Spanningen z< 6 OO Zondag eindigt de zomertijd en kunnen we een uur extra slapen. Om 3.00 uur gaat de klok terug naar 2.00 uur. Onze mobiele apparatuur doet het vanzelf, maar deze uurwerken mag je terugdraaien. Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: elektra. 1. Strandbal lil UI 2. Bestek 3. Dikke wijzers, DE KLUSVROUW Controleren Denk niet te moeilijk vrijdag 28 oktober 2016 GO 17,90, Kikkerland 34,95, Present time Een uurtje extra 60, Normann Copenhagen Als je de spanning van een groep haalt, con troleer dan altijd toch met een spanningzoe ker de bruine draad, die continu spanning aanvoert. Het komt wei- eens voor dat onver wacht iets op een an dere groep zit wat niet logisch is. Dan kun je onder stroom komen te staan. Veiligheid voorop! Begin makkelijk als je de oorzaak van een elektrisch probleem wilt opsporen. Loop alles na. Probeer een andere lamp in de fitting te draaien, al deed die het net nog. Doordat je ermee bezig bent kan het stukgaan, zoals mijn stop. Ik had eens een klant met een kapotte lamp. De reparatie: de stekker in het stopcon tact steken. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS werkt: nee! De helft van het huis heeft geen span ning meer. Ik zie een doemscenario voor me van een klant die de hele avond in het donker zit, de koelkast niet mag openen omdat deze anders ont dooit en een klusvrouw die op zoek is naar een elektricien (v). Ik ga even iets anders doen om straks weer fris naar de situatie te kijken. Alle spanning staat op mij in plaats van op de schake laar. Ik besluit alle bedrading na te lopen. Dat zit goed. „Heb je nog stoppen lig gen", vraag ik ineens. Ik wissel wat en alle lich ten springen aan. Wat een ontlading. Onlangs had ik een elektra-dagje: een stopcontact vastzetten, een stopcon tact repareren, een lamp maken waar geen aanslui ting aan zit, een gecombi neerde schakelaar met één stopcontact uitbrei den naar een met twee stopcontacten. Ik begin met het laatste: de combi natieschakelaar vervan gen. Ik zet de schakelaar om en doe een stekker in het stopcontact. Alles werkt. Dan haal ik de spanning in de meterkast van de juiste groep af. Ik haal de oude combina tieschakelaar eraf en zet de nieuwe erop. Spanning aan. En dan testen of het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53