zijn hand nergens voor om. Maar het idee voor een boomhut als gastenverblijf deed ook hem versteld staan. Een echtpaar in Ken tucky wilde zo'n onderko men laten aanleggen tus sen de bomen op zijn land goed. Met drie verdiepin gen en een oppervlakte van meer dan 100 vierkante meter werd het een paleis van hout. Nelson wil met zijn boomhutten de mens weer dichter bij de natuur bren gen. Met zijn bedrijf Nel son Treehouse and Supply heeft hij al heel wat in drukwekkende hutten ge bouwd. „Wij bouwen waar jij van droomt", is zijn uit gangspunt. Zijn vrouw Judy, hun dochter Emily en de twee ling Charlie en Henry de len zijn passie. Ze zijn alle maal actiefin het goed draaiende bedrijf van Pete. vrijdag 28 oktober 2016 GO Woensdag 26 oktober 1. Journaal 20.00 uur NPO 1 1.811.000 2. Smaakt naar meer NPO 1 1.469.000 3. DNA onbekend NPO 1 1.430.000 4. De wereld draait door NPO 1 1.287.000 5. Goede tijden, slechte tijden RTL 4 1.240.000 6. Journaal 18.00 uur NPO 1 1.137.000 7. Van der Vorst ziet sterren RTL 4 1.124.000 8. EenVandaag NPO 1 1.044.000 9. Half acht nieuws RTL 4 1.007.000 10. Hart van Nederland SBS 6 919.000 André van Duin rondde woensdag op NPO 1 een uiterst succesvol seizoen van Heel Holland bakt af met ruim 1,4 miljoen kijkers voor zijn napraatshow Smaakt naar meer. Daarin zat uiteraard een op roep voor de editie van 2017. Kijken in de wereld van de sterren blijkt ook nog altijd volop in trek: Peter van der Vorst hield daarmee op RTL 4 zo'n 1,1 miljoen lief hebbers aan de buis gekluisterd. Disney werkt aan een nieu we versie van de tekenfilm serie Muppet Babies. De remake is computergeani meerd en moet vanaf 2018 op Disney Junior te zien zijn. Van het origineel Jim Hen- son's Muppet Babies zijn tus sen 1984 en 1991 zeven sei zoenen gemaakt. De show volgde Muppet-figuren als Kermit de Kikker, Piggy, Foz- zie Bear en Gonzo in de tijd dat ze nog klein waren. De remake past in de trend van afstoffen van oude series. OP REIS Dennis Storm zoekt voor NPO 3 de zon op. Hij begint in het Spaanse natuur gebied de Ebro Delta. Daarna volgen Cyprus en Griekenland. Hij eindigt op het eiland Athos. H COMMISSARIS WITSE Misdaadserie op NPO 1. De jonge buschauffeur Ewout Staelens ligt levenloos achter het stuur van een touring car. De eigenzin nige Witse moet aan de slag. Wat is er gebeurd? WE LIVE IN PUBLIC Documentaire op NPO 3 over inter- netpionier Josh Harris. Hij sloot 100 mensen op in een kelder en zette camera's op ze, als een voorloper van de reality-tv. 'Ja, vijftigers hebben ook een seksleven' Patrick Bremmers - Mike Bullen Cold Feet, NPO 3,20.30 uur. Op zijn 5de bouwde Pete Nelson zijn eerste boom hut, samen met zijn vader. Discovery volgt hem bij de constructie van een hut met maar liefst drie verdiepingen. Treehouse Masters, Discovery, 22.00 uur. 0 1 Jim Bakkum, Shirma Rouse, Trijn tje Ooster huis en Brow nie Dutch doen dit jaar mee aan het EO-spektakel Kerstfeest op de Dam. De artiesten wis selen op het podium klassieke en moderne kerstsongs af met populaire nummers die passen bij het kerstverhaal. Ook gaan ze dit jaar op bezoek bij een project van het Leger des Heils. De cast van Cold Feet is na dertien jaar weer samen op televisie te zien. fotoitv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56