5 Landelijk wonen met een stukje grond erbij De postbode en de bakker kwamen koffie drinken in het prieel hier wonen?" Het landelijke trok het echtpaar. Addy kwam van de boerde rij en Jaap had een oom en tante die boerden. Speelweide Hun dochter is nu 41 jaar en hun zoon 40, maar toentertijd hadden niet alleen de dieren een wei, zij kre gen ook hun eigen speelweide. Jaap: „Ze hadden pony's, schapen, eenden, ganzen, duiven, poezen, een hond en cavia's. Nu lopen in de wei alleen nog een paard van de buren en een paar schapen van een boer. De oude speel weide is nu weiland, maar voor de drie kleinkinderen hebben we een nieuwe speelweide, compleet met speeltoestellen." Het echtpaar blijft graag fit; in huis hebben ze een kleine fitnessruimte, ofwel hun eigen speelruimte. Als ze de lamellen openschuiven, kunnen ze al sportend televisie kijken. De keuken is een woonkeuken, voorzien van een grote eettafel. Maar hoe veel fijne hoekjes ze ook in huis hebben, het liefst zitten ze buiten. Zo heeft Jaap een veranda aangelegd tegen de paardenstal, bij het speelweitje voor de kleinkinderen. Ze voelen zich bevoorrecht dat ze op zo'n mooi plekje wonen. Jaap kwam er via de voetbalclub, Apollo in 's-Gravenpolder, waar hij inmid dels ook al meer dan 35 jaar lid van is, achter hoe hun omgeving in de volksmond wordt genoemd. „Ik ver telde aan een clubgenoot dat ik aan de Slabbekoornsedijk woon. Die wist hij niet te vinden, maar toen ik de weg uitlegde, zei hij: oh, maar je woont in 'de rijke buurt'. Zo noem den ze dat vroeger. Er woonden hier heel arme gezinnen. Als tegenstelling noemden ze het 'de rijke buurt'." Omdat ze een dagje ouder worden, bereiden ze zich, met gemengde ge voelens, voor op hun vertrek van Ter Doest. Addy wil die beslissing nog zelf maken, voordat het een verplich ting wordt. Ze wachten tot hun nieuwbouwappartement in Yerseke klaar is. Het zal een nieuw en ander leven worden, beamen ze allebei. Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 28 oktober 2016 en zag a es 44 Addy Marijs Jaap (65)en Addy (63) Marijs hebben een dochter (41) en een zoon (40) en drie kleinkinderen. Jaap werkte 23 jaar als regiomanager bij een importeur van onder- houdsmachines. Addy werkt twee dagen in de week als banda- giste voor het aanme ten van therapeuti sche elastische kou sen. Kapelle Adres: Nieuwe Kerk straat 12 Prijs: 389.000 k.k. Bouwjaar: 1928 Omschrijving: Uitge bouwde woonkamer, woonkeuken, een grote garage met slaapzolder en een tuin met veranda, tuinkas en tuinhuis. Bijzonderheden: Inpandige garage. In 2001 is het huis volledig verbouwd. Sint-Maartensdijk Adres: Molendijk 2 Prijs: 349.900 k.k. Bouwjaar: 1965 Omschrijving: Verrassend veel ruimte voor een huis in de bebouwde kom. Bijzonderheden: Zeven slaapkamers, waarvan twee op de begane grond. Inpandige dubbele garage. Op de be gane grond is een grote kantoorruimte. Ovezande Adres: Vrouwepol- derseweg 3 Prijs: 435.000 k.k. Bouwjaar: 1970 Omschrijving: Vrij staande woning met een oppervlakte van 115 m2 op een ruim kavel van 12.400 m2. Bijzonderheden: Grote vrijstaande stenen schuur, aan gebouwde garage en diverse opstallen. Wolphaartsdijk Adres: Veerweg 40a Prijs: 585.000 k.k. Bouwjaar: 1970 Omschrijving: Land huis op loopafstand van de jachthaven en het Veerse Meer. Aan alle kanten van de woning vrij uitzicht. Bijzonderheden: Zol der en kelder, zeven kamers, waarvan drie slaapkamers. Jaap en Addy voelen zich bevoor recht dat ze op zo'n mooi plekje wonen. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Kattendijke Adres: Monnikendijk 16-18 Prijs: 365.000 k.k. Bouwjaar: 1913 Omschrijving: Deze karakteristieke vrij staande eengezins woning bestaat uit twee kleine huisjes die zijn samenge voegd. Bijzonderheden: Schuur met stallen, paardrijbak. Veel bomen en struiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52