^h£ÊÊ%Mk; M» II 4 ëÜliliÊ^ÉÊikfc&ésuMïÈiè Ze aten, toen ze nog op hun geboortegrond in Zeeuws- Vlaanderen woonden, vaak in het voormalige klooster van Ter Doest, vlakbij Brugge. Als eerbetoon noemden Jaap en Addy Marijs hun huis in Kwadendamme naar dit klooster. Huizenpaspoort iWPwIlW er Doest, staat op de dampalen aan weerszijden van het smeedijzeren sierhek. Het is of je een paradijsje be treedt. Aan weers zijden van het grindpad staan rozen struiken en keurig geschoren buxus- hagen. Een rotondebord leidt naar een terp met een glazen prieeltje. Dé ontmoetingsplek van Ter Doest, zo blijkt als Jaap en Addy Marijs hun verhaal vertellen. Gesprekken „Als dat prieeltje kon pratenJaaps ogen glimmen. „Hier is zo veel be sproken, het is net een praathuisje. Er zijn verkeringen begonnen en geëin- Brabant? Nee, we bleven als echte Zeeuwen in Zeeland digd."Addy: „De buren kwamen er vaak koffie drinken, net als de post bode en de bakker, toen die nog langs de deuren ging." De rotonde was een van de eerste dingen die ze lieten aanleggen toen ze hier 34 jaar geleden kwamen wo nen. Veel was er overigens nog niet. „Het huis was casco. We kochten het uit een faillissement. De vorige be woner had de twee oude huisjes die hier stonden gesloopt en was begon nen met nieuw te bouwen, maar heeft het nooit afkunnen maken", vertelt Jaap. Het huis staat op een perceel bij bijna 9600 m2, net geen hectare. Bord Jaap en Addy verlieten Zeeuws- Vlaanderen toen Jaap bij een aanne mer in Wouw kwam te werken. „Ik wilde niet in Brabant wonen, we ble ven als echte Zeeuwen in Zeeland. Ik zei dat ik omwille van de reistijd wel graag in de Zak zou willen wonen. Dat was goed. We huurden de eerste anderhalfjaar een huis in 's-Graven- polder om ons te oriënteren. Toen we een rondje deden, zagen we hier aan de Slabbekoornsedijk een bord staan. We gingen kijken en de kinderen be gonnen meteen in de tuin te spelen. Ze vroegen: papa en mama, gaan we KWADENDAMME rfar3i vrijdag 28 oktober 2016 Het prieeltje hoorde Valeska Nastaly 44 —Jaap Marijs Ter Doest is een vrij staand landhuis aan de Slabbekoornse dijk in Kwaden damme. Jaap en Addy Marijs hebben de woning, die als bouwjaar 1979 heeft, zelf verder afge bouwd en uitgebreid met een serre. De bo venverdieping is drie jaar geleden volledig gerenoveerd: nieuwe verf, nieuwe vloerbe dekking en nieuwe kozijnen. Buiten vind je een jacuzzi, een achtkantig prieeltje, een veranda, een ter ras aan het huis en een parkachtige tuin. Bij het weiland is een eendenvijver aange legd in de vorm van een weel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51