44 Leuk dat pony Bram zo braaf is 8 BINNEN BUITEN Joey Niemantsverdriet (29) uit Bergen op Zoom opende met zes vrienden een mancave in zijn tuin, een 'bunker in de strijd tot herstel van mannelijkheid'. Wij kwamen dankzij een vrouw op het idee om een mancave te maken. Ik had een huis gekocht met achter in de tuin een groot tuinhuis. Een vrien din kwam op het idee om daar een mancave van te maken. Dat leek me wel vet, dus legde ik het voor aan mijn vrienden. En zo begon het te le ven. We zijn begonnen met poker avonden en dat doen we op een nor male avond nog steeds, maar het is toch iets veel groters geworden. Zo organiseren we nu allerlei activitei ten onder de vlag van onze mancave. Letterlijk, we hebben een eigen vlag met zeven sterren erop. Die staan voor de zeven leden. Laatst hebben we een 'vader en zoondag' gehouden waarop we 'mannelijke' activiteiten deden in een bos, zoals bijlwerpen, steendrukken en boogschieten. Daarnaast hebben we een 'Mancave Brotary' georganiseerd. Daarmee haalden we 360 euro op voor KWF Kankerbestrijding. Vorig jaar heb ik zelfs de prijs voor Beste mancave van Nederland gewonnen van 'Club Mancave' in Utrecht. Maar uiteindelijk komt het erop neer dat we één keer in de maand ge zellig met de mannen onder elkaar een biertje drinken en sigaartje ro ken. Onze mancave is nog helemaal niet af. Er staat nu een vitrinekast met verschillende bierglazen, een pokertafel en tap, en er is een zithoek. Het is de bedoeling dat de muur uit eindelijk niet meer te zien is. Ik ga dan ook vaak naar rommel markten en antiekbeurzen om din gen te zoeken die we op kunnen han gen. Zo hangt er bijvoorbeeld al een bordje met de spreuk 'Er is geen man die niet roken kan'. De helft van de cave hangt nu vol met dingen die ik We praten echt niet alleen maar over vrouwen gekregen heb van anderen. Dat maakt het ónze cave en niet mijn cave." Bunker „Onze cave is meer dan alleen een blokhut die verboden is voor vrou wen. Het is onze bunker in de strijd tot herstel van de mannelijkheid. De man moet weer man worden, koning van de jungle en baas in huis. We zijn die metromannen een beetje zat. Dit zeggen we natuurlijk met een dikke knipoog en onze vrouwen en vrien dinnen weten dat. Mijn vriendin juicht het alleen maar toe, die is soms blij als ik in mijn cave zit. Ik las laatst zelfs dat het goed is voor een relatie als de man een eigen plek heeft om zich in terug te trekken. De behoefte aan een mancave was er eerst niet be wust, maar we zijn als vrienden veel meer naar elkaar toe gegroeid. We bespreken namelijk ook serieuze din gen met elkaar. We praten echt niet alleen over vrouwen." DINTHE&BRAM vrijdag 28 oktober 2016 MDe mannen komen eens per maand bij elkaar om een biertje te drinken en een sigaartje te roken. FOTO KEES BENNEMA Meer dan een blokhut Gertie De Boey —Joey Niemantsverdriet Stapel op Shetlander Bram is ze. Dinthe Kooman (6) uit Burgh-Haamstede kon eerder paardrijden dan fietsen. „Hij kan dan natuurlijk niet op mijn schoot lig gen zoals andere huis dieren, maar ik ben heel erg gek op mijn pony Bram. Als ik vrij ben van school, ben ik in de stal te vinden. Mijn vader en moeder hebben een paarden- hotel, dus Bram staat vlak bij huis. Ik vind het leuk dat Bram zo braaf is. Je kan alles met hem doen. Ik geef hem elke dag eten en vind het heel leuk om hem te was sen, vlechten te maken in zijn manen en het zadel te poetsen. Als ik uit de opslag kom, staat hij al te kijken of ik iets lekkers voor hem heb meegenomen. Bram is acht jaar oud en is al zeven jaar bij ons. Ik ben begonnen met rijden toen ik drie was, dat kon ik eerder dan fietsen. Ik rijd ongeveer een uurtje per dag op Bram. Vijf of zes dagen per week. Soms maken we een buitenrit naar het strand. Als ik iets nieuws doe, vind ik dat best span nend. Zoals toen ik voor het eerst in galop ging. En soms val ik weieens van zijn rug Maar dan klim ik zo snel mogelijk weer in het zadel." Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55